בכמה הגדילו מנהלי תיקים ישראלים את השקעותיהם במניות חו"ל?

שקל אג'יו מנתח את פעילות ניהול התיקים בישראל בהיקף של 90 מיליארד שקל: התשואה על התיקים המנייתיים עלתה ב-0.25%. תיק 80/20 השיג בפברואר תשואה ממוצעת של 0.14%
 |  (1)
(קרדיט:Getty images Israel)
מסקירת ניהול התיקים החודשית שערכה חברת שקל , התיקים המנייתיים (השקעה של עד 100% במניות) רשמו חיובית ממוצעת של 0.25% בפברואר 2012, ותשואה מצטברת של 3.34% מתחילת שנת 2012. מגמת הסטת הכספים לחו"ל לא פסחה גם על מנהלי התיקים, שהגדילו את חשיפתם למניות חו"ל למעל 32% מהחלק המנייתי לעומת השקעה של 23% בלבד לפני כחמישה חודשים.

ככלל נרשמו בחודש פברואר תשואות מזעריות בתיקים המנוהלים, כאשר התיקים המנוהלים המשקיעים באג"ח ואינם משקיעים במניות כלל רשמו תשואה חיובית ממוצעת של 0.11% בחודש פברואר לאחר עלייה של 1.18% בינואר ו- 2.45% בשנת 2011. התיקים המעורבים, המשקיעים עד 20% מנכסיהם במניות, רשמו תשואה של 0.14%.

התיק המנוהל הפופולרי ביותר בישראל, תיק 80/20 (עד 20% מניות) הציג בפברואר תשואה ממוצעת של 0.14% ומתחילת השנה 1.63%.

מדד שקל אג'יו לניהול תיקי ההשקעות בישראל מספק מבט על תעשיית ניהול התיקים בישראל. המדד נועד לאמוד את ביצועי התיקים המנוהלים בבתי ההשקעות שאחראיים לניהול חלק נכבד מתוך הנכסים החופשיים של הציבור.
בסקירת כלולים שלושה תיקי השקעות: תיק המורכב ממניות, תיק שאינו מכיל מניות ותיק מעורב 80/20.

לצורך חישוב הביצועים נאספו הרכבי תיקים לפי הרכבים אלו מתשע חברות לניהול תיקים מהגדולות בישראל: פסגות, דש, כלל פיננסים, איי.בי.איי, אקסלנס, , מגדל שוקי הון, תמיר פישמן ותכלית-דיסקונט, אשר על פי האומדנים מנהלות מצרף תיקים העולה על 90 מיליארד שקל בישראל.


עמי רוזנברג, סמנכ"ל שקל אג'יו מקבוצת שקל, אמר: "מגמת העליות בשווקים מתחילת השנה פסחה על השוק המקומי, שהמשיך להתנהל בטווח מחירים צר. תנודתיות האפיק המנייתי פגעה בתשואת המניות בתיקי ההשקעות, ושלחה את מנהלי התיקים להגדיל את חשיפתם לשוקי חו"ל. היחלשות השקל בפברואר תרמה אף היא למדדי חו"ל והביאה את התשואה השקלית של מדד ה- MSCI העולמי לכ- 5.5%".

לדבריו, "חלק נכבד מהערפל בשווקים ובכלכלה נעוץ בסביבה הגיאופוליטית, וקשה שלא לקשור את תמונת המצב המורכבת הזו לסוגיית הגרעין האיראני. בעקבות זאת, המשך הסטת אפיקי המניות למדדי חו"ל נראית נכונה, שם התיאבון לסיכון עולה ומרבית ההשפעה של האיום האיראני מתנקזת אל תחום הנפט והזהב".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הסטת כספים
  דורון 07/03/2012 10:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בקיצור לא רק השחקנים הגדולים יוצאים לחו" ל גם אנחנו עם תיקי ההשקעות הקטנים. זה כנראה סימן שהשוק המקומי יסגור את הפער..
  סגור