"צפויה עוד QE, ה-ECB עשוי להפתיע; הדולר יסחר ב-3.65 ש'"

מריל לינץ' במסיבת העיתונאים השנתית: "ההאטה בצמיחה תמשיך לפחות במחצית 2012, באירופה צפוי מיתון". חיים ישראל: "צפויה ירידה חד-ספרתית מתונה במחירי הדיור בישראל"
 | 
ביל או'ניל:
מריל לינץ' ישראל קיימו היום (ג') מפגש עיתונאים לסיכום שנת 2011 ומתן תחזיות לשנת 2012 לכלכלה הגלובלית ולשוק הישראלי. ביל או'ניל, אסטרטג ההשקעות הראשי של מריל לינץ' EMEA החל בהצגת השקפת הבנק לגביי הכלכלה העולמית. בהמשך נתנו את תחזיתו חיים ישראל, מנהל המחקר ישראל, מנהל המחקר טלקום וסגן מנהל המחקר EEMEA במריל לינץ'.

"הכלכלה העולמית מאטה ותמשיך להאט לפחות בחצי השנה הראשונה של 2012", מעריך או'ניל. במריל לינץ' מעריכים כי ההקלה הכמותית והדפסת הכסף יהפכו לתופעה עולמית וצופים QE3 במהלך השנה שיתמוך בשוק הנדל"ן האמריקני.

לגביי אירופה, סבור או'ניל בדומה למרקל שזה מאבק ממושך להכיל את המשבר כאשר איטליה שמרכזת את תשומת הלב היא "יותר מידי גדולה ליפול". ההתפתחות המעניינת בגזרה זו היא ש"ה-ECB עשוי לפעול מהר מהצפוי להסדרת חובות הגוש".

לדבריו מטבע האירו יחלש מול הדולר בשנה-שנתיים הבאות למרות שייתכן תיקון כלשהו שלא ישנה את הכיוון הכללי. "חופי המבטחים הולכים ומתמעטים", מעריך או'ניל שסבור כי הדולר והזהב ימשיכו להיות מפלטם של המשקיעים. ההערכה לזהב היא שיגיע ל-2,000 דולר.

כלכלני מריל לינץ' ממליצים על ארה"ב ובריטניה במשקל יתר, גוש האירו ויפן במשקל חסר. הסקטורים המועדפים הם מוצרי צריכה ו-IT. בשוק האג"ח ההמלצה היא להימנע מאג"ח מדינה.

"אנו צופים כי הכלכלה הסינית תצמח בשנת 2012 בשיעור של 8.6% לעומת 9.2% בשנת 2011", אמר אסטרטג ההשקעות הראשי של קבוצת הבנקאות הפרטית. "הסיכונים העיקריים לכלכלת סין הם גידול באינפלציה או האטת ההשקעות. הודו ורוסיה צפויות לשמור על שיעור הגידול המרשים שחוו ב-2011 (7.5% ו-4% בהתאמה)".

חיים ישראל הציג את הצפי למדד ה-S&P שעומד על רמה של 1,350 כ-6% אפסייד. ההמלצה החזקה היא לרוסיה ודרום אפריקה בתחום הצריכה הפרטית ולשורט על טורקיה שהיא יבואנית נפט גדולה. המניות הקטנות לא ממולצות בשנה זו.

לגביי ישראל הצפי הוא לירידה איטית בריבית ל-2.5% והבעיה המרכזית המתוארת היא הייצוא שמתבסס ב-40% על אירופה, כלומר 17% מהתמ"ג תלוי בגורם בעייתי. התחזית לתמ"ג הישראלי הוא 3.5% - הרבה מעל הממוצע.

"מחירי הדיור צפויים לרדת כפי שסבור בנק ישראל אך לא בצורה מאוד מתונה", נאמר בהקשר של השוק הנדל"ן הישראלי. הדולר צפוי להיסחר ב-3.65 שקלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה