"מוקדם מדי מלהכריז על שינוי מגמה בר קיימא"

לאחר שבוע חיובי, התייחסו כלכלני הבנקים בלאומי והפועלים על הנעשה תוך שהם מזהירים שכל משברון באירופה עלול להצית את המשך הירידות
 |  (2)
בבנק הפועלים מזהירים:
שנת המסחר של 2012 נפתחה ברגל ימין השבוע כאשר היא נתמכת ע"י העליות בשוקי המניות מסביב לעולם וחזרתו של חלק מהציבור המקומי לנכסים מסוכנים יותר. עם זאת, כלכלני הבנקים סבורים כי הבעיות העומדות בפני האיחוד האירופי בצירוף היחלשות בצמיחה המקומית יקשו על המשך המגמה החיובית.

"מוקדם מדי מלהכריז על שינוי מגמה בר קיימא" ציינו בבנק הפועלים ברקע להתרחשויות השבוע. כלכלני הבנק הוסיפו כי יש לעקוב מקרוב אחר המהלכים לפתרון משבר החובות באירופה בחודשים הקרובים על מנת לקבוע את כיוונו של השוק. "אי הצלחה של מהלכים אלו עלולה להצית מחדש את הסערה השלילית בשווקים".

"התנודתיות הגבוהה שמלווה את המסחר בתקופה האחרונה תימשך", כתבו כלכני בנק לאומי בסקירתם השבועית. "רמת המחירים הנוכחית נראית אטרקטיבית למשקיעים ארוכי-טווח שאינם חוששים מתנודתיות, שכן רמת המכפילים נמוכה ביחס לעבר", הוסיפו. זאת כאשר בבנק פועלים מציינים כי "הירידות שנרשמו בשנה האחרונה החזירו את שעריהן של מניות רבות לרמות שפל של שנים"

בתחום המסחר במט"ח, התייחסו הבנקים ללחץ הגובר על ערכו של השקל אל מול סל הדולר והאירו בשל הנעשה ביבשת אירופה ובשל ההאטה בצמיחה הכלכלית בישראל. בנוסף, כלכלני בנק הפועלים ציינו את הצפי להפחתת ריבית נוספת שתצמצם את פער הריביות מול ארה"ב.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הדולר עלה ב- 10 אחוז בקירוב משנה שעברה
  ירון 06/01/2012 12:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עלייה זו תביא לעליית המחירים במשק ולאי הורדת הריבית.
  סגור
 • 1.
  תרגום: עוד לא נכנסו לפוזיציה מלאה תמתינו לנו (ל"ת)
  המתרגם 06/01/2012 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור