מוסדי: "לבן דב יש אינטרס אחר בעסקה עם האצ'יסון; מתעלם ממחזיקי החוב"

המוסדיים החליטו לשנס כתפיים. מגדל: "הייתי חי עם תספורת קטנה אבל אין לי ביטחון ביתרת החוב והעמדה לפירעון מיידי - התאבדות". פסגות: "אין לנו סיבה להשתתף בנזק של בעלי המניות"
 |  (8)
אילן בן דב (צילום: בוצ'צ'ו)
מחזיקי איגרות החוב של סאני תקשורת +1.01% סאני תקשורת 209 +1.01% סאני תקשורת בסיס:206.9 פתיחה:209.5 גבוה:212 נמוך:203.9 תמורה:1,885,213 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: החליטו להסיר את הכפפות במאבקם בעסקה למכירת השליטה בחברה להאצ'יסון. היום נערכה אסיפת מחזיקי אג"ח של החברה שבה דנו בהסכם ובסופה סיכמו חלק מהצדדים להתנגד לעסקה במתווה הנוכחי. את הקו החריף ביותר נגד העסקה הוביל באסיפה נציג מגדל שוקי הון.

בפתיחת האסיפה כאשר כלי התקשורת עוד נכחו באולם, מנכ"ל חברת סקיילקס סקר בקצרה את העסקה. לאחר מכן, כאשר הגיע שלב הדיון, מחזיקי האג"ח התנגדו לנוכחות של העיתונות והעיתונאים נאלצו לצאת מהחדר. עם זאת, ממידע שהגיע לידי Bizportal מתוך האסיפה עולה חשש של הגופים המוסדיים שהאצ'יסון לא תשלם את 50% מהחוב הנותרים, במידה והעסקה תצא לפועל במתווה הנוכחי.

"העסקה עם האצ'יסון היא בעייתית מאחר ואין להם סנטימנטים. הם לא מוכנים אפילו להנחית את החוב שלהם", תקף בחריפות נציג מגדל את העסקה בין בן דב להאצ'יסון. "העסקה עשויה ליצור מצב שנישאר עם חברה בלי מזומן ובלי נכס תזרימי כסמסונג אלא רק עם מניות פרטנר".

אסיפת מחזיקי האג"ח שהתכנסה היום הייתה של סדרות האג"ח הקצרות של החברה, סדרות אשר מגובות בביטחונות של מניות פרטנר שבהן מחזיקה סקיילקס. זה הדבר המרכזי שבו תולים מחזיקי האג"ח של סקיילקס תקווה לתשלום החוב כלפיהם.

"כרגע אין לנו אפילו מידע על מהו מצבו המשפטי של החוב של החברה כלפי האצ'יסון. החברה שומרת את הקלפים קרוב לחזה ואנחנו כמו פרה עיוורת בהקשר הזה", ציין נציג מגדל שהוסיף: "להעמיד את החברה לפירעון מיידי זו התאבדות בשלב הזה ומאידך להסכים למתווה הנוכחי זו התאבדות מסוג אחר".

עוד ציין נציג מגדל, כי "בקונסטלציה הזו, הייתי מוכן לשקול תספורת קטנה דבר שאני לא מוכן לו כרגע בתנאי שהיה לי ביטחון לפירעון 50% הנותרים. עם זאת, במתווה הנוכחי אין לי. ובעוד שלושה חודשים נהיה תלויים בחסדיהם של האצ'יסון".

מבחינת מגדל מחזיקי האג"ח צריכים להתארגן במטרה להבהיר לבן דב שההצעה לא מקובלת. לטענתם, מחזיקי האג"ח צריכים לדרוש שהכסף שאמור להגיע לסאני, יופנה לעבר מחזיקי האג"ח. בשלב זה הצטרף לדיון נציג פסגות שטען: "לא יכול להיות מצב שבו בעל מניות מקבל כסף ובעל חוב לא. אין לנו סיבה להשתתף בנזק של בעלי המניות. אני לא הייתי מסכים לתספורת בשום אופן".

לדבריו, "על פניו, יש עסקה נפלאה אבל הבעיה היא שמי שניהל את המו"מ הם רק שניים והם התעלמו מהשחקן השלישי שהוא בעלי החוב. האצ'יסון רוצים את פרטנר, אבל למי שניהל את המו"מ מולם יש אינטרס שונה. אנחנו צריכים למנות נציגות ולשבת עם בן דב והאצ'יסון כדי לגבש עסקה חדשה. אם לא נצליח, אז יש עוד כמה צעדים שבהם אפשר לנקוט".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  איך מנחיתים חוב זה לא ברור?
  התייחסותכם בבקשה 28/06/2012 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "לחברת האצ'יסון אין סנטימנטים. הם לא מוכנים אפילו להנחית את החוב שלהם", תקף בחריפות נציג מגדל את העסקה בין בן דב להאצ'יסון.
  סגור
 • ברגע שבעל מניות מלווה כסף לחברה החוב הוא נחות
  אנונימי 28/06/2012 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביחס לשאר הנושים האחרים. כלומר מעמדו בסדר הנשייה בעת פירוק נחות יותר. אם האציסון הופכת לבעל מניות החוב שלה הופך אוטומטי לנחות
  סגור
 • 4.
  מה רע להישאר עם פרטנר ?
  היי טק 28/06/2012 14:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  על פניו ניתן להעמיד את האג"ח לפירעון מיידי ימונה מפרק לפרטנר שיעמיד את החברה למכירה מישהו כבר יקנה אותה. (כנראה האצ'יסון) משום מה המוסדיים מפחדים מהמהלך שתוצאותיו לא לגמרי נהירות מאחר ולא בטוח שימצא רוכש באותם התנאים.
  סגור
 • 3.
  שטויות של מגדל. אם האציסון נכנסים כבעלים החוב שלהם נחות
  אנונימי 28/06/2012 13:56
  הגב לתגובה זו
  5 0
  כלל ברזל בדיני חברות שהלוואת בעלים נחותה להלוואה של נושה רגיל. ברגע שהאציסון הופכים לבעלי מניות הם מנחיתים את החוב שלהם באופן אוטומטי מול בעלי האג"ח. אין חיה כזאת בעל מניות שדורש התנייה לא להנחית את החוב. הרי האציסון יהיו חשופים לאפסייד אם יהיה יש להם סיכון בעסקה אך גם סיכוי
  סגור
 • ומה קורה אם הם קונים את החברה דרך חברה אחרת מבעלת החוב?
  אלון 28/06/2012 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במקרה הזה, הם לא יהיו נחותים לבעלי האג"ח (ישויות משפטיות נפרדות ראה מקרה דלק"ן)
  סגור
 • 2.
  מוסדיים דפוקים - תהיו מיליטנטים כשאתם מלווים את הכסף (ל"ת)
  עכשיו שבובשקט ותאשרו 28/06/2012 13:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • גם עכשיו הם לא מיליטנטים - הכל הצגה אחת גדולה, הם וה..
  ערן 28/06/2012 14:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  טייקונים עושיים יד אחת מסיבה אחת פשוטה - הם זה הטייקונים בכבודם ובעצמם ! מי מחזיק את חברות הביטוח ? ברובם הטייקונים. הכל הצגה אחת גדולה והפנסיות שלנו ניגזלות.
  סגור
 • 1.
  אני מחזיק אגח של סאני שהוא יותר טוב, אבל קרחת כמו בטאו?
  תומר סאנדס 28/06/2012 13:41
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ממה שקרה בטאו היום?? עשו שרירים על התספורת וקיבלו קרחת... לא יקבלו שקל 100% תספורת במקום להגיד עשינו עסקה רעה ולהפסיד 20%... מה לעשות כמו שלפעמים עושים השקעה רעה במניה ויש הפסד של 20-30%....גם פה... צריך להגיד תודה שהסינים משלמים יותר ממה שכל אחד אחר היה משלם..
  סגור