טיפים לתחזוקה שוטפת של מכונת קפסולות קפה

 | 
COFFEE, צילום: pexels
אם יש לכם מכונת קפסולות קפה בבית או במשרד, החדשות הטובות הן שתצטרכו להשקיע פחות בניקיונה ובתחזוקה השוטפת שלה. עם זאת, פעם בכמה חודשים, מומלץ מאוד לנקות את המכונה על ידי כמה פעולות פשוטות שעליהן נכתוב מיד.
 
  1. הכי חשוב מבחינה בריאותית: ניקוי המגש לאיסוף הנוזלים 
מטרת תחזוקת מכונת קפסולות קפה היא  בדרך כלל על מנת לסייע לה לפעול כראוי ולשמור על טעם הקפה, ללא "תוספות" שונות ולא רצויות, לרבות אבנית, שאריות אבקה ישנה וכד'. אולם, בכל הקשור למגש איסוף הנוזלים, הזנחתו יכולה לגרום להתפתחות חיידקים או עובש, הודות לסביבה הלחה והחמה. לכן, מומלץ לשטוף אותו לפחות פעם בשבוע, אפילו על ידי שטיפה ידנית, או במדיח הכלים אם זה מתאפשר. יתר על כן, מומלץ מאוד להקפיד על ניקיון של ממש (הכולל סבון וקרצוף), ולא רק ניקוז הנוזלים.
 
  1. ניקוי אבנית ממכונת הקפה
בדיוק כמו בקומקום שלנו, גם מכונת קפה עלולה לצבור אבנית מפעם לפעם שתפגע בטעם הקפה, תגרום לסתימות ולחסימות שונות במעבר הנוזל במכונה ואף תגרום לנזקים ארוכי טווח במקרים קיצוניים. אז איך שומרים על מכונת הקפה ללא אבנית? ראשית, מומלץ לחבר את מכונת הקפה מראש למקור מים מסונן, כזה שמראש יכיל פחות מינרלים וחלקיקים. שנית, מומלץ לברר בעת הקניה אילו חומרי ניקיון שונים מיועדים לגוף המים. חשוב להשתמש אך ורק בחומרים ייעודיים ועדיף, באישור היצרן (חלק מן היצרנים אף מייצרים חומרי ניקוי ייעודיים כדי למנוע נזקים למכונות).
 
  1. ניקוי מיכל קפסולת הקפה
במרבית המכונות המיכל ניתן לשליפה ולשטיפה ידנית. בהתאם, מומלץ להוציא את המיכל ולשטוף אותו במים וסבון כלים, אולם בשונה ממגש איסוף הנוזלים – מומלץ ביותר לא להכניס את המיכל למדיח הכלים.
 
  1. שטיפה פנימית למכונה
לאחר שניקיתם את כל החלקים והחזרתם אותם למקום, תוכלו להזרים מים חמים בתוך המכונה על ידי הפעלתה ללא קפסולה בפנים. יש לחזור על הפעולה הזו פעם בחצי שנה.
 
  1. זכרו – אסור לשטוף את המכונה חיצונית כשהיא מחוברת לחשמל!
אם המכונה התלכלכה תוכלו בהחלט לנקותה מבחוץ על ידי שימוש במטלית לחה, אך הקפידו לעשות זאת רק כשהיא מחוץ לשקע ורק לאחר שהיא התקררה, לשם מניעת תקלות ותאונות למיניהן.
מידע שימושי נוסף אודות תחזוקה של מכונות קפה
תדירות ניקיון מכונות הקפה המומלצת הינה פעם בכמה חודשים (מלבד ניקיון מגש הנוזלים), אולם היא צריכה להיות מושפעת באופן ישיר מתדירות השימוש במכונה. אז אם מדובר במכונה במשרד או במקום ציבורי כלשהו, מומלץ לנקותה בתדירות גבוהה יותר כדי לשמור על התקינות שלה.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה