מניית טבע מזנקת 2%; מה אומרים הבוקר האנליסטים על הדו"חות?

בבנק הפועלים כותבים: "דוחות טבע מעודדים בכל התחומים למעט חולשה קלה בגנריקה האמריקאית". סבינה פודבל: "החשש שלנו הוא כי העמקת משבר החובות באירופה בשנים הקרובות עלול לפגוע בתוצאות העסקיות של החברה"
 |  (4)
רבעון חלומי:
חברת טבע +2.25% טבע 2,995 +2.25% טבע בסיס:2,929 פתיחה:2,978 גבוה:2,995 נמוך:2,946 תמורה:6,503,058 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: סיכמה היום את הרבעון והשנה בדו"חות שעמדו בציפיות השוק ושלחו את המניה לעליות חדות של מעל 2%. האנליסטים מתרשמים כי הדו"חות היו טובים ביחס לשנה ובהתאם לצפי ולקונצנזוס.

בבנק הפועלים כותבים בתגובה: "דוחות טבע מעודדים בכל התחומים למעט חולשה קלה בגנריקה האמריקאית. שנת 2012 נראית מבטיחה עם הכנסות בסך 22 מיליארד דולר ורווח של 5.48-5.68 דולר למניה (ע"פ תחזית החברה)".

"אנו ממשיכים להמליץ על המניה ב'' ומעדכנים כלפי מטה את מחיר המניה ל-56 דולר על פי מכפיל עתידי 10 לרווח החזוי למניה לשנת 2012". בין מנועי הצמיחה השנה מונים בבנק הפועלים:
(1) הקופקסון שהתייקר ב-15% בינואר.
(2) העברת הפעילות האירופאית מסנופי לטבע.
(3) צמיחת הגנריקה באירופה ובארצות בעלות חדירה גנרית מועטה כגון יפן.
(4) איחוד ספלון וצמיחת תרופות המקור שהוסיפה, שמביאות להקטנת התלות בקופקסון.
(5) התרופות הנמכרות מעבר לדלפק
(OTC). (6) ייתכנו בעיות בתרופה המתחרה האוראלית לקופקסון, ג'ילניה, שעד כה מיוחסות לה 11 מיקרי מוות.

יונתן קרייזמן, בכלל פיננסים ברוקראז': תוצאות טבע היו בהתאם לצפי, עם יציבות בקופקסון והתאוששות משמעותית בצד הגנריקה בארה"ב, לצד החלשות אורגנית בגנריקה האירופאית. לדעתנו עיקר תשומת הלב תמשיך להיות מופנת לשאלה התחזית ל-2012 - המשקפות גישה שמרנית או לחילופין, החלשות במגמה העסקית, בעיקר מכיוון אירופה לנוכח משבר החובות הריבוניים".

סבינה פודבל, אנליסטית בלידר שוקי הון: "הדוחות של טבע לרבעון לא חידשו דבר. התוצאות בדיוק בהתאם לציפיות (אותן טבע הנמיכה במהלך השנה) והמגמות אותן ראינו במהלך השנה נמשכו גם ברבעון הרביעי".

המגמות הבולטות שמצביעים עליהם בלידר הן כי: הגנריקה בארה"ב משתפרת, הגנריקה באירופה צמחה בקצב מתון, הגנריקה בשאר העולם רשמה רבעון חזק, הכנסות טבע ממכירת מוצרי ה-OTC מעלים הילוך והמוצרים האינובטיביים ממשיכים לתמוך בתוצאות.

לסיכום כותבת פודבל כי "הדוחות של טבע היו בהתאם לצפי והיו חזקים יחסית ליתר השנה. קצב השחיקה של הכנסות הגנריקה בארה"ב התמתן בעיקר בזכות ההשקות הגדולות ברבעון הרביעי, ליפיטור וזיפרקסה, אך טבע עדיין לא הצליחה לחזור לצמיחה חיובית בתחום".

"ההאטה הכלכלית באירופה ממשיכה להכביד על פעילות הגנרית באזור והחשש שלנו הוא כי העמקת משבר החובות באירופה בשנים הקרובות עלול לפגוע בתוצאות העסקיות של החברה. הפעילות בתחום האינובטיבי ממשיכה לתמוך בתוצאות וממחישה את התלות של טבע במספר תרופות גדולות, קופקסון ופרוביגיל/נוביג'יל הנצבות כיום מפני האיום הגנרי".

בלידר ממשיכים להמליץ עם טבע במחיר יעד של כ-49 דולר המשקף תשואת יתר.

סטיבן טפר, אנליסט הפארמה והביומד של הראל פיננסים: "דוחות חזקים ששיקפו את האיחוד של ספלון בתחום תרופות המקור, את האיחוד של טיאו וטבע-קואה ביפן, את המשך הצמיחה של הגנריקה בשאר העולם (מחוץ לארה"ב ואירופה) ואת השקות הגנריות המשמעותיות בארה"ב, בראשן הזיפרקסה והליפיטור". טפר מציין כי שחיקה מסוימת הורגשה במוצרי בריאות האישה.

בהראל כותבים היום כי "החברה הגדילה את הדיבידנד במזומן ל- 26.8 סנט למניה, הדיבידנד ברמתו הנוכחי משקף תשואת שנתי של 2.4% במזומן, אם מוסיפים לזה את תוכנית ה- Buy-Back של מניות בהיקף של מיליארד ד' לשנה התשואה עולה לכ- 5%".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אנליסטים על דוחות טבע: " הדוחות לרבעון לא חידש
  מוטי 15/02/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבוי לאנליסטים שכאלה, לא יודעים לפרגן לחברה מצליחה... מי הם בככל, מי אמר שהם מבינים דבר וחצי דבר.
  סגור
 • 3.
  דווקא תגובות אמיתיות וסבירות (ל"ת)
  מה קרה לכם? 15/02/2012 11:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  jחבורת פוצים מי שומע לכם בכלל (ל"ת)
  מומחים בדיעבד 15/02/2012 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מדבר שקר תרחק.
  rehvot 15/02/2012 11:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשקשנים...מי אלו האנליסיטים שמסתתרים באילום שם? נראה לי שהביזפורטל לא מפרגנים לחברת טבע מזה זמן רב..מעניין למה?
  סגור