ישיבה סוערת: "ההצעה של מימן מצחיקה, הוא הטעה ורימה אותנו בשנה האחרונה"

אסיפת אמפל אמריקן מתכנסת היום בעקבות בקשת החברה לדחות תשלומי קרן בשנתיים. Bizportal מלווה את האסיפה בדיווח חי
 |  (6)
ישיבה סוערת: "ההצעה של מימן מצחיקה, הוא הטעה ורימה אותנו בשנה האחרונה"
חברת {אמפל אמריקן} ערכה היום (א') אסיפת מחזיקי , לראשונה מאז החליטה לפנות להסדר חוב. חברת אמפל ביקשה מבעלי החוב לדחות את תשלומי הקרן בהיקף של כמיליארד שקל בשנתיים ובמקביל לשלם להם את תשלומי הריבית.

באסיפה נכחו כ-100 מחזיקי אג"ח פרטיים ומוסדיים והיא התנהלה בצורה רגועה ללא צעקות. מטרת האסיפה היא למנות נציגות משותפת למחזיקי האג"ח כאשר החברה תדון בהסדר מול הנציגות. מטעם אמפל נכחה באסיפה אירית אילוז, סמנכ"לית הכספים של החברה.

"בעקבות רצף הפיגועים האחרון בחודש נובמבר השתנה משהו בתפיסה שלנו והשתנו ההערכות שלנו באשר ל-EMG", אמרה אילוז. "כעת אנחנו מעריכים כי גם הדיבידנד בשנת 2013 מ-EMG מוטל בספק ורק ב-2014 זה יגיע. במקביל אנחנו מנהלים הליך משפטי שעשוי להימשך כשנתיים וחברת הייעוץ מעריכה שסיכויי הזכייה שלנו גבוהים".

אירית אילוז הסבירה שהחברה נדרשת לשנתיים שבהם מתכננת החברה להשביח נכסים קיימים. במקביל אמרה אילוז כי החברה פועלת לצמצום בהוצאות של ההנהלה.

חברת אמפל אמריקן נאלצה לפנות למחזיקי האג"ח בבקשה להסדר חוב, זאת לאור ההתקפות החוזרות ונשנות על צינור הגז המצרי, דבר אשר שיתק את אספקת הגז לישראל לתקופה ארוכה. בחברה מדגישים כי אין בכוונתם לבצע 'תספורת' למחזיקי החוב ובכוונתם לעמוד בכל התשלומים. עם זאת, ביקורת רבה נשמעת סביב ההצעה של החברה.

מחזיק אג"ח אמר ל-Bizportal: "ההצעה של יוסי מימן למחזיקי האג"ח מצחיקה אותי. למה שאני אתן לו שנתיים נוספות כאשר הוא הטעה אותנו ורימה אותנו בשנה האחרונה בהצהרות כוזבות? אנחנו האמנו להנהלה של החברה והתברר שההצהרות שלהם לא היו שוות כלום".

מחזיק אחר הציע באסיפה הצעה חלופית: "יוסי מימן מבקש דחייה של שנתיים. אני אומר שנהיה נדיבים וניתן לו את השנתיים ונפרוס את הפידיונות כפי שהם. אבל אנחנו דורשים הפקדה בידי הנאמנים של סכום הריביות לשנתיים, ערבות אישית של יוסי מימן של 60% מהקרן, הוספה של 1% לכל אחת מן הסדרות, הפחתה משמעותית של שלושת הבכירים בחברה וכל שכר של יוסי מימן ייחשב כהלוואת בעלים הנחותה מסדרות האג"ח".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מי יספק את הגז המצרי, האחים המוסלמים?
  פול 01/01/2012 16:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי הסלפיסטים? הידעתם, ממשלת ירדן הציעה לשלטונות מצרים להגן על קו הצינור. המצרים סירבו. מצרים מסוגלת לבד. האם בכלל אפילו מנסים לתקן?
  סגור
 • 3.
  תורידו לעצמכם משכורות מנופחות - חלאות!! (ל"ת)
  אבישי 01/01/2012 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  לאחר שאירית אילוז וחבריה משכו משכורות בשמים
  שושו 01/01/2012 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ורוקנו את החברה ממזומנים, והיא עצמה קנתה קרקע בשווי 10 מליון ש" ח ליד סביון, יש לה את החוצפה לעמוד לספר סיפורי אלף לילה ולילה על תספורות. צריך לעשות סוף לכל ההתנהגות הקלוקלת הזו של הטיקונים. כנראה שהם לא טיקונים אל רכיכות.
  סגור
 • 1.
  " והיא מתנהל בצורה רגועה ובצעקות"
  מה עם הרמה? 01/01/2012 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחד המשפטים הכי קלוקלים ששמעתי בעברית בשנים האחרונות שלא מגיע מילד בכיתה א. (גם רגוע וגם צעקות? מעניין...)
  סגור
 • תיקנו בשבילך (ל"ת)
  פרפר 01/01/2012 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הוא רגוע אבל מידי פעם צועק (ל"ת)
  המבין 01/01/2012 13:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור