בלידר צופים חדירה אגרסיבית מאוד לגולן טלקום; "הסקטור לא זול"

"בטווח הקצר בינוני יפעלו חמישה מפעילים", כותב סבינה פודבל, אנליסטית בלידר שוקי הון בתגובה להערכה כי חלק מהמפעילים לא ישרדו. בלידר מעריכים ירידות מחירים משמעותית יותר מהמצופה בענף
 |  (5)
מיכאל גולן (צילום: ששון תירם)
שוק התקשורת הישראלי נמצא בימים אלה בתקופה סוערת במיוחד בשל ההגבלות הרגולטויות. בית ההשקעות לידר שוקי הון מפרסם היום את הערכתו כי הכניסה של שתי המפעילות החדשות לתחום הסלולר, בעיקר גולן טלקום, הינה בעלת השלכות מרחיקות לכת לענף.

"הערכתנו היא כי גולן טלקום צפויה לקחת את השוק לתחרות עזה ואסטרטגיית החדירה שלה תהיה אגרסיבית מאוד", כותבים סבינה פודבל, אנליסטית התקשורת של לידר שוקי הון ומעריכה כי הירידה במחירים עלולה להיות משמעותית יותר מהצפוי. "אנו מעריכים כי גם לאחר הירידות החדות שספגו מניות חברות הסלולר במהלך השנה האחרונה, התמחור הנוכחי של מניות הסקטור אינו זול".

בהקשר של ההערכה הרווחת בשוק כי ייתכן וחלק מהמפעילים לא ישרדו כותבים בלידר כי "למרות העובדה כי במרבית המדינות בעולם מספר המפעילים הסלולריים אינו עולה על ארבע, אנו בדעה כי בטווח הקצר -בינוני, יפעלו בשוק הישראלי חמישה מפעילים".

בנוסף מעריכים בלידר כי קיים סיכוי לא מבוטל כי גולן טלקום תשאף להרחיב את פעילותה גם לתחום הנייח בטווח הרחוק וכפועל יוצא חברת בזק עלולה להיות אחת מהנפגעות המרכזיות וההפרדה המבנית יכולה להתבטל.

ההשוואה המתבקשת של גולן טלקום היא לחברת Free הצרפתית בשל הזיקה החזקה והעובדה כי מיכאל גולן שימש שנים כמנכ"ל Free. "החשש עבור החברות הקיימות הוא שבעקבות ההצלחה הרבה של Free בצרפת, גולן טלקום תנסה לשכפל את המודל העסקי של Free גם בשוק הישראלי, דבר שיכול להשפיע לרעה על החברות הקיימות", מציינת פודבל.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  היה לו בצרפת? (ל"ת)
  איזה מודל עיסקי 07/02/2012 14:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  המחירים ירדו לרצפה (ל"ת)
  צופה ומחייך 07/02/2012 14:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בטח בטח, כי הוא כאן לשם שמיים, ולא כדי להרווי
  בן 07/02/2012 13:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להרוויח.. ומעניין מי יממן לו את הפעילות עם שולי רווח צרים כל כך.
  סגור
 • 2.
  גולן טלקום בקרוב בבורסה מיזוג עם נקסט ג' ן? (ל"ת)
  נקסט ג' ן 07/02/2012 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בקרוב מיזוג עם נקסט ג' ן (ל"ת)
  נקסט ג' ן 07/02/2012 13:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור