ינון בן מנחם - מתי ייעוץ עסקי הכרחי לעסק

 | 
menahem, צילום: יח"צ
ייעוץ עסקי הוא מושג שזוכה לפרשנויות רבות ומגוונות. לקוחות רבים של ינון בן מנחם ייעוץ עסקי מתארים את צמד המילים הזה באופן ייחודי ושונה בהשוואה לאחרים. הסיבה לכך ברורה. ייעוץ עסקי מתייחס לשורה ארוכה של נושאים, ויועצים שונים מתמקדים בתחומים שונים, החל מייעוץ פיננסי, דרך פיתוח ארגוני ועד לייעוץ אסטרטגי. עם זאת, לכל המרכיבים הללו יש מכנה משותף אחד והוא הדאגה לעתידו של העסק, ליציבות שלו ובתוך כך גם להמשך צמיחתו והתפתחותו. כל המרכיבים הללו דורשים גם תכנון נכון, וכך הם מורכבים משני שלבים מרכזיים: אבחון וליווי.
ייעוץ עסקי: שלב האבחון
השלב הראשון בכל תהליך של ייעוץ עסקי הוא שלב האבחון. הצעד הזה הוא משמעותי מאוד, בעיקר משום שהוא זה שמעניק ליועץ את כל הידע הדרוש. יועץ מנוסה יידע לשאול כעת את כל השאלות הנכונות, לקיים שיחות עם מנהלים ועובדים, למפות את אופי הארגון ואת שיטת העבודה וללמוד את הפעילות העסקית לעומק. חברת ינון בן מנחם רואה בשלב הזה כחלק קריטי ובסיסי משום שבלעדיו לא ניתן לזהות ליקויים, קשיים או אתגרים שדורשים תשומת לב. עם זיהוי נקודות התורפה ניתן להציע שינויים מהותיים, ליטושים ונהלים חדשים. כך ניתן גם לתכנן אסטרטגיה ברורה, תכנית עבודה לטווח הקצר ולטווח הארוך, ולהתכונן לאתגרים או למשברים שאיתם עשוי העסק להתמודד בהמשך.
ייעוץ עסקי: שלב הליווי
אם בשלב הראשון בוצע ניתוח מעמיק ומדויק של העסק, וגם נקבעו בהתאם לכך תכניות עבודה, אסטרטגיה ונהלים מעודכנים וטובים יותר, אפשר להמשיך אל השלב הבא. קשה לומר שזהו השלב הפרקטי, משום שהפרקטיקה מתחילה עוד קודם – בשלב האבחון. בנקודה הזו ניתן לרדת לפרטים הקטנים ביותר. אם בשלב הקודם תוכננה אסטרטגיה ארוכת טווח וגם תכנית עבודה, כעת ניתן להגדיר יעדים ברורים ומטרות מוגדרות. במקביל נמשכת בחינת הביצועים של העסק כדי לזהות את מידת האפקטיביות של השינויים שהוצעו. ייעוץ עסקי איכותי יימשך גם בשלב הזה, תוך בחינת האופן שבו ההחלטות מיושמות ומתן הצעות ייעול נוספות.
מתי מומלץ להיכנס לתהליך?
התשובה לשאלה הזו די פשוטה, וגם התשובה עליה ברורה: כל נקודת זמן היא אידאלית לתהליך של ייעוץ עסקי. הסיבה העיקרית לכך היא שגם עסקים ותיקים, שפועלים בשוק תקופה הארוכה, יגלו במסגרת התהליך שיש להם לאן להשתפר. מתוך הניסיון שלנו בחברת ינון בן מנחם, אין ספק שגם ארגונים שמפגינים ביצועים מרשימים נחשפים במסגרת תהליך הייעוץ לנושאים שבהם ניתן לשנות, לייעל ולעבוד בצורה טובה יותר. כשזה קורה התהליך יכול להשיג את כל המטרות החשובות של העסק: עבודה מסודרת ויעילה שמביאה לתוצאות טובות ולביצועים מרשימים אפילו יותר. כשהעסק עובד נכון השמים הם הגבול, כך שגם אם נדמה לכם שהיום אתם בשיא, תופתעו לגלות שיש עוד לא מעט שיאים שאפשר לכבוש.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה