רבע מההשקעה פי 4 ברווחים! המשקיעים מעדיפים נדלן מסחרי מניב בישראל.

שוק הנדל"ן המסחרי פורח כתוצאה מהקפאון המתמשך בשוק הנדל"ן למגורים.

 | 
siv-tmuna, צילום: MSN
לאחרונה נשמעים קולות חדשים בעולם שוק ההון המציעים חלופות השקעה חדשות למשקיעים הוותיקים ולמשקיעים החדשים שמגיעים לשולחן כשהם מחזיקים בסכום כסף קטן יחסית. אם בעבר הורגלנו לשמוע על השקעות בנדל"ן למגורים, כלומר קניה של דירה והשכרה שלה, מצבו של שוק הנדל"ן בו אנו חיים גורם לכך שהכדאיות והרווחיות של השקעות אלו הולכות ויורדות.
ניתן לזקוף את המעבר בין השקעת נדל"ן למגורים לנדל"ן עסקי בדמות משרדים קטנים במספר גורמים: ,תשואה גבוהה יותר ,הון עצמי נמוך, מחיר למשתכן, מס דירה שלישית, רגולציה על קבוצות רכישה למגורים, והנחיות ממשלה נוספות גרמו לשוק הנדל"ן למגורים להתקרר ,מה שגרר את המשקיעים בנדל"ן לתחום מעניין וצומח בצורת השקעה במשרד כנכס מניב.
למשקיע החדש שמגיע עם הון להשקעה שאינו מספיק לקניית דירה אך לא מעוניין לסכן את הונו  ורוצה להחזיק משהו ביד עומדות כיום אופציות חלופייות שנולדו מתוך הגדילה בביקוש של יזמים, עו"ד, רו"ח וחברות קטנות אחרות שמעוניינים בהשכרה של משרד קטן או מס' קטן של משרדים ואין להם צורך או יכולות לשכור מתחם משרדים גדול. הגידול המהיר באוכלוסיה ביחס למ"ר בישראל, התייקרות שטחים, יוקר מחיה, צורך גדל של חברות הייטק בשטחי משרדים, קידום פתרונות של תחבורה ציבורית ועוד הפכו את שוק המשרדים לגורם עולה בהשקעת נדל"ן בישראל.
על מנת לסבר את האוזן, ההבדל ביחס בסכום ההשקעה בין נדל"ן חדש למגורים לבין השקעה במשרד חדש הינו פי 4 במחיר, אם נוסיף לזה גם את ההבדל בתשואה למ"ר שעומד על בין אחד וחצי עד לפי שתיים נבין שמדובר בהשקעה כדאית במיוחד שמאפשרת השקעה נמוכה ותשואה גבוהה ביחס אליה.
אחת החברות שזיהו את הצורך בחללים עבודה משותפים ומשרדים קטנים  היא WeWork  שמציעה עמדת עבודה או משרד פרטי שכוללים בין השאר חיבור לאינטרנט אלחוטי, עמדת קפה ושתייה קלה, חדר ישיבות, שירות ניקיון והדפסות. ובנקודה זו נכנסו לשוק המשרדים הקטנים בבעלות פרטית דוגמאת TOP SIV  בקריית מטלון המתפתחת ושמושכת אליה יזמים וחברות רבות בפתח תקווה, פרויקט של חברת הנדל"ן MSN עם הזדמנות לרכוש משרד בהשקעה של (הון עצמי)125 אלף שקלים בלבד ועליית ערך בקצב ממוצע של 4-5% לשנה ותשואה צפויה שבין 8-10 אחוז שנתי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה