המוסדיים הסתערו: הביקושים בהנפקת האג"ח של אלון רבוע כחול הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקלים

 |  (1)
מוטי בן משה, צילום: Bizportal
אלון רבוע כחול, החברה שבתחילת השנה נקלעה למשבר חמור בשל קריסתה של מגה ומאז עברה בהסדר חוב לשליטת מוטי בן משה, מדווחת על הצלחה גדולה במכרז למשקיעים מסווגים במסגרת הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ד'). החברה התכוונה לגייס כ-650 מיליון שקלים, אך במסגרת המכרז התקבלו ביקושים בהיקף של כ-1.4 מיליארד ש"ח, ולאור הביקושים בכוונת החברה להגדיל את היקף הגיוס המקסימלי (כולל המכרז לציבור) להיקף של עד 850 מיליון שקלים - בכפוף לאישור חברת הדירוג להגדלת היקף הגיוס. בכפוף לקבלת האישור, בכוונת החברה להיענות להתחייבות מוקדמות של משקיעים מסווגים לרכישת אג"ח בהיקף של כ-730 מיליון ש"ח אג"ח (סדרה ד). 
הריבית השקלית שאינה צמודה למדד נסגרה במכרז על 4.6% לעומת ריבית המקסימום במכרז שעמדה על 5.5%. ריבית הסגירה במכרז תהווה את ריבית המקסימום לשלב הציבורי אשר צפוי להתקיים בימים הקרובים. האג"ח הינה בעלת מח"מ של כ- 5 שנים והיא תיפדה בששה תשלומים לא שווים בשנים 2018 ל-2023. עיקר התשלום בהיקף של 70% מהקרן הנו בשנת 2023. האג"ח מגובות בשעבוד ראשון על מניות רבוע נדל"ן ו/או דור אלון ביחס של  130% לפחות, 75% מגובה הבטוחות הינן על מניות רבוע נדל"ן (במועד ההנפקה).
אלון רבוע כחול מחזיקה ב-54% ממניות רבוע נדל"ן שנסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של 1.875 מיליארד שקלים, ב-63% ממניות חברת תחנות הדלק וחנויות הנוחות דור אלון שנסחרת בשווי של 830 מיליון שקלים וכן ב-77% ממניות נעמן שעוסקת בתחום יבור ושיווק  כלי מטבח ונסחרת לפי 61 מיליון שקלים.  
 
מוטי בן משה, יו"ר ובעל השליטה בחברה: "אנו שמחים בתוצאות המרשימות של המכרז המוסדי ומודים למשקיעים על הבעת האמון. הנפקה זו מהווה אבן דרך משמעותית עבור החברה ואני מאמין כי היא תסייע לנו רבות במימוש התכניות העסקיות שלנו לקבוצה כולה. לאחרונה פרסמנו את תוצאות הרבעון הראשון לאחר השלמת רכישת השליטה בחברה וסיום הליך אישור הסדר החוב וניתן היה לראות את השיפור ביחסים הפיננסים בחברה ומעבר להון עצמי חיובי. חברות הבת של הקבוצה הציגו דוחות טובים וערוכות להמשך צמיחה והתפתחות. בכוונתנו לפעול במגוון האפיקים העומדים לרשות חברות הקבוצה לטובת השגת היעדים העסקיים של חברות הקבוצה".
לאחרונה פרסמה אלון רבוע כחול דוחות כספיים לרבעון השלישי שהנם הראשונים אחרי השלמת הסדר החוב. עם שינוי השליטה הוקטן המינוף מהותית ונכון להיום עומד על LTV של כ-48%. במסגרת ההסדר הוזרם כאמור הון ע"י בעל השליטה בהיקף של 300 מיליון ש"ח והומרו הלוואות בעלים בהיקף של כ-170 מיליון ש"ח, כך שהחברה עברה מגירעון של כ- 188 מיליון ש"ח בהון העצמי בתום שנת 2015, להון העצמי של כ-528.4 מיליון ש"ח ליום 30 בספטמבר 2016. ברמת הסולו הרווח מפעילות נמשכת ברבעון הסתכמו ב-165.9 מיליון ש"ח לעומת הפסד של כ- 632.5 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. ה-NAV ליום ה-5 בדצמבר 2016 עומד על כ- 816 מיליון ₪. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כול הכבוד
  אשקלוני 07/12/2016 01:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בן משה לקח בחסות המדינה והבורסה ומשרד האוצר כסף לאנישים את מיטב הכסף שחסכו .בן משה לקח כסל מבעלי מניות המיעוט במניות של אלון רבוע כחול . בטענה שהחברה חדלת פרעון. הוא השתלט בצורה של פושט עור מאנשים תמים .ולקח להם כסף.ומתברר שהחברה.וכולם ידעו וגם השופט שנתן יד למאלך הזה.כולם נרדמו בשמירה שמדובר באנשים קטנים ומבלי להשפיע פשוט לקחו לי 14.000 שח והפסדתי במניות של אלון רבוע כחול סכום כסף שזה עמל שלי. עד לפני שמר בן משה וחבריו הודיעו שיחלט את מניות המיעוט שער המניה היה 3200 אגורות. ואחרי הודעה שיחלטו את מניית המיעוט .המניה צנח למחיר של 20 אג ובסוף מר בן משה שלם למניות המיעוט אחרי שבית המשפט פסק בורר מטעם בית המישפט שילם מר בן משה 33 אגורת. לכול מניה במקום 3200 אגורת
  סגור