דיסקונט ביקש מביהמ"ש להכריז על שעיה בוימלגרין כפושט רגל

החוב של בוימלגרין תפח ל-97 מיליון שקל. בוימלגרין לא עמד בתשלום השני בסך 2 מיליון שקל שהיה צריך לשלם בספטמבר, גם לאחר שהחוב נפרס עד לסוף שנת 2011
 |  (3)
שעיה בוימלגרין
חוזרים לכותלי בית המשפט: בנק דיסקונט פנה בבקשה לבית המשפט המחוזי בת"א במטרה שיוצא התראת פשיטת רגל כנגד שעיה בוימלגרין, בעל השליטה בבוימלגרין אחזקות הנסחרת ברשימת השימור בבורסה.

זאת לאחר שבוימלגרין לא עמד בהסכמות שהוסכמו בינו לבין הבנק בעבר ולא עמד בערבויות שניתנו על ידיו לחובות בסך 75 מיליון שקל של בוימלגרין אחזקות. בהודעתה לבורסה ציינה החברה כי היא בוחנת את בקשת הבנק ואת השלכותיה על החברה.

נזכיר כי ב-2010 כבר הגיעו הצדדים לבית המשפט, אך אז איפשרה השופטת ורדה אלשיך לצדדים להגיע להסדר חובות מחוץ לכתלי בית המשפט. לפני כשנה הגיעו בוימלגרין ובנק דיסקונט להסכם לפיו ישלם בוימלגרין 2 מיליון שקל באופן מידיי, 2 מיליון שקל נוספים עד ספטמבר 2011, ועוד 36 מיליון שקל עד ספטמבר 2013.

מפניית הבנק לבית המשפט מסתבר כי התשלום השני שלא שולם במועד, וגם לאחר שנפרס לא שולם כולו, ובוימלגרין נותר חייב לבנק כ-720 אלף שקל עד סוף שנת 2011 על חשבון התשלום השני. "אין מנוס לבנק אלא לחדש את הליכי פשיטת הרגל", נכתב בבקשה שהגיש הבנק לבית המשפט. חובו של בוימלגרין לבנק תפח בינתיים ל-97 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מי שנותן אשראים כל כך גבוהים לוקח סכון מחושב
  hdtk 11/03/2012 15:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לרוב,הריביות שאותו לקוח שילם לאורך הזמן גבוהים מגובה החוב,לכן הבנק נמצא בזכות.מה שיוציא מהלקוח יהיה רווח נטו ,ולא ,יחושב הסכום כולל הרביות בהוצאה לפועל כהפסד ויקוזז מרווחים.כך או כך הבנקים אוהבים לקוחות כאלו,ובודאי שהם לא מתחשבים בנזקים אותם הם מעוללים להם ולמשפחותיהם.ומי שבעצם משלם את אותן רביות הנשך אלו אנחנו אזרחי המדינה אשר מונעים מאתנו להנות מהמס על רווחי הבנקים האמתיים.
  סגור
 • 2.
  מה כבר יקרה,הבנק ירשום את ההפסד
  tz 11/03/2012 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בספריו ויקזז אותו מחיובי המסים.כל אגורה שיצליח לגבות יהיה רווח נטו של הבנק.פשיטות רגל והכרה בחובות אבודים עושים טוב לבנקים.
  סגור
 • 1.
  תעשה תספורת !!!!!!!!!!!! (ל"ת)
  עמית 11/03/2012 12:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור