ליגת הההשקעות של ישראל מתקרבת לסיום המחזור הראשון

גלו אילו סוחרים הצליחו להרוויח ומי עקף את המדד
 | 
Untitled, צילום: אינטראקטיב
ליגת ההשקעות של ישראל בחסות Inbar Group  יצאה לדרך בפעם הראשונה לפני כחודשיים. בליגה משתתפים 50 סוחרים המבצעים פעילות מסחר בכסף חי דרך חברת הברוקראז' אינטראקטיב ישראל. בטבלת הליגה מוצגים ביצועי תיקי המשתתפים ללא אפשרות לראות את הרכבם. ליגת ההשקעות מדרגת את המשתתפים לפי ציון שמורכב מתשואה, מדד שארפ, תנודתיות ועוד. לליגה נותנת חסות חברת הנוסטרו ענבר גרופ שנסחרת בבורסה הישראלית תחת השם איתי פיננסים א.א השקעות בע"מ.
הליגה הנוכחית מסתיימת בתאריך 1.6.2018 בסופה המשתתפים שיציגו את הביצועים הטובים ביותר יקבלו הזדמנות להפוך לסוחרי נוסטרו. אחד השחקנים שנמצא בצמרת הטבלה ומשתמש בכינוי        "Whale"  השיג תשואה של 19.4% וציון כולל של 93.5 נקודות בחודשיים האחרונים, שאלנו את השחקן כמה שאלות לקראת סיום החודש השני של הליגה.

מדוע נרשמת לליגת ההשקעות של ישראל?
אני משקיע בבורסה יותר מחמישים שנים. התחלתי להשקיע עוד כשהבורסה ישבה בפאסאג' אלנבי והמסחר נוהל ע"י כרוז.
רציתי לקבל הכרה ארצית בכישוריח בתחום ההשקעות בניירות ערך. אשמח לעבוד בניהול תיק נוסטרו של בית השקעות גדול או בינוני.
בפרטי הסוחר שלך רשום שאתה סוחר סווינג ושמשך העסקה הממוצע שלך הוא כמה ימים. האם תוכל להרחיב קצת יותר על טכניקת המסחר שלך ?
אני גאה בטכניקות המסחר שלי וחשבתי אף לפרסם סרטונים ביו טיוב על שיטות המסחר שלי. בדרך כלל אני מחזיק מניות מספר ימים אך לפעמים אני קונה ומוכר באותו יום במידה ומופעל סטופ לוס. אני משקיע רק במניות של חברות גדולות ורווחיות ובאופציות שלהן. אני מתמצא בתחום הנפט ולפעמים משקיע בתעודות סל שקשורות לנפט. אני מתמצא היטב בתחום אופציות על מניות, זה התחום בו אפשר לעשות תשואות גבוהות במספר שעות או ימים. אני משתמש בניתוח פונדמנטלי וניתוח טכני,  אם אני מעריך שמניה מסוימת תעלה אני קונה את המניה וגם אופציות Call של אותה מניה לטווח של חודש חודשיים. עלייה של אחוזים בודדים במניה תביא לעליה של עשרות אחוזים באופציות Call של המניה. אחרי שקנינו אופציות Call אפשר למכור (לכתוב) אופציות Call על בסיס גבוה יותר. בפוזיציה זו הרווח המכסימלי מתקבל כאשר לקראת סוף חיי האופציות שער המניה גבוה מהבסיס עליו כתבנו Call. זה מקטין את הסכום המושקע ומקטין את הרווח וגם את ההפסד במקרה שהמניה מתחילה לרדת בניגוד להערכות שלי. כאשר לדעתי המניה תרד אני עושה אותו דבר עם אופציות Put.
האם ההשתפות בליגה גרמה לך לשנות את שיטות המסחר שלך?
ההשתתפות בליגה לא גרמה לי לשנות את שיטות המסחר שלי אבל נראה לי שאני לוקח יותר סיכונים בכדי להגיע לתשואה גבוה יותר.
האם אתה פותח את מערכת המסחר בכל יום שיש בו מסחר?
כן אני פותח את מערכת המסחר בכל יום שיש בו מסחר. אם אני רואה שהמסחר מתנהל בכיוון שטוב לי אני לפעמים מחליט לא לקנות או למכור באותו יום. אם אני רואה במסחר דברים שמפתיעים אותי אני מחליט או לעלות על הגל או לצאת מהפוזיציה במניה מסויימת.
בשבועות האחרונים ראינו תנודתיות מוגברת בשוק, האם זה דבר שעזר לך בשיטת המסחר?
התנודתיות המוגברת בשוק ללא ספק מקשה על המסחר. יותר קל לי לסחור בשוק עם מגמה ברורה ומתמשכת. לכן אני משתדל שלא לסחור לפני המסחר ואחרי המסחר וגם בשעה הראשונה של המסחר. בזמן הזה אני מנסה להעריך את מגמת המסחר ולראות אם חל שינוי כיוון במסחר. לרוב המגמה שרואים אחרי שעה (17:30) נשמרת עד סיום המסחר. אבל גם פה יש לפעמים הפתעות. התנודתיות ללא ספק גרמה לי להיות זהיר יותר. התיק שלי מאוזן יותר ומכיל הגנות שרכשתי.
פתחת את הליגה בסערה עם תשואה גבוהה מעל שאר המשתתפים ולאחר מכן חווית ירידה שאותה תיקנת בשבועות האחרונים, האם הירידה הזו השפיעה על המשך האסטרטגיה שלך?
בשבוע הראשון הגעתי לתשואה של 42% בזכות אופציות Call של מניה שעלתה יפה. בשבוע השני טראמפ צייץ משהו בקשר לאותה מניה והתיק שלי ירד. החלטתי להיות יותר "סולידי" ולקחת פחות סיכונים וגם לפזר את התיק על יותר מניות. עכשיו אני זהיר יותר ומשתדל לא להשתמש במינוף.
איזו תכונה הכי חשובה לסוחר בשוק ההון לפי דעתך?
לדעתי התכונות החשובות ביותר לסוחר הן קור רוח וגמישות. יש לנתח בקור רוח כל דבר שרואים על המסך כגון חדשות פוליטיות כלכליות מאזנים של חברות וכמובן שינויים במחירי המניות ולהחליט לפעול בהתאם בלי להיכנס לפאניקה או אופוריה. מצד שני יש לגלות גמישות מחשבתית, לא לפחד לשנות פוזיציה או לצאת ממנה. יש לנווט את ספינת ההשקעות שלנו לפי התנאים המשתנים בים הסוער. קנה לא גמיש נשבר ברוח חזקה, קנה גמיש נוטה הצידה ומתיישר  אחר כך.
איזו עצה אתה יכול לתת לשאר המשתתפים לחודש האחרון של הליגה?
אני מאמין שבסך הכל יהיו עליות בבורסות בארה"ב בחודש הקרוב, עם תנודתיות מסויימת - הריביות עדיין נמוכות. השינוי שחל במנהיג קוראה הצפונית נראה חיובי. מאזני החברות מראים על שיפור בהיקף המכירות וברווח למניה מעל לתחזיות האנליסטים. מצד שני הצמצום במאזן הפד מגדיל את תשואות האג"ח ומעביר משקיעים ממניות לאג"ח. גם הסכם הגרעין עם איראן מדאיג אותי. והכי חשוב תנסו לנתח את הפעולות שעשיתם בחודשיים הראשונים ולראות איזה פעולות הביאו לכם רווח ואיזה פעולות הביאו הפסד ולנסות לשנות שיטות מסחר בהתאם, בהצלחה לכל המשתתפים!
לכניסת לאתה ליגת ההשקעות של ישראל לחצו >>> כאן
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה