רעיונות השקעה: אנליסטים מסמנים אג"חים מומלצים בת"א

האנליסטים של פסגות, לאומי, רוסאריו, פיוניר ואקסלנס מספקים המלצות על אג"חים בבורסה בת"א

 |  (1)
באפיק הסולידי
תוצאות הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת שלחו את השווקים הפיננסים מסביב לעולם לפרץ אופטימיות נוסף. ההבנה כי תרחיש האימים שאיים לפרק את האיחוד האירופי (עלייה של לה-פן ולמנשון יחד לסיבוב השני) נראה שירד מהפרק והכסף זורם לאפיקי הסיכון. עם זאת, לכולם ברור שתימחור השווקים הוא גבוה ולא מעט סיכונים עדיין לפנינו, מהחרפה במצב הגיאופוליטי, דרך היציאה מסביבת הריבית האולטרה נמוכה ועד הניסיון של טראמפ להעביר את רפורמת המיסים בהמשך השנה. ברקע לסיטואציה, ביקשנו מגופי השקעה שונים לבחור אג"ח אחד כ"א שמומלץ כעת להשקעה, בטח לקראת ימים שעשויים להיות תנודתיים מאוד. 
אילנית שרף, מנהלת מחלקת ברוקראז' פסגות
" אדמה אגח ב -0.33% אדמה אגח ב 151.6 -0.33% אדמה אגח ב סגירה:152.1 פתיחה:152.1 גבוה:151.99 נמוך:150.84 מחזור:5,817,875 לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא:  – חברת אדמה שמייצרת ומשווקת מוצרים להגנת הצומח נרכשה לאחרונה על ידי חברת CNAC הסינית יוצרת סינרגיה בין החברות והזדמנויות לגידול בפעילותה בעיקר נוכח החשיפה לשוק הסיני. מדובר בשוק הגדול ביותר בעולם, בו פועלים כ- 200 מיליון חקלאים כשאחד היתרונות המובהקים נובעים מחשיפה לצינורות ומערך הפצה מורכב ורחב ברחבי המדינה. הרכישה מגדילה ומשלימה את פלטפורמת המוצרים של אדמה, מייצרת פלטפורמה רחבה ומגוונת של מוצרים לצד יכולת שיווק חזקה המבוססת על מותג חזק ורשת הפצה בעלת פריסה רחבה. בשנת 2015 נאמד השוק  הגלובלי בו פועלת החברה ב- 5.4 מיליארד דולר וצפוי לגדול להיקף כספי של 6.8 מיליארד דולר בשנת 2020".  
 
"אגרת החוב נושאת ריבית קבועה בשיעור 5.15% לשנה, צמודה למדד  ובעלת מח"מ 8.8 שנים. הריבית משולמת פעמיים בשנה. האגרת נסחרת בתל בונד 60 בתשואה ברוטו של 3.5% לאחר שרשמה עליות שערים חדות בשנה האחרונה, בדומה למגמה בשוק כולו".   
גיל מוסבי, מנהל מחלקת המחקר והאסטרטגיה של אקסלנס 
" {ג'י.אף.אי אגח א}  - חברת GFI היא מחברות הנדל"ן האמריקאיות שהנפיקו חוב בשוק ההון הישראלי, העוסקת ב-3 תחומי פעילות בארה"ב – נדל"ן להשקעה (מגורים, מסחר ומשרדים) החזקה במספר בתי מלון ובדירות למגורים לצרכי מכירה. החברה מחזיקה כיום ב- 19 נכסים, כולל בפיתוח, הפרושים על פני 6 מדינות בארה"ב. ביניהם: ניו- יורק, כאשר החשיפה העיקרית מבחינת שווי הנכסים היא לתחום המלונאות (כ-70%)".  
"הפרופיל העסקי של החברה נמצא במגמת שיפור משמעותי, כאשר לאחרונה פתחה החברה את מלון ה- "Beekman 5" במנהטן הכולל גם דירות למגורים (במתחם סמוך) וזאת לאחר שביצעה מימון מחדש לנכס, רכשה חלק מזכויות השותפים בבעלות על המלון והאיצה את תהליך מכירת יחידות הדיור למגורים במתחם. גורמים נוספים שתמכו בשיפור המיצוב העסקי הם רכישת נכסים נוספים בשנה האחרונה, רכישת זכויות שותפים בנכסים נוספים ושיפור הביצועים התפעוליים בנכסים קיימים (איכלוס, שכר דירה)".  
"הפרופיל הפיננסי של החברה מושפע לחיוב מיחס חוב לשווי נכסים (Loan to Value) נמוך יחסית ומשיפור ביחסי הכיסוי וחיזוק האיתנות הפיננסית. קצב האכלוס של המלון והאצה במכירת יתרת יחידות הדיור למגורים צפויים להמשיך ולתמוך בפרופיל הפיננסי. לחברה שתי סדרות אג"ח. אג"ח א', בהיקף של כ- 340 מיליון שקל ע.נ. הוא הקצר יותר, במח"מ קצר של 2.6 ונסחר במרווח מעל הממשלתי המקביל (שקלי) של כ-4.2%. להערכתנו, הפרופיל העסקי והפיננסי של החברה תומכים בהשקעה באג"ח בתשואה הנוכחית וביחס לסיכון הכולל". 
עידן יאול, מנהל תחום חוב, קבוצת פיוניר
 
" {אם.אר.פי אגח ג} - MRP הינה לשעבר חברת פולאר תקשורת. השליטה בחברה נרכשה ע"י חברת  "מאייר ראליטי" בסוף 2016 תמורת 13 מיליון אירו, מתוכם כ- 3 מיליון אירו הועמדו לחברה כהלוואת בעלים המיועדת להחזר במרץ 2018. חברת "מאייר ראליטי" הינה חברה פרטית המשויכת לחברה משפחתית ותיקה העוסקת בתחום הנדל"ן המניב בעיקר בהולנד. החברה המשפחתית מונה צוות של מומחי השקעות בנדל"ן וביצעה במהלך השנים עסקאות נדל"ן באירופה בהיקף של כ- 8 מיליארד אירו. בנוסף, למשפחה קרן נדל"ן באנגליה המנהלת נכסים בהיקף של כ- 3 מיליארד אירו. יו"ר החברה הינו בארט מאייר המתמחה באיתור ורכישת נכסי נדל"ן".
"לאחר רכישת השליטה בחברה נרכשו 4 נכסי נדל"ן בהולנד ובקרבת הגבול עם גרמניה, שבנייתם הסתיימה לאחרונה (יש ביטוח ל- 10 שנים על הנכסים אשר אינו מצריך השקעות נוספות בשיפור הנכס). נכסים אלו מושכרים לטווחים ארוכים הנעים בין 9-19 שנים. בין השוכרים בנכסים ניתן למצוא את רשת הסופרמרקטים השנייה בגודלה בהולנד, Jumbo, שלה מחזור הכנסות של מעל 6 מיליארד אירו בשנה, חברת הפרמצבטיקה ERP  הנסחרת בנאסד"ק בשווי של מעל 3 מיליארד אירו וחברת קמעונאות האלקטרוניקה Media Markt שלה מחזור הכנסות של כ- 21.7 מיליארד אירו בשנת 2015. באוקטובר 2016 ביצעה החברה הנפקה של האג"ח שיועד להחלפת החוב הבנקאי על ארבעת הנכסים שהחברה החזיקה נכון למועד ההחלפה.
"לאחרונה דיווחה החברה על כך שהלקוח המשכיר את כל הנכס באסן מעוניין לשכור עוד כ- 1500-2000 מ"ר נוספים. לחברה אופציה לפיתוח קרקע הצמודה לנכס הבנוי באסן (כ- 3500 מ"ר) תמורת כ- 400 אלף אירו. במידה והחברה תבנה את הנכס (באמצעות קבלן מבצע) העלות הצפויה עומדת על כ- 4 מיליון אירו וההכנסות השנתיות יעמדו על כ- 450 אלף אירו לשנה. להערכתנו, לחברה יכולת שירות חוב טובה בשנים הקרובות אך התזרים השיורי לאחר תשלום קרן וריבית לאג"ח הינו נמוך ולכן החברה צריכה לשאוף להגדלת רכיב זה. יש לציין כי החברה נקטה במהלך הגנתי וחיובי מאוד וביצעה גידור כל תשלומי האג"ח השקליות לאירו בעת ביצוע העסקה של הנפקת האג"ח ולכן לא נפגעה החברה מהירידה החדה בשער האירו בשנה האחרונה".
"לחברה מאפייני סיכון לא מבוטלים בעיקר בשל היקף הנכסים הנמוך והתלות בשוכרים בודדים בכל נכסי החברה. בנוסף, על החברה לקבל בקרוב החלטה בנושא שטר ההון שהעמידה הרוכשת לחברה והעומד לפדיון במרץ 2018. להערכתנו, על החברה להגדיל את היקף ההון הקיים. להערכתנו, האג"ח מומלצות לרכישה ומציגות יחס סיכון / סיכוי הולם ואטרקטיבי ביחס להשקעה באג"ח דומות, בעיקר בשל השעבוד הראשון על הנכסים. שווי החוב באג"ח הינו כ- 70% משווי הנכסים. האג"ח נסחר בתשואה שקלית של 4.3% במח"מ 4.68 המשקף מרווח של כ- 3.16% מול אג"ח ממשלתי במח"מ זהה".
דודי רזניק, מנהל דסק מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון
 
" {אידיבי פת אגח יב} – מח"מ 2.4 שנים תשואה 4.00% שקלי לא צמוד. חברת אידיבי פיתוח חוזרת לחיים לאחר שפשטה את הרגל תחת שליטת נוחי דנקנר. האג"ח שהונפק בחודש דצמבר 2016 מגובה בשעבוד ראשון של מניות חברה הבת דיסקונט השקעות. אמנם מאז ההנפקה רשם האג"ח עליות שערים נאות אולם עדין מדובר בתשואה נאה ביחס לטווח ההשקעה הקצר יחסית. החברה מחזיקה במישרין או בעקיפין בחברות: סלקום, שופרסל, מכסים ובנין, גב ים, ישפרו כלל ביטוח ועוד".
"מדובר באג"ח לא מדורג אמנם אך מפצה בתשואה גבוהה יחסית בשילוב בטחונות סבירים. תשואת האג"ח מגלמת מרווח של כ 350 נ"ב ביחס לאג"ח ממשלתי מקביל. טווח ההשקעה הקצר יחסית ראוי גם מבחינת העובדה כי העלאות ריבית על ידי בנק ישראל לא נראות כרגע באופק".
אלון סלע, רוסאריו ייעוץ ומחקר
" אנלייט אנרגיה אגח ב -0.3% אנלייט אנרגיה 108.61 -0.3% אנלייט אנרגיה אגח ב סגירה:108.94 פתיחה:108.61 גבוה:108.61 נמוך:108.61 מחזור:7,902 לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא: - החברה מציגה צמיחה מהירה בשנים האחרונות בהספק המותקן, תוך ביסוס מעמדה כחברה יזמית מובילה. בניתוח הפעילות, ניתן לראות כי חלה ירידה ברמת המינוף של החברה תוך הגדלת מרכיב האקוויטי (לחברה, לאחר הנפקת המניות בינואר 2016, קיים עודף נכסים פיננסים נטו של 80 מיליון ₪), והתזרים היציב מהפרויקטים המניבים שלה מגדילים את הביטחון לשירות החוב של החברה".
"סדרת אג"ח ב' של אנלייט הונפקה בשנת 2014  ועומדת לפירעון סופי במרץ 2021, כאשר היום היתרה במחזור עומדת על כ- 171 מיליון שקלים עם מח"מ של כ- 3 שנים. למרות הירידה בתשואה (שעומדת היום על 2.96%) מאז ההנפקה הראשונית, האג"ח מהווה הזדמנות אטרקטיבית למח"מ הבינוני ואפשרות להיחשף לתחום האנרגיות המתחדשות. כמו כן, יתכן אפסייד עתידי נוסף שיבוא לידי ביטוי בדירוג החברה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אנלייט, אג"ח ב'
  בורסהלינו 27/04/2017 15:21
  הגב לתגובה זו
  2 3
  שאלה שאלתית לממליצים על אג"ח זה: למה לי לרכוש אג"ח בשער 114.60 הנותן 7.25% ריבית ללא כל ביטחונות, אם יש לי אפשרות לרכוש "אלמוגים" אג"ח ד' בשער 102.01, 5.25% ריבית ועם שעבודים על חשבונות ליווי פרויקטים ???
  סגור