ניתוח דוחות כספיים וחשיבותם בניהול עסק

 | 
office, צילום: יח"צ
ניתוח דוחות כספיים וחשיבותם בניהול עסק
כל חברה ללא קשר למצבה הפיננסי חייבת בהצגה של דוחות כספיים. דוחות אלו מראים באופן ברור על ידי טבלאות ומספרים את תוצאות הפעילות של החברה, את השינויים שמתרחשים בנוגע להון שהיא מחזיקה ואת תזרימי המזומנים שלה. דוחות אלו הם בעלי חשיבות רבה והם משמשים גורמים שונים למטרות שונות. גורמים אלו יכולים להיות משקיעים בשוק ההון שיש להם עניין במניות של החברה או בעלי עסק שרוצים לדעת אם לאשר אשראי בסכום גדול ללקוח כל שהוא. על כן חשוב מאוד לדעת אודות ניתוח של דוחות כספיים וגם איך מבצעים אותו נכון.
מי עושה שימוש בדוחות כספיים
כאמור גורמים שונים עושים שימוש במידע זה וכל אחד מהגורמים עושה זאת למטרות אחרות:
  • הנהלת החברה היא זו שמתווה את האסטרטגיה העסקית של החברה. היא גם זו שמבצעת את כל פעולות הניהול החשובות באופן תדיר. היות שפעולות אלו הן רבות השפעה בנוגע להצלחה או הכישלון של החברה אז הדוחות הכספיים חשובים לה מאוד. כך ניתן להעריך את מידת הצלחתה של כל פעולות הניהול ולתכנן את העתיד.
  • גם הרשויות מתעניינות בדוחות אלו. רשויות המס לדוגמא דורשות בכל סוף שנה דוח כספי שמבוקר על ידי רואה חשבון מורשה. מטרת הבדיקה היא לראות האם קיימת הכנסה שכרוכה בתשלום מס.
  • נותני שירות ותאגידים יבדקו את הדוחות הכספיים ויוכלו לקבל מושג לגבי חוזקה הפיננסי של החברה. דוח רווח והפסד הוא חלק מכל זה וכך יכול הבנק או התאגיד להבין אם יש לנו את האפשרות לעמוד באשראי ולייצר תזרים טוב של מזומנים שיוכל לסגור את החוב או ההלוואה.
הדוחות הכספיים מכילים בין השאר מאזן של החברה שמציג את הנכסים וההתחייבויות שלה. החישוב הוא על ידי הפחתה של ההתחייבויות מכמות הנכסים. בנוסף כוללים גם  דוח רווח והפסד שמציג את הפעילות של החברה בתקופה קבועה(רבעון או שנה). הדוח מראה את ההוצאות וההכנסות של החברה ומאפשר לעקוב אחר ההתפתחות שלה בכל מה שקשור 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה