איך סוחרים יכולים להתכונן מראש לציוצים של טראמפ?

מהו אפקט טראמפ בשוק ההון – וכיצד הוא משפיע גם עליכם

 | 
אפקט טראמפ, צילום: SHUTTERSTOCK
העולם התרגל לנשיא ארה"ב בעל סגנון אישי שונה לחלוטין מזה של קודמיו – כאשר חלק מהמסרים משפיעים במהירות על השווקים. איש לא יודע על מה יהיה הציוץ הבא – אבל אפשר לנסות להתכונן אליו מראש

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שינה את כללי המשחק – ולא רק בפוליטיקה האמריקאית. עם בחירתו, הרשמיות וכובד הראש של ממשל אובמה התחלפו בציוצים בטוויטר.
ההשפעה הזאת נראית גם בשוק ההון העולמי, וזכתה לכינוי The Trump Trade. לאחר הניצחון הגדירו באתר בלומברג  את התופעה כעלייה בו זמנית במניות ואיגרות חוב אמריקאיות . עד היום, לציוציו של טראמפ יכולת לשגר מניות ותעשיות שלמות למעלה – או למטה. 
גופים פיננסיים רבים מיהרו להתאים את עצמם לאפקט טראמפ בשוק ההון, וכללו התייחסות לציוצים שלו במערכות המסחר האוטונומיות שלהם. אם בעבר היו הסוחרים ממתינים למועדים קבועים מראש, של נתוני מקרו שונים שלא פעם יצרו תנודות חדות בשוק – כמו למשל החלטת ריבית או נתוני האבטלה – כיום אלה הציוצים של טראמפ שלהם השפעה דומה, אך אי אפשר לחזות מראש מתי יתפרסמו ומה יהיה תוכנם.
חשוב לציין שנתוני המקרו השונים הם עדיין בעלי חשיבות רבה עבור השוק והסוחרים, אך טראמפ, באמצעות ציוצי הטוויטר שלו, עוקף את הדרכים המקובלות להעברת מסרים לציבור, ואת נתיבי הדיפלומטיה המסורתית.
מאז בחירתו, כבר ראינו לא מעט דוגמאות להשפעה של טראמפ על הכלכלה. כך למשל, מיד לאחר שהודיע על כוונתו להטיל מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום לארה"ב, מניות היצרניות האמריקאיות של הסחורות הללו זינקו – בעוד מניות הטכנולוגיה דווקא רשמו ירידה וכמוהן השוק האירופי כולו, עקב החשש ממלחמת סחר שעוררה הודעת טראמפ.
דוגמה אחרת היתה בחודש יוני אז הגיב השוק שוב להצהרה של טראמפ – הפעם, זו שבה הכריז כי הוא חוזר בו מהחתימה על ההצהרה המשותפת של מנהיגי העולם המערבי בפסגת ה-G7 שנערכה בקנדה.
מה הן פקודות המסחר שעוקבות אחרי השפעת הציוצים
אז כיצד אפשר להרוויח מהציוצים הרי המשמעות של טראמפ - או להתגונן מההשפעות שלהם? בית ההשקעות אקסלנס מציע לסוחרים את מערכת המסחר Global EXtrade, המאפשרת להשתמש במגוון רחב של תגובות מתוחכמות למה שמתרחש בשוק, ובזמן אמת.
ניקח לדוגמה את פקודת Buy above שמאפשרת לשדר הוראה שאם המערכת תזהה תנודה חדה מעלה בשער מניה כלשהי, היא תרכוש אותה באופן אוטומטי. כך, ניתן לשדר פקודה כזו למניות שעשויות להגיב לציוצים של טראמפ.
פקודה אחרת בה ניתן להשתמש בהקשר זה היא If. נבחר נכס שאנחנו מעריכים כי יושפע מציוצי טראמפ, כמו למשל תשואות איגרות החוב ל-10 שנים; ונגדיר בהוראה כי אם התשואה תעלה בטווח מסוים, תשודר הוראת קניה למדד S&P 500. בדרך הזו, אנחנו קושרים בין שני נכסים בעלי קורלציה הפוכה גבוהה. יתרון נוסף של מערכת Global EXtrade הוא היכולת שלה לשדר כבר בשלב הראשון גם הוראות מכירה שייכנסו לתוקף רק אם יהיה ביצוע בקנייה.
המערכת מציעה גם סורק, scanner, שמגדירים לו כללים מסוימים הקובעים מתי עליו להציף בפנינו מידע. כך למשל, נוכל להגדיר כי הסורק יקפיץ בפנינו מניות המגיבות בתנודות חדות. ניתן להשתמש בכלי הזה באופן גורף, אבל הוא יעזור לנו גם להבין במהירות אילו נכסים או אפיקים מושפעים מהציוץ העדכני של טראמפ.
מעוניינים לסחור בשילוב עם הפקודות המתקדמות ביותר ולהיות מוכנים מראש לציוצים של טראמפ? היכנסו למערכת Global EXtrade וגלו עד כמה זה קל ופשוט, כשלרשותכם עומד גם מערך טכנולוגי משוכלל עם תמיכה בעברית, בכל שעות המסחר.
לקבלת פרטים ולהצטרפות  ופטור מדמי ניהול לשנה <<
 

הסקירה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס www.xnes.co.il
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה