מוכרים את העסק

 | 
monopoli-site-promo-min, צילום: יח"צ
כל בעל עסק זוכר בוודאי את הימים הראשונים שבהם הכול התחיל. הקמת עסק חדש היא אמנם אירוע מרגש ומשמח אך היא כרוכה בהשקעה גדולה הן מהפן הכספי והן מן הצד הרגשי של הנושא. במקרים רבים מדובר בעסק אשר קרם עור וגידים לאחר שבמשך שנים ארוכות היה רק בגדר חלום. ולכן ההשקעה בו תהיה עצומה וללא פשרות.
כאמור הקמת עסק היא לא עניין פשוט, אך ישנה גם אפשרות לקנות עסק שכבר פועל ובכך לחסוך זמן, אמצעים וכסף רב. מדובר על הזדמנות עסקית אשר עשויה לעניין יזמים ומשקיעים שונים. עסקים למכירה יכולים לעניין גם אנשים אשר נמצאים בראשית דרכם בעולם העסקים ומתכננים להקים עסק זה או אחר. בימים כתיקונם מוקמים ברחבי הארץ עשרות עסקים חדשים. רבים מתוכם נמכרים לאחר כמה שנות פעילות ולאו דווקא כתוצאה מחוסר הצלחה. לעיתים מדובר פשוט על ניהול כושל אשר הביא להתדרדרות ואין מנוס מלמכור.
איזה עסק כדאי לקנות?
למרות שרב האנשים לא ממש מבינים לעומק בכלכלה, ניתן להבין אם עסק הוא בעל פוטנציאל להצלחה. בכל מקרה אפשר כמובן להתייעץ עם מומחים בתחום ולהבין אם שווה להשקיע בקניית עסק זה או אחר. ישנם עסקים שתמיד יהיה להם ביקוש כמו עסקי מזון, טיפולים שונים, מכירת מוצרי יסוד ועוד. ישנם עסקי נישה אשר הם פופולאריים לזמן מה ולאחר מכן מאבדים את הקסם, עסקים כאלו ניתן לקנות ולבצע הסבה של היעוד שלהם.
חשוב לבצע את כל הבדיקות הדרושות בטרם חותמים על חוזה מול בעל העסק, שכן לאחר מכן יהיה קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור. כדאי גם לבדוק אם לעסק הספציפי יש מתחרים אשר נמצאים בקרבת מקום ו"גונבים" לו את הלקוחות.
משתפים פעולה
בואו נגיד שיש לכם רעיון מעולה להקמת עסק מצליח. בדקתם את כל ההיבטים וכעת נותר רק להתחיל בתהליך ההקמה שלו. למרבה הצער אין לכם את התקציב הדרוש על מנת להקים את העסק והדרך היחידה שלכם להגשמת הרעיון היא מציאת שותף עסקי או משקיע בעל חזון. שותף או משקיע יכולים להיות הפתרון המתאים ביותר במקרה שלא הצלחתם לגייס מספיק כסף להקמת עסק.
ככל שמדובר על עסק בתחילת דרכו ניתן לשער שההשקעה תהיה גדולה יחסית והתמורה תתחיל להגיע רק כעבור זמן מה. אם מדובר במשקיע אז הוא בוודאי יצפה להחזר ההשקעה שלו בזמן הקצר ביותר וכמובן שהוא יבקש אחוזים מן העסק בהתאם לרמת ההשקעה שלו. כאשר אתם מחפשים משקיע בעסק כדאי להיות זהירים ולא לנהות אחר כל אדם אשר מפזר הבטחות ללא כיסוי.
מה כדאי לבדוק?
כמו כל דבר בחיים, גם מציאת שותף עסקי כרוכה בבדיקות שונות על מנת להבטיח שמדובר באדם אמין, ישר וגם סבלני ונחמד. לפני שחותמים על הסכם כדאי להיפגש מספר פעמים ולתהות על קנקנו של האיש. יש לברר מהם העסקים האחרים שבהם הוא השקיע, מי האנשים שהוא בקשר איתם וכדאי לשים את כל הקלפים העל השולחן.
שותפים טובים לעסקים יכולים להצעיד קדימה עסק קיים ולמנף אותו כלפי מעלה. למעשה כל שיתוף פעולה עשוי להביא להצלחה רבה וזוהי אפשרות שכדאי מאוד לשקול. צעידה לבד היא אמנת אופציה אפשרית אך במקרה כזה אין לכם על מי לסמוך אלא רק על עצמיכם.
לקחת הלוואה?
אנשים רבים מעדיפים לקחת הלוואה מהבנק או מבני משפחה. שתי האפשרויות הן בעלות סיכון שכן אין לדעת לאן יתפתחו הדברים ועדיף למצוא משקיע אשר האינטרסים שלו משותפים לכם.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה