דנקנר עצר המגעים למכירת השליטה בכת"ש ללבנת; מנהל מו"מ עם קב' ויולה

המו"מ למכירת בין דנקנר למשפ' לבנת הופסק. מנהלת מו"מ עם קבוצת רוכשים בהובלת ויולה בה מחזיק שלמה דוברת. המו"מ החדש מתנהל גם על בסיס שווי של 3.8 מיליארד שקלים לכת"ש
 |  (4)
נוחי דנקנר
קבוצת אידיבי פיתוח הנמצאת בשליטת נוחי דנקנר הודיעה בצהרי יום חמישי (ה') על הפסקת המגעים למכירת השליטה בכלל תעשיות למשפחת לבנת ועל ניהול מגעים מתקדמים למכירתה לקבוצת רוכשים בהובלת קבוצת ויולה אותה ייסד שלמה דוברת.

ויולה (VIOLA) מוחזקת על-ידי דוברת עצמו, הראל בית און, אבי זאבי, מוטי וייס, רותי שמחה ויונתן קולבר והיא מורכבת ממספר קרנות המנהלות כ-2 מיליארד דולר השקעות. הקבוצה הוקמה בשנת 1999 על ידי אביו של שלמה, אהרון דוברת שהיה ממקימי כלל תעשיות ומורכבת ממספר שותפויות המשקיעות בין היתר בתחומים הון סיכון, מתן הלוואות למימון צמיחה, הלוואות מזנין לחברות טכנולוגיה, תעשייה ומסחר ועוד. עוד נציין, כי יונתן קולבר היה בעבר מבעלי {כור}, שהחזיקה במשאב שבבעלות כלל תעשיות.

כלל תעשיות מנוהלת על ידי אבי פישר וצביקה לבנת ומחזיקה במונופול המלט הפרטי נשר וחברות {כלל ביוטכנו}, {נייר חדרה}, {גולף}, יפאורה הפרטית, מנועי בית שמש ועוד.

תנאי העסקה החדשה מדברים על מכירת 40% מתוך 60.5% מ{כלל תעשיות} הנמצאים בידי אידיבי פיתוח לקבוצת ויולה על בסיס שווי 3.8 מיליארד שקלים לכת"ש - אותו שווי עליו דובר עם משפחת לבנת. אידיבי התחייבה שלא לקיים משא ומתן בקשר למכירת השליטה בכת"ש עם צדדים שלישיים במשך 14 ימים.

במידה והעסקה החדשה תצא אל הפועל היא צפויה להזרים לקבוצת אידיבי 1.52 מיליארד שקלים ולעזור לה להתמודד עם הגירעון הענק שצברה ברבעון השלישי של 2011 בצל הירידה החדה בערך השקעות דיסקונט השקעות במניות הבנק השוויצרי קרדיט סוויס.

במקביל, הופסק בהסכמה המשא ומתן שהתקיים בין אידיבי לבין אברהם לבנת למכירת 36% מהחזקות אידיבי בכלל תעשיות. נזכיר, כי משפחת לבנת מחזיקה ב-13% ממניות אי.די.בי אחזקות וכן ישירות בחברות מהקבוצה.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  סגירה וודאית(כמעט)
  בני 05/01/2012 20:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך להכיר את קבוצת ויולה כדי להבין עם מי מתעסקים אם הם נכנסו באמת הקנייה שלהם כמעט וודאית(לדעתי המכירה נמכירה למשפחת לבנת פיקציה למשוך קונים)
  סגור
 • 3.
  שכח את מיקרה שופרסל .
  צביקה 05/01/2012 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפעמים קורה גול עצמי .
  סגור
 • 2.
  נוחי מה יהיה בסוף
  זוזו 05/01/2012 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזכיר לי את הסיפור על פו הדוב שנכנס לגן דרך פתח צר, אכל ואכל ושמן לא היה יכול לצאת. הפסיק לאכול רזה ואז יצא כמו שנכנס. כל מילה מיותרת.
  סגור
 • 1.
  מצויין קניתי
  אידיבי אחזקות אג" ח ד 05/01/2012 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במחיר כזה ועסקה כזו של תזרים מזומנים רוחי הון יפים של 14% מדד לשנה
  סגור