5 טיפים לאיטום גג מרוצף

 | 
ROOF, צילום: Fotolia
גשמי הסתיו ממש מעבר לפינה והעונה הגשומה כבר מורגשת באופק. זהו בדיוק הזמן לוודא כי הבית אטום ומוכן לחורף, כך שלא תמצאו עצמכם עם דליפות מעצבנות בעיצומה של סערה חורפית. בבתים רבים בישראל ניתן למצוא גגות מרוצפים. כמו בכל סוג גג אחר, גם במקרה זה ייתכנו דליפות ובעיות איטום שונות. להלן חמישה טיפים בסיסיים וחשובים לאיטום גג מרוצף ולהכנתו לעונת החורף –
1. ניקוז כפול – בשונה מגג רגיל, במקרה של גג מרוצף קיים צורך במערכת ניקוז כפולה – נקז אחד הוא עבור המים המתנקזים מהחלק העליון של הריצוף (בדומה, למעשה, לגג "רגיל" אשר אינו מרוצף), ואילו נקז שני הוא עבור המים אשר חודרים את שכבת הריצוף, וצריכים להתנקז מתחתיה. מדובר על כמות בלתי מבוטלת של מים (לעיתים יותר ממחצית ממי הגשמים המגיעים אל הגג), ולכן יש לוודא כי קבלן הריצוף אכן מתקין מערכת ניקוז כפולה המתאימה לגג מרוצף.
2. פירוק הריצוף ואיטום מחדש במידת הצורך – כאשר ישנן בעיות בריצוף – אריחים שבורים או פגיעה באיטום שבין הרצפות, קיים צורך לפרק את החלקים הפגומים, להתקין ריצוף חדש ולבצע איטום גג מחדש. חשוב שלא להתעצל או לנסות לחסוך בנקודה זו – כאשר חלקים מהגג המרוצף פגומים, יש לבצע עבודת שיפוץ יסודית ומעמיקה, על מנת שהבעיה לא תחזור כבר בחורף הבא.
3. שיפוץ תקופתי של איטום הגג – מדי כמה שנים מומלץ ביותר לבצע בדיקה יסודית של הריצוף ואיטומו, ובמידת הצורך לערוך שיפוץ קטן – לפתוח את החריצים שבין הרצפות, לנקות באופן יסודי ולהניח איטום חדש. רענון מסוג זה של איטום הגג מדי כמה שנים יכול למנוע היווצרות של דליפות ורטיבות מתחת לריצוף, מה שעלול להוביל לעבודת תיקון ושיפוץ נרחבת ויקרה הרבה יותר.
4. הסתכלות לטווח הארוך – אנשים רבים נרתעים מביצוע איטום מחודש של גג מרוצף, מכיוון שלעיתים מדובר בעבודה יקרה יחסית, במיוחד כאשר קיים צורך לפרק את הריצוף הקיים, להניח ריצוף חדש ולבצע איטום מחודש של הכל. אך חשוב יותר להסתכל על הטווח הארוך – ביצוע שיפוץ מקיף מסוג זה באיטום הגג יכול להחזיק מעמד שנים רבות, וכך לחסוך מכם הרבה מאוד הוצאות בשנים הקרובות. לעיתים שווה להשקיע בשיפוץ ולבצע איטום גגות מרוצפים יסודי, גם אם הוא מעט יקר, על מנת לחסוך כסף, כאב ראש ועגמת נפש לשנים רבות קדימה
5. לעבוד רק עם אנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים בתחום האיטום – הטיפ החשוב ביותר שאפשר לתת בהקשר זה הוא בחירה מוקפדת של אנשי המקצוע עימם אתם עובדים. בחירה של אנשי איטום מקצועיים ומנוסים, בעלי מוניטין טוב ושנים רבות של ניסיון מקצועי מוצלח בעולם האיטום, תבטיח לכם יותר וודאות ושקט מאשר כל פתרון אחר עליו תחשבו. אין תחליף לאנשי מקצוע מנוסים, בעיקר בתחום מקצועי מורכב וטכני כל כך כמו איטום הגג, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בגג מרוצף.
המאמר באדיבות חברת איטום פז המבצעת במקצועיות מגוון עבודות איטום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה