קריירה בהייטק

 | 
KARYERE, צילום: יחצ
בין אם תבחרו במקצועות קלאסיים או בתפקידים חדשים, הקריירה שלכם בהייטק תמיד תצטרך להתחיל בהכשרה מתאימה. במאמר הבא נסביר לכם באיזה תחום מחכות לכם משרות רווחיות ומה לעשות כדי להשיג יתרון מול דורשי עבודה אחרים
ענף ההייטק מתאפיין בשורה ארוכה של שינויים והוא דינאמי ולא צפוי. עם זאת, יש מקצועות קלאסיים בתוכנה ובחומרה ובהם נרשמה בשנים האחרונות עלייה בביקוש למנהלי מוצר. אלו האנשים שאחראיים על קווי המוצר שמשלימים את המוצרים הקיימים בחברות והביקוש עבורם בא לידי ביטוי בשכר גבוה בהשוואה לבעלי ניסיון זהה בתחומים אחרים של המשק.
כמו כן, קריירה רווחית בענף ההייטק מתחילה בדרך כלל עם תואר במדעי המחשב ולימודי בסיס. מתוך התואר הזה ניתן לצמוח כמעט לכל ענף, אך בעיקר להשתלב בתחום התוכנה. זו הסיבה בגללה צריך להשקיע בלימודים מתאימים ולא לשכוח להתעדכן לגבי משרות ותפקידים חדשים.
התואר מפגיש בין סטודנטים לבין תאוריות במדעי המחשב, מספק להם סביבה נוחה להתנסות ואף מעלה את הסיכוי ליצירת קשרים אישיים שמייצרים לאחר מכן יתרון בשוק העבודה. את התואר אפשר ללמוד באוניברסיטאות ומכללות ולסיים אותו בתוך 3 שנים בלבד, או להמשיך ממנו לתואר שני ולימודים מתקדמים.
איזה מקצוע ישמש עבורכם קרש קפיצה?
אחרי סיום הלימודים ניתן להיכנס לעובי הקורה ולבדוק איזה תחומים נחשבים מבוקשים וחמים יותר. כיום למשל יש ביקוש גבוה לאנשי אבטחת מידע והם מקבלים משכורות גבוהות גם בתפקידים בלי ניסיון קודם. אנשי אבטחת מידע יכולים להציע את שירותיהם באופן עצמאי כבעלי עסקים ויזמים, כשכירים בחברות הייטק גדולות או במוסדות ציבור.
במקביל, יש מקצועות שמהווים קרש קפיצה לקריירה רווחית בענף ההייטק ובתחומים מקבילים – כמו למשל שיווק דיגיטלי. דרך לימודי תקשורת ועיסוק בסיסי בתחום של שיווק דיגיטלי ניתן להכיר לעומק את מנועי החיפוש, הרשתות החברתיות ופלטפורמות הפרסום של העידן החדש. לאחר שצוברים מספיק ניסיון אפשר גם להגיש מועמדות לעבודה בחברות פרסום, או להשתלב ישירות במחלקות השיווק של החברות הגדולות.
לומדים כבר עכשיו את מקצועות העתיד
גברים ונשים שמחפשים קריירה בהייטק צריכים לבדוק את המגמות ולנסות לנבא מה צופן להם העתיד. נכון להיום יש הסכמה רווחת על כך שפיתוחים שונים בתחומי הרובוטיקה ימשיכו להשתכלל, ויחד איתם יעלה הביקוש למהנדסי מכונות ואלקטרוניקה, פיזיקאים ואנשי אלגוריתמים שיעסקו במחקר יישומי.
בנוסף, כדאי ללמוד כבר עכשיו את מקצועות העתיד ובהם דיאגנוסטיקה רפואית, אחסון מידע ואנשי תוכנה עם השכלה במדעי המחשב או הנדסת תוכנה. למרות שההתפתחויות הטכנולוגיות יוצרות תחומים חדשים לגמרי, הפרופילים המבוקשים לעבודה הם בעלי מאפיינים פחות או יותר זהים.
לסיכום, סקירה של המקצועות החמים והנחשבים מוכיחה שוב פעם עד כמה תחום ההייטק שונה מענפים אחרים. מבחינתכם, קריירה רווחית תלויה בהכשרה ובכלים שתקבלו לאורך הדרך.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה