ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

לקראת החלטת הריבית: הכלכלנים ממליצים, איזו אג"ח ממשלתית מועדפת?

בחודש האחרון גדלו בשליש יתרות השורט של עושי השוק הראשיים באג"ח הממשלתיות מ-3 לכ-4 מיליארד שקל
 |  3
המלצות
Share
הריבית במשק עומדת על שיעור נמוך של 1% והיום אחר הצהריים אמור
בנק ישראל
בנק ישראל
הבנק המרכזי של מדינת ישראל. בנק זה אחראי על הפעילות המוניטרית כגון: הנפקת המטבע הישראלי, פיקוח על המערכת הבנקאית, פיקוח על השימוש במטבע חוץ, וביצוע פעולות בנקאיות של הממשלה
לקבוע את הריבית לחודש מארס. על רקע הריבית הכמעט אפסית במשק והבורסה שירדה מעט מתחילת השנה מסבירים הכלכלנים באיזה אג"ח ממשלתית מומלץ להשקיע.


מיטב דש ברוקראז': "תשואות האג"ח הממשלתיות בישראל ירדו בשבוע שעבר כמעט בשיעור הגדול ביותר בהשוואה למדינות האחרות. עוצמת הירידה מראה שהפעם הרקע למהלך היו הנסיבות המקומיות. הטריגר היה פרסום של מדד המחירים לצרכן שהיה נמוך מהתחזית ועורר שוב הערכות לגבי אפשרות של הורדת הריבית מחר.

לא רק שהשוק מגלם הסתברות גבוהה להורדת
ריבית
ריבית
הפיצוי הכספי הניתן על ידי לווה למלווה על
, אלא שירידת התשואות בחלק הקצר - בינוני של העקום משקפת שהריבית תישאר נמוכה לזמן רב. לראיה, האג"ח ל-5 שנים נסחרת בתשואה של 2.15% בלבד.

בחודש האחרון גדלו בשליש יתרות השורט של עושי השוק הראשיים באג"ח הממשלתיות מ-3 לכ-4 מיליארד שקל. כמעט כל הגידול בנטו נבע מהאג"ח השקליות, בהן גדלו פוזיציות שורט לאורך כל העקום.

לסיכום: אנו ממשיכים להמליץ על החזקת
מח"מ
מח"מ
משך חיים ממוצע של אג''ח. משך התקופה הממוצעת בשנים עד לקבלת התשלומים מהאיגרת.באיגרת שאינה משלמת ריבית המח''מ הוא משך התקופה עד לפדיון האיגרת. באיגרת המשלמת ריבית המח''מ תלוי במחיר האיגרת, בשיעור הריבית ובמספר הפעמים שהיא משולמת. לצפיה בנתוני אג"ח
(משך חיים ממוצע) דפנסיבי בתיקים בצורה סינטטית באפיק השקלי וממשיכים להמליץ על הטייה לטובת האפיק השקלי במח"מ עד 4 שנים תוך החזקת הרכיב הצמוד בעיקר ע"י האג"ח הארוכות".מחיר האג"ח הפוך לתשואה שלה: אם המחיר עולה התשואה יורדת ואם המחיר יורד התשואה עולה. אג"ח ממשלתית נחשבת להשקעה פחות מסוכנת מהשקעה במניות. מחיר האג"ח הממשלתית קשור בעיקר לשוק המניות, למצב המשק ולשער הריבית. רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של IBI בית השקעות: "על רקע המדד הנמוך מהצפוי הניב האפיק השקלי ביצוע עודף משמעותי על פני האפיק הצמוד, וזאת מעבר לתיקון המתבקש מההפתעה כלפי מטה במדד כלומר נרשמה ירידה נוספת בציפיות לאינפלציה. הציפיות לאינפלציה כיום נעות סביב 1.5% בטווחים הקצרים לפידיון, סביב 2.1% בטווח הבינוני לפידיון וסביב 2.3% בטווח הבינוני-ארוך לפידיון,

רמת הציפיות בטווח הקצר תואמת למדיי את הערכת האינפלציה שלנו לשנה הקרובה כך שאנו אדישים בין אחזקת צמוד לשקלי בטווח זה. לעומת זאת, בטווח הבינוני ארוך אנו ממשיכים להעדיף את האפיק השקלי על פני הצמוד כך שתמהיל מאוזן של אחזקה בתיק הממשלתי יכול לכלול אחזקה גבוהה יותר של הרכיב בצמוד בטווח הקצר לפידיון לעומת אחזקה שקלית גבוהה יותר בטווחים הבינוני-ארוך לפידיון".

דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון:

"•אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של 5-6 שנים. באפיק השקלי צמוד המדד מומלצת אחזקת מח"מ ארוך יותר של 6-7 שנים.

•לאור הירידה הנמשכת בסביבת האינפלציה אנו נותנים עדיפות לאפיק השקלי הלא צמוד. בחלק הקצר של העקום אנו עדיפות זו בולטת במיוחד לאור ירידת האינפלציה הצפויה בחודשים הקרובים. בחלק הארוך של העקום צמודי המדד אטרקטיביים מעט יותר לאור ירידת הציפיות האינפלציוניות הארוכות בתקופה האחרונה וכן על רקע מיעוט הנפקות של האוצר בצמודי מדד ארוכים.

•על רקע התלילות הגבוהה בחלקים הארוכים ביותר של העקומים אנו ממשיכים להמליץ, בעיקר לגופי חיסכון לטווח ארוך, לרכוש את האיגרות ל 20 שנה ומעלה. הביצועים העודפים של ממשק 142 בתקופה האחרונה מביאים אותנו לחוסר העדפה כרגע בין האפיק השקלי הלא צמוד לאפיק צמוד המדד בטווח זה.

•בטווח הקצר אנו ממליצים על אחזקת מזומן חלף אחזקת
מק"מ
מק"מ
מלווה קצר מועד המונפק על ידי בנק ישראל לתקופות של עד שנה.איגרת חוב זו אינה נושאת ריבית ואינה צמודה.האיגרת מנופקת בנכיון, כלומר, שער הקניה נמוך מהערך לפרעון. ההפרש בינהם מהווה את שעור התשואה של המק''מ.המק''מ משמש את בנק ישראל ככלי לביצוע המדיניות המוניטרית כגון קביעת שער הריבית לטווח הקצר והגדלת והקטנת כמות הכסף בידי הציבור.
, אג"ח בריבית משתנה או אג"ח צמוד מדד הנסחר בתשואה שלילית גבוהה יחסית".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

3 תגובות ב-3 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
3 צליל.ג 24/02/2014 09:45 הריבת יורדת אילוץ ייצוא וכמובן כולם יעברו ל$
צפוי פיחות משמעותי ודורסני לשקל.
2 יוסף 24/02/2014 09:12 לנהוג הפוך - לקנות אג"ח ממשלתי צמוד מדד לטווח ארוך
פשוט כי זאת ההזדמנות - כאשר האינפלציה נמוכה. אם המדד יעלה, מחירי האג"ח יזנקו ואז זה כבר יהיה מאוחר מדי - כלומר אחרי שהסוסים כבר ברחו.
1 די נמאס 24/02/2014 08:55 תקנו מטח ותחביאו תחת הבלטות (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.