ביטוח לאומי טפסים

 | 
b1, צילום: Pixabay
המוסד לביטוח לאומי הוא מוסד רשמי במדינה האמון על הבטחת הביטחון הסוציאלי למשפחות ולבודדים שנקלעו למצב רפואי ו/או כלכלי המונע מהם לחיות בכבוד. המוסד מעניק קצבאות וסיוע מסוגים שונים על מנת להבטיח רמת חיים נאותה בקרב אלה, ומעניק גם שירותי שיקום והכשרה מקצועית לנכים, עזרה בדיור והנחות שונות. לצורך מימוש זכויות רפואיות, יהיה צורך בהגשת טפסים ובחלק מן המקרים גם במעבר של ועדות רפואיות.
למה זה קריטי להגיש כראוי טפסים לביטוח לאומי?
כחלק מן התהליך של מימוש זכויות רפואיות, תדרשו להגיד טפסים שונים ולהמציא מסמכים רבים כדוגמת מסמכי סיום העסקה, חו"ד רפואיות ועוד. אי מילוי הפרטים באופן תקין ו/או חוסר במסמכים יגררו עיכובים בטיפול בתביעתם, ובמקרים אחרים אף עלולים לפגוע בזכויותיכם עקב קבלת החלטות שגויה בקרב מי שמטפל בתביעתכם. הטפסים והמסמכים הם שמציגים אתכם ואת מצבכם ולכן נדרשים להיות מלאים על כל פרטיהם ומנוסחים בצורה בהירה וחכמה.
 
סוגי תביעות נפוצות והטפסים הרלוונטיים
במקרים של בקשה למתן טיפול רפואי במקרה של תאונת עבודה, ישנה חשיבות רבה לתיעוד ראשוני של האירוע והנסיבות שקדמו לו. באמצעות הטופס, יאושרו לכם טיפול בקופ"ח (גם אם אתם לא חברים בה) וטיפול במיון או טר"מ. הטופס (ב"ל 250 לשכירים וטופס ב"ל 283 לעצמאים) ימולא ע"י המעביד או מי מטעמו ויהיה חייב לתאר תיאור מדויק של נסיבות התאונה, מיקומה, התיאור שלה וכמובן הנזק הרפואי שנגרם לאיברי הגוף – מידע בעל השלכות רבות להמשך הטיפול מול הביטוח הלאומי.
 
בטופס דמי פגיעה לנפגעי עבודה (ב"ל 211), גם כן במקרים של תאונת עבודה, יש צורך ליצור תיאור מדויק של האירוע או מחלת המקצוע. את הטופס יש למלא במלואו על כלל סעיפיו הרבים בצורה מדויקת ככל הניתן, ויש לרף אליו אישורים רפואיים המעידים על הפגיעה או המחלה שהתפרצה בעקבות העבודה.
 
טופס נוסף שחשיבות רבה לטופס המלא באופן מקצועי הוא טופס לקבלת גמלת סיעוד (ב"ל 2600), אשר מזכה את התובעים בסיוע כלכלי ו/או סיעודי במקרים בהם תפקודם הבסיסי (מקלחת, אכילה וכו') לוקה בחסר או לא אפשרי כלל. לאחר הגשת הטופס, תגיע אחות מטעם הביטוח הלאומי לביתו של הקשיש ותבצע בו בדיקה על מנת להגדיר את רמת התפקוד.
 
טפסים תקינים הם הרושם הראשוני שלכם אל מול הביטוח הלאומי
טפסים מלאים על כלל סעיפיהם, כתובים באופן ברור ומפורטים כנדרש יזכו למענה מהיר יותר ויציגו את מצבכם באופן ברור. טפסים שאינם תקינים יגרמו לסחבת, בירוקרטיה מחמירה יותר וכאמור, במקרים בהם המוסד לביטוח לאומי מסתמך על טפסים לצורך קבלת החלטה – יוכלו לגרום לעיוות בשיקול הדעת ולפגיעה בזכויות שלכם. לכן, יש להשקיע את מלוא תשומת הלב בעת מילוי הטפסים, בעיקר כשמדובר בטפסים לתביעה בשל תאונת עבודה, ובמקרה הצורך אף להתייעץ עם גורם מקצוע או לעשות זאת עם בן משפחה קרוב שמכיר את מצבכם ויוכל לנסח את הדברים בצורה הטובה ביותר.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה