גיוסים של 350 מ' ש' בשבוע החולף בקרנות - הקונצרני הוביל

הגיוסים בקרנות האג"ח חברות וכללי, הפודות הגדולות של 2011, עמד על 35 מיליון שקלים, מדובר בגיוס הראשון מאז אוקטובר 2011
 | 
נמשך המהפך:
ציבור המשקיעים ממשיך לחזור להשקעה בקרנות הנאמנות שרושמות שבוע שני ברציפות של גיוסים. המגמה משבוע שעבר התחזקה כאשר קרנות הנאמנות המנייתיות רשמו גיוסים ולראשונה מאז אוקטובר 2011 גם קרנות וחברות כללי אשר היו הפודות הגדולות ביותר בשנה שעבר, הצטרפו למגמת ההתאוששות ועברו לגיוסים.

ההערכות והאומדנים של כלכלני מיטב שנמסרו מרוני אפטר, מנהל מחלקת ריטייל, העלו כי בסיכום שבועי רשמו קרנות הנאמנות המסורתיות גיוס נאה של כ-0.5 מיליארד שקל, וגם בנטרול הגיוסים לקרנות השקליות, נתוני הגיוסים עומדים על מספר גבוה יחסית של כ-350 מיליון שקל.

האפיק הקונצרני ציין שבוע נוסף של עליות נאות: מדד אג"ח קונצרני כללי טיפס בעוד כ-0.6%, ומדדי התל-בונדים עלו בכ-0.4%-0.8%. בהתאם לכך, קרנות אג"ח חברות וכללי סיכמו את השבוע השני של החודש עם גיוסים קלים של כ-35 מיליון שקל - גיוס שבועי ראשון לאחר 10 שבועות רצופים של פדיונות. קרנות אג"ח מדינה כללי וצמוד מדד רשמו עוד שבוע מצוין וגייסו כ-230 מיליון שקל, מדובר בשבוע הטוב ביותר מאז יולי 2010.

באפיק השקלי הדפנסיבי - בסיכום שבועי רשמו הקרנות השקליות גיוס נוסף של כ-160 מיליון שקל, בעוד מהקרנות הכספיות נמשכו החוצה כ-360 מיליון שקל. בכך עקפו הקרנות השקליות את הקרנות הכספיות מבחינת נתח השוק, לראשונה מאז ה-11 ליולי 2011.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה