ועדת הכספים אישרה הנחה על הסולר לייצור חשמל

הח"כים הביעו תרעומת: "חובות חברת החשמל מושתים על הצרכנים" וגם; דרישה להנחה בחשמל לשכבות מצוקה. ההנחה על מס הבלו עד חודש אפריל תסתכם ב-88% ואחר כך היא תרד ל-69% עד סוף 2012
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
ועדת הכספים אישרה הבוקר את הפחתת מס הבלו על סולר לייצור חשמל, על-מנת למתן את עליית מחירי החשמל לצרכנים. המהלך מגיע בעקבות הזינוק במחיר החשמל זאת בעיקר בשל הפסקת הזרמת הגז המצרי. חברת החשמל נאלצה לעשות שימוש בדלקים חלופיים ויקרים לצורך הפקת חשמל והדבר מתבטא בעליית התעריפים לצרכנים.

חברי הוועדה שאישרו את הנחה על מס הבלו, טענו ש"הגז המצרי הוא רק תירוץ. העלייה המשמעותית של מחירי החשמל מקורה בגירעון העצום של חברת החשמל".

סמנכ"ל בכיר מחלקה כלכלית ברשות המסים, ערן יעקב אמר "בעקבות הפגיעה בהולכת הגז המצרי הוחלט לתת הטבה לחברת החשמל; הנחה של 69% על הסולר לייצור חשמל במהלך 2012, מתוך מאמץ להפחית את שיעור העלייה לצרכן האוצר נרתם למאמץ ונתן הנחה משמעותית על הבלו על הסולר ל- 2012".

בארבעת החודשים הראשונים של השנה (עד אפריל) שיעור ההנחה יעמוד על 88% ואחר-כך 69% עד סוף 2012. יעקב מציין כי "אילו לא היתה ניתנת כלל הנחה על הסולר לייצור חשמל, אזי הכנסות המדינה ממסים היו גדלות ב- 4.2 מיליארד שקל ב-2012".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה