אדמה מגייסת היום כסף בהנפקה פרטית חסומה - הנה נתוני הגיוס

חברת האגרוכימיה פועלת היום על מנת לגייס כסף באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ב' - סדרה הנושאת מח"מ ארוך של 9.9 שנים
 |  (1)
האג"ח הארוך בבורסה
אחרי כישלון ההנפקה של חברת אדמה בוול סטריט, חברת האגרוכימיה פועלת היום על מנת לגייס ממשקיעים מוסדיים. מאחר ולחברה אין מדף, גיוס האג"ח מתבצע באמצעות פרטית חסומה. תהליך הגיוס מתקיים היום.

במסגרת העסקה מציעה אדמה להרחיב את סדרת האג"ח הקיימת שלה (סדרה ב') ומציעה למשקיעים לרכוש ניירות ערך במחיר של 123.3 אגורות - המשקף ברוטו שנתית של 5.05% בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן. מחיר האג"ח הבוקר עמד על 127.7 אגורות.

איגרות החוב של החברה מסדרה ב' הן אחת מסדרות האג"ח הקונצרניות הארוכות בבורסה ונושאות של 9.9 שנים. סוכנות הדירוג S&P מעלות מדרגת את החברה בדרגה AA-. איגרות החוב נכללות במדד התל-בונד 20.

כחלק מן העסקה מציעה אדמה למשקיעים לקבל גם 5 כתבי הניתנים למימוש ל-500 איגרות חוב של החברה מסדרה ב'. כתבי האופציה (שלא יירשמו למסחר). כתבי האופציה ניתנים למימוש לאיגרות חוב עד ל-10 במאי 2015 והשווי הנאיבי של כתב האופציה עומד על 2.35 אגורות (לכל ).

את ההנפקה מובילה חברת כלל פיננסים חיתום כשלצידה לידר הנפקות, ברק קפיטל חיתום, אייפקס חיתום וענבר הנפקות. כלל חיתום ליוותה את החברה במסגרת ניסיון ההנפקה בוול סטריט והצליחה לשכנע את הגופים המוסדיים לרכוש ניירות ערך של החברה במסגרת הנפקה. עם זאת, ההנפקה נפלה בסופו של דבר בשל ביקושים נמוכים שהגיעו ממשקיעים בחו"ל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה לא מגייסים סדרה חדשה האג"ח חטף אתמול
  משה 21/01/2015 11:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  משקל גבוה לאג"ח ב' במדדים השונים גרם לפגיעה בכספי ציבור בכמה עשרות מיליוני שקלים פשוט לא יאומן
  סגור