הון התחלתי

 | 
HON, צילום: יחצ
אנשים שמתעניינים בכלכלה ומזהים את הפוטנציאל של יצוא, יבוא וסחר בינלאומי צריכים לגייס הון התחלתי שיאפשר להם להשתלב בענף. הם יכולים לעשות זאת ממקורות מימון שונים ועליהם במקביל לפתח גם קשרים אישיים
ישראלית היא מעצמה בכל הנוגע לסחר בינלאומי ומדי שנה נשברים עוד שיאים בנתוני היצוא והיבוא. תהליכים אלו מושכים תשומת לב מאנשים שמתעניינים בכלכלה ורוצים להשתלב בענף, אך לחלקם אין מספיק הון עצמי על מנת להגשים את החלום. עם זאת, יש בהחלט מספיק מקורות מימון ורק צריך להכיר אותם.
הדרך הכי פשוטה להשיג הון התחלתי לפתיחת עסק בתחום של יבוא ויצוא היא לקחת הלוואה. כאן האפשרויות נעות בין הלוואה מהבנק לבין הלוואה מגוף חוץ בנקאי. היתרון של הלוואה מהבנק הוא שניתן לגייס את הכסף במהירות, אך החיסרון הוא שנדרשים ערבויות ובטחונות. לשם השוואה, מקורות מימון חיצוניים יכולים להיות קרנות מימון לעסקים, עמותות ומשקיעים פרטיים ובהם הריביות גבוהות.
כמה הון בכל זאת יש לכם?
חשוב לנסות ולברר האם ניתן להשיג הון התחלתי פרטי דרך משפחה, מכרים או אנשים שמעוניינים להשקיע יחד איתכם במיזם. גם חיסכון ישן או קרן השתלמות שמגיעה לנקודת הפירעון יכולים להציב אתכם בנקודת ההתחלה ולהקל על גיוס ההון הנדרש. במקביל, כל אחד ממקורות המימון הפרטיים האלה מצמצם את הסיכון שתצטרכו לקחת על עצמכם כאשר תבקשו הלוואה.
בתחום הספציפי של יבוא ו/או יצוא לישראל ניתן להיעזר בקרנות סיוע בערבות המדינה ולהשיג תנאים מעולים. הקרן לסיוע לעסקים למשל מציעה לכל אזרח ללא בעיות פיננסיות הלוואות בגובה של עד 500 אלף שקל, עם הון עצמי דרוש של 20% מגובה ההלוואה בלבד. הריבית הממוצעת נמוכה בהשוואה למה שנהוג לגבות בבנקים ותקופת ההחזר עומדת על 5 שנים. כמו כן, יש אפשרות לתאם את ההלוואה לתקופת גרייס של עד חצי שנה.
איך מפתחים קשרים אישיים?
אחת הדרכים להשיג את ההון ההתחלתי הנדרש על מנת לפתוח עסק של יבוא, יצוא או סחר בינלאומי היא ליצור קשרים אישיים. המטרה מהבחינה הזו היא להרחיב את מעגל הקשרים ולהישאר עם אצבע על הדופק לגבי הזדמנויות של גיוס הון. עם זאת, לא רבים יודעים כיצד לפתח קשרים אישיים חדשים ויש כאלה שמוצאים את עצמם קפואים במקום.
הפתרון הוא לנסות לפתח קשרים אישיים במקומות רלוונטיים, כמו למשל קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי או מסלולי הכשרה דומים. חברים לספסל הלימודים יכולים להיות האנשים שיסכימו להשקיע בכם כאשר תרצו לפתוח עסק, או לחילופין שותפים פעילים שיובילו אתכם לשלב הבא בקריירה. אי אפשר לדעת מי יושב לידכם בכיתה, מי המרצה שתתחברו אליו ואת מי תפגשו בהפסקות. כך בדיוק יוצרים קשרים אישיים ומגדילים את הסיכוי להשתלבות מוצלחת בענף היצוא והסחר הבינלאומי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה