שבוע שלישי ברציפות של גיוסים בקרנות: "יש תחילה של יציאה מהבונקר"

בשבוע החולף נרשם גיוס של כ-110 מיליון שקל בקרנות הקונצרניות. מדובר ברצף הגיוסים הארוך מזה שנה, כבר 1.4 מיליארד ש' ב-2012
 |  (2)
הציבור חוזר לבורסה
מגמה חזרת הציבור לבורסה מתחזקת. תעשיית קרנות הנאמנות רשמה שבוע שלישי רצוף של גיוסים ולמעשה נהנית כעת מרצף הגיוסים הארוך ביותר מאז ינואר 2011.

הקרנות המסורתיות רשמו גיוס שבועי נוסף של כ-310 מיליון שקל, וכ-1.4 מיליארד מראשית השנה, כך עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב שנמסרו מרוני אפטר, מנהל מחלקת ריטייל. עם זאת עיקר הכסף ממשיך להיות מופנה לקרנות בעלי מאפייני סיכון נמוכים: קרנות מדינה (180 מיליון שקל) וקרנות שקליות (100 מיליון שקל).

קרנות אג"ח חברות וכללי אשר היו הפודות הגדולות של שנה עברה, נהנו מגיוס קל של כ-25 מיליון שקל בזמן שבמדדי התל-בונד, 20 ו-40 דווקא השילו 0.3% מערכם. הנקודת החשובה פה היא שטעם המשקיעים השתנה וכעת אג"ח קונצרני טהור הוא המועדף. בסיכום השבוע נרשם גיוס של כ-110 מיליון שקל בקרנות הקונצרניות ומצד שני פדיון של כ-95 מיליון שקל בקרנות אג"ח כללי, עדיין, עפ"י הערכות מיטב, בדגש על קרנות מסוג 10/90.

מנגד, בסיכום שבועי רשמו הקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) פדיון קל של כ-10 מיליון שקל, שמקורו בעיקר בראשית השבוע, כאשר המעו"ף טיפס קלות ב-0.7%. נציין כי מתחילת השנה הקרנות המנייתיות עדיין בטריטוריה החיובית עם גיוס של כ-50 מיליון שקל.

הקרנות השקליות סיימו את השבוע עם גיוס של כ-100 מיליון שקל - הגיוס השבועי הנמוך ביותר מתחילת השנה. הקרנות הכספיות נהנו השבוע מגיוס של כ-70 מיליון שקל, אך זאת הודות לגיוס חריג של לפחות 0.5 מיליארד שקל שנרשם ביום ראשון, ואשר עפ"י הערכות בוצע ע"י חברה גדולה.

רפי ניב, מנכ"ל מיטב קרנות נאמנות, התייחס לנתונים בשיחה עם Bizportal: "ניכר כי עיקר הגיוסים הם למוצרים מאוד סולידיים כאג"ח מדינה, עם זאת יש תחילה של יציאה מהבונקר והציבור מתחיל לחפש אפיקים עם יותר . הגיוס לקרנות אג"ח קונצרני נמצא בחיתוליו כשהקרנות המבוקשות הן בעיקר קרנות אג"ח בדירוגים גבוהים ובכלל זה גם אג"ח בנקים".

הנתון המעודד העולה מההערכות הגיוסים הוא כי "התזרים הוא חיובי וכבר לא יוצא כסף מתעשיית הקרנות", כך לפי ניב שמציין כי נראה שאנו בדרך לחודש חיובי ראשון בקרנות מאז חודש מארס 2011.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כרגיל הציבור נכנס לפני ההשחלה. (ל"ת)
  חוט ומחט 22/01/2012 16:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מלכודת דובים קלאסית
  Mithrandir 22/01/2012 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שקוף
  סגור