תרכוש פארקים סולאריים באיטליה בהשקעה כוללת של כ-150 מיליון שקל

חברת האנרגיה המתחדשת חתמה על מזכר הבנות לרכישת פארקים בסיציליה בהיקף של 11 מגה וואט. הפארקים כבר מחוברים לחשמל ומייצרים תשואה ברוטו של כ-14%. השלמת העסקה כפופה לבדיקת נאותות
 | 
תחנה סולארית
חברת האנרגיה המתחדשת סאנפלאואר +0.22% סאנפלאואר 697.3 +0.22% סאנפלאואר בסיס:695.8 פתיחה:702 גבוה:702 נמוך:702 תמורה:519 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מאיצה את קצב ההתרחבות שלה באיטליה. אתמול בערב דיווחה החברה שחתמה על מזכר הבנות לרכישת פארקים סולאריים באיטליה בהיקף של כ-30 מיליון אירו (כ-150 מיליון שקל). הפארקים שיירכשו מתוכננים לספק כ-11 מגה וואט.

עיקר פעילותה של חברת סאנפלאואר מתרכז בתחום האנרגיה הסולארית באיטליה. בנוסף, לחברה ישנן פעילויות בספרד ופעילות בהיקף שולי בישראלי. השלמת העסקה הנוכחית כפופה לבדיקת נאותות שתבצע חברת סאנפלאואר ב-45 הימים הקרובים.

אם בדיקת הנאותות תושלם בהצלחה, הרי שפעילותה של החברה באיטליה תגדל בכ-50%. נכון להיום מפעילה החברה באיטליה פארקים סולאריים בהיקף של 24 מגה וואט ולאחריה סך הפעילות של החברה במדינה תגדל לכ-35 מגה וואט.

הפארקים שיירכשו ממוקמים בסיציליה השוכנת סמוך לאגן הים התיכון. אזור זה מאופיין בטמפרטורה חמה בדומה לזו שבישראל ולכן יכולת הייצור של החשמל מפארקים אלו היא יחסית גבוהה.

הפארק הוא פארק פועל אשר מחובר לרשת החשמל ונהנה מסובסידיה ממשלתית. מבנה העסקה בנוי באופן שהתשואה ברוטו בפרוייקט עומדת על כ-14% ברוטו בשנה (על סך ההון הכולל). מכיוון שעסקאות מסוג זה כוללות מרכיב מימוני (בהיקף של כ-80% מסך העסקה) הרי שהתשואה להון בעסקה צפוי לעמוד על כ-20%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה