המוסדיים הזרימו כ-150 מיליון שקל לגיוס של אפקון ושל אלומיי

 |  (1)
מאבדים כספים, צילום: Getty images Israel
שוק האג"ח ממשיך לרתוח והגופים המוסדיים ממשיכים להפנות משאבים לאפיק זה. שתי הנפקות של חברות שנסגרו בהצלחה בימים האחרונים הם של אפקון החזקות שבשליטת שלמה שמלצר ושל חברת האנרגיה אלומיי קפיטל.

אפקון החזקות השלימה גיוס של 67.5 מיליון שקל במסגרת הרחבת סדרת אג"ח (סדרה ג' המדורגת Baa1 ע"י מידרוג). במכרז המוקדם המשקיעים המסווגים הגישו התחייבויות לרכישת בהיקף של יותר מפי 3 מהיקף הגיוס המתוכנן. הגיוס נסגרה במחיר של 1.094 שקלים לאג"ח המשקף אפקטיבית של 3.63%. לאומי פרטנרס חתמים הובילה את ההנפקה ולצדה פעלו גופי החיתום של ברק קפיטל, אקסלנס, דיסקונט וענבר הנפקות.

ג'רי שנירר, מנכ"ל קבוצת אפקון החזקות מסר: "אנו מודים לציבור המשקיעים על השתתפותם ועל הביקושים הערים, ורואים בכך הבעת אמון בחברה, בהנהלתה ובפעילותה. אנו גאים בביקושי היתר שהתקבלו, כמו גם בריבית שנקבעה. אנו מאמינים כי גיוס זה יסייע רבות בהמשך התפתחותה וצמיחתה של החברה".

חברת אלומיי ביצעה אף היא הרחבת סדרה אג"ח (סדרה א') וגייסה כ-80 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים. היקף הביקושים בהנפקה עמד על 150% מסך הגיוס (כ-120 מיליון שקל). הרחבת הסדרה בוצעה בריבית שקלים של 4.6%. דירוג החוב של החברה נשמר ברמה A-. את ההנפקה הובילו לאומי פרטנרס חתמים ורוסריו שרותי חיתום.

רני פרידריך, מנכ"ל אלומיי קפיטל אמר היום: "הרחבת האג"ח שביצענו היום משקפת את אמון המוסדיים בישראל בחברה. החברה גייסה אג"ח לאחר שהשקיעה חלק ניכר מכספי הגיוס הראשון בפירעון חוב יקר ובפרויקט פוטו-וולטאי שעתיד להרכש בספרד במחיר הזדמנותי, וזאת במטרה לאתר פרויקטים מוצלחים נוספים ולהרחיב את פעילותה בתחומי האנרגיה והתשתיות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הנוכלים הגדולים
  אבג 13/06/2014 11:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המוסדיים ממשיכים לשרוף כספים על חברות בלי בטחונות כי יש עודף מזומנים ומה איכפת להם הכסף לא שלהם העיקר שיקבלו מיליוני שקלים על בונוסים
  סגור