מה עומד מאחורי זינוק של 33% באג"ח של טאגור קפיטל?

חברת הנדל"ן הפועלת ברומניה עדכנה שבכוונתה לשנות את שטר הנאמנות של האג"ח כך שתוכל לבצע פירעון מוקדם. אם זה יתבצע, הפירעון יהיה לפי מחיר של 84 אגורות, אפסייד של 70% ביחס למחיר הבסיס הבוקר
 |  (1)
(קרדיט: Getty Images Israel)
לעתים, הודעות בורסה עם כותרת לקונית עשויה לייצר למשקיעים רווח עצום. עדות לכך ניתן היה לקבל מההודעה הלילית שסיפקה חברת {טאגור קפיטל} העוסקת בהשקעות בנדל"ן למגורים ולמסחר,בעיקר ברומניה.

אתמול (ג') בשעה 23:57 הוציאה החברה דיווח לבורסה שכותרתו 'זימון אסיפת '. בדרך כלל, רוב המשקיעים מתעלמים מהודעות מסוג זה, אך למי שכן התעניין בתוכן הדיווח זימנה הפתעה חיובית בכל הקשור לאיגרת החוב {טאגור קפ אגח א}.

במסגרת הדיווח, עדכנה חברת טאגור קפיטל כי היא מבקשת אישור מחזיקי האג"ח באופן שייאפשר לה לבצע פידיון מוקדם של האג"ח שבמחזור. טאגור קפיטל ציינה כי הפידיון המוקדם יהיה הגבוה מבין השניים: 1. שווי השוק של איגרות החוב 2. יתרת תזרים הקרן המהוונת לפי שווי של 16%. בטאגור הדגישו כי בכל מקרה התשלום לא יפחת ממחיר של 84 אגורות.

לחברת טאגור קפיטל ישנה סדרת אג"ח אחת בהיקף התחייבותי של 30 מיליון שקל () אשר נסחרו בתשואה ברוטו של כ-120%. איגרות החוב אמורות להיפרע בשלושה תשלומים שנתיים שווים בינואר 2013, ינואר 2014 וינואר 2015.

יסכימו לתספורת של 30%?

בחברת טאגור אמנם מציעים תספורת ממוצעת של כ-30% ביחס לערך ההתחייבותי של האג"ח. (מחיר של 84 אגורות לעומת ערך פארי של 122 אגורות). עם זאת, בהתחשב בעובדה שמחיר הבסיס של האג"ח הבוקר עמד על 49 אגורות, הרי שהמחזיקים יכולים לראות אפסייד של 70% על מחיר השוק.

חשוב לציין, בחברת טאגור לא הצהירו באופן מלא כי בכוונתם לבצע את הפירעון המוקדם אך הצהרת הכוונות ברורה. המשקיעים שכן ראו את הדיווח הגיבו לדיווח והובילו לזינוק חד של 33% בנייר למחיר של 65 אגורות. בהתבסס על המחיר הנוכחי, האפסייד העתידי יכול להגיע ל-29% נוספים ביחס למחיר זה.

במסגרת שטר הנאמנות התחייבה החברה שיחס בין ההון למאזן שלה יעלה על 22.2%. המחזיקים ויתרו על זכותם להעמיד לפירעון מיידי את זכותם להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי. בחברה ציינו כי בכוונתם לבחון אפשרויות שונות לגיוס כספים לצורך פירעון התחייבויותיה לרבות בחינת אפשרות לגיוס כספים מבעלי המניות.

בסוף הרבעון הראשון היו בקופת החברה כ-4 מיליון שקל וסך ההשקעות בחברות כלולות הסתכמה ב-29 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה הסתכם ב-6.9 מיליון שקל לאחר הפסד של 3.1 מיליון שקל ברבעון הראשון. נותר רק לתהות האם מחזיקי האג"ח יהיו מוכנים לאשר פירעון מוקדם של האג"ח במחיר של 84 אגורות ולספוג 'תספורת'.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עדיף לחברה לקנות בשוק במחירים זולים יותר
  רם 11/07/2012 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עדיף לחברה לקנות בשוק במחירים זולים יותר ובשקט תעשיתי. עכשיו לא בטוח שהמחזיקים יסכימו לתספורת הזאת.
  סגור