התאמת סוג המקרן לאופי האירוע

 | 
benq, צילום: יח"צ
כאשר אתם מבררים על השכרת מקרן לכל אירוע שיש לכם או כנס שאתם מעבירים חשוב לדעת איזה מקרן לשכור עם נתונים שיספקו אותנו שנקבל תמונה איכותית ונוחה לצופים
יש לכם חתונה והכנתם מצגת שאתם רוצים לשתף ולהראות לאורחים? חשוב לדעת שצריך לשכור  מקרן עם רזולוציה גבוהה ועוצמת מנורה חזקה כי בדרך כלל באולמות אירועים לא תמיד ניתן להחשיך את החלל שהצופים נמצאים  בו. לאומת זאת עם יש לכם אירוע קטן יותר כמו יום הולדת בר או בת מצווה או כנס במקומות קטנים יותר ושאפשר להחשיך את חלל החדר ניתן לקחת מקרן עם עוצמת תאורה פחות עוצמתית אבל חשוב לתת דגש על הרזולוציה שתהיה גבוהה כדי שתוכלו לראות את התמונה חדה ואיכותית וליהנות מהסרט/מצגת.
סוגי מקרנים
יש המון סוגי מקרנים להשכרה ממותגים שונים כמו BENQ OPTOMA EPSON VIEWSONIC NEC SONY  ועוד ועוד….
יש מקרנים עם טכנולוגיות תאורה שונות חשוב לשים לב לשכור מקרן שיתאים למטרת השימוש כמו כן עם אתם מקרינים תמונות או מצגות או סרטים לשכור מקרן עם טכנולוגיית DLP וכאשר אנחנו מקרינים מצגות פאוור פוינט וכדומה ניתן להסתפק ולשכור מקרן עם טכנולוגיית LCD
 
איכויות שונות של השכרת מקרן
יש לשים לב ששוכרים מקרן לתת דגש על הנתונים שלו הפרמטרים הם: עוצמת מנורה של המקרן שתהיה חזקה ומספקת בשביל לקבל תמונה איכותית. רזולוציה סבירה. יחס ניגודיות גבוה. שיהיה מותג טוב ואמין. עם אתם מקרינים סרט בתלת ממד יש לשים לב שהמקרן אכן מתאים ותומך לכך מבחינת נתונים.
עוצמת הארה - מאד חשוב להתייחס לפרמטר הזה ששוכרים מקרן ולדעת שלא כל מקרן ייתן לנו מענה כפי שתכננו ואנו רוצים כיון שמאד חשוב להגיע מוכנים ולבחון היטב את המקום שבו תתבצע ההקרנה כי הכל תלוי גם בשעות ההקרנה ומצב התאורה במקום עם המקום יהיה חשוך יהיה לנו מספיק מקרן עם עוצמת הארה של 2500 ANSI lumens אם יש לנו חלל הקרנה קצת יותר מואר ולא ניתן להחשיך במלואו ניתן לשכור מקרן עם עוצמת מנורה יותר חזקה של 3000 ANSI lumens לאומת זאת בערבי שירה בציבור/קריוקי שבדרך כלל לא תמיד נעים ונח להחשיך את המקום אז אפשר לשכור את המקרן לפחות עם 3500 ANSI lumens ומעלה וכך להנות מתמונה ברורה וטובה מבלי להחשיך את החדר במלואו.
רזולוציה- בפרמטר הזה שגם מאד חשוב לתת עליו דגש בכדי להנות מתמונה  וברורה וטובה ולשים לב שאנו שוכרים את המקרן להתייחס לרזולוצייה שמתחלקת לכמה חלקים יש את SGA 600x800 שזו רזולוציה יחסית דיי נמוכה ומתאימה למרחק הקרנה קצר יחסית ולחדרים קטנים לאומת זאת יש את XGA 768x1024 שזו כבר רזולוציה יותר גבוהה ויותר טובה ואיכותית לרוב מצבי ההקרנה ויש את מי שרוצה להשקיע ולהתפנק בחווית צפיה קולנועית יכול לשכור את המקרן FULL HD ברזולוציה 1080x1920 שמעניק לנו את התמונה הכי חדה וטובה לצופים שבינינו.
תלת ממד- ישנם מקרנים בהשכרה שתומכים בפרמטר של תלת ממד שנסביר בעצם מה המטרה ושימוש בו. תלת מימד הוא בעצם תוספת של עוד ממד לחווית הצפייה שנותנת לנו הרגשה לחיות בתוך הסרט עצמו בשביל לקבל את חווית הצפייה עצמה ניתן לשכור  משקפיים אקטיביות המיועדות לכך ולהתחיל לצפות ולהנות.
 
חיבורים של המקרן
חשוב לשים לב שמשכירים את המקרן לתת דגש על החיבורים שיש לכם  במחשב ולוודאות שיש לכם תחבורים הנדרשים  מומלץ מאד להשתמש בחיבור HDMI בכדי ליהנות מאיכות צפייה חדה וטובה יותר. יש מחשבים שקצת ישנים ופחות מתקדמים שעדיין קיימים בהם רק כניסת VGA
גודל של מקרן
כיום יש בענף השכרת המקרנים מגוון רחב של מקרנים בגדלים שונים ממקרנים זעירים ועד למקרנים גדולים יותר. חשוב לשכור מקרן שיהיה גם נח וקל לנשיאה וגם שיהיה נח וקל לתפעול.
התאמת גודל המסך למקרן
כאשר שוכרים את המקרן חשוב גם להתייחס לגודל המסך וכדאי לברר מול נציג החנות איזה גודל מומלץ למקרן שבחרתם ולכמות הצופים שיש לכם שתיהנו מחווית צפייה כמו בקולנוע מבלי לאמץ את העניים.
האם חייב מסך הקרנה
מומלץ מאד לשכור גם מסך הקרנה שמשכירים מקרן לאומת זאת יש אנשים שרוצים לחסוך תעלות או לחלופין לא רוצים לסחוב את המסך אבל חשוב לדעת שהמסך מאד משפיע ומשפר את איכות הצפייה.
סוגים של מסכים למקרנים להשכרה
יש כמה וכמה סוגים של מסכים למקרנים. חשוב מאד לקחת מסך למקרן עם חצובה על מנת שיהיה יציב וכמובן עם בד באיכות טובה. מסך ההקרנה לאלה שלא יודעים, הוא שחקן מאד חשוב במשחק של ההקרנה ומשפיע מאד על התמונה שתקבלו לאלה שרוצים להתפשר מצד המחיר או מכל סיבה אחרת. כדאי לקחת בחשבון שמסך פשוט מבחינת איכות הבד. משפיע מאד על התמונה  שהוא יכול פשוט לבלוע צבע ולהוריד משמעותי את איכות התמונה ואת חווית הצפייה.
כמובן יש להציג ולשתף את הנציג בחנות בכמות האנשים באירוע ומטרת השימוש ובכך ייעצו לכם לקחת תגודל הנכון והמתאים.
מסך למקרן בגודל 1.6/1.8 מטר יותר מתאים לכנסים קטנים בבתים לכמות של 10/20 אנשים.
מסכים למקרנים, הגדולים יותר, שמתחילים מ- 2.0 מטר שמתאים לאירועים בסדר גודל לכמות של 50 אנשים ומעלה.
וישנם גם את המסכי ההקרנה הממש גדולים מ-2.5/3.0 מטר, המתאימים לסדר גודל של אירועים של 100 אנשים ומעלה.
קהל היעד השוכרים מקרן
אנשים שרוצים להוסיף קצת צבע לאירוע שלהם מכינים איזה מצגת משפחתית. שוכרים מקרן ומסך למקרן,  וכן אנשים שרוצים קצת לשנות אוירה ולעשות קריוקי עם כל החברה, בנוסף מרצים אנשי עסקים ומדריכים שרוצים להעביר מצגות והדרכות או סתם עם בא לכם לשבת בבית עם הילדים ולהעביר איתם חווית צפייה קולנועית.
 
השכרת סטנדים למקרנים
מומלץ מאד להשכיר בנוסף למקרן והמסך למקרן, גם סטנד ריצפתי טלסקופי למקרן גם מבחינת נוחות וגם מבחינת מיקום שאנחנו קובעים לו שיהיה תמונה בגודל המתאים אל מול המסך וזה פותר את כל הבעיות שאנשים לפעמים מנסים להושיב את המקרן על איזה כיסא או איזה מדף לא יציב ולא בטיחותי ובמיוחד שזה ממש לא אסטתי. הסטנד הריצפתי למקרן בעצם פותר לנו את כל הבעיות מכל הבחינות.
 
מערכת סאונד למקרן
בדרך כלל רוב האנשים ששוכרים מקרן ומסך למקרן, למצגת או סרט המשולבת עם סאונד, במקרה שכזה, חשוב לשכור גם מערכת סאונד. כמובן הכל תלוי בגודל האירוע ולכן גם צריך להתאים את המערכת סאונד המתאימה לכמות הצופים ולגודל המקום.
כבלים למקרן
כאשר אתם משתמשים בשירות של השכרת מקרן - כדאי לשים לב לבקש גם את כל החיווט הנדרש כגון כבל HDMI וכבל VGA וכמובן כבל חשמל למקרן מומלץ מאד להצטייד בכבלים ספייר מכל סוג ואני ממליץ באופן אישי לשכור בנוסף כבל ארוכים מהמקרן למחשב כי לא תמיד אנחנו יודעים וערוכים למקום בו יתקיים ההקרנה.
אביזרים מומלצים להקרנה מקצועית
יש מגוון של אקססוריז בהשכרת ציוד הקרנה כגון סטנד ריצפתי למקרן אשר פותר לנו הרבה בעיות בשטח ההקרנה ונותן לנו להציב את המקרן במקום בטיחותי ונח יותר
כמו כן לא תמיד ניתן להושיב את המחשב ליד המקרן לכן קיים כבלים ארוכים של VGA ו HDMI  של 5 מטר 10 ו15 מטר.
השכרת מקרן לאור יום
יש אירועים שונים שמקרינים אותם בשעות הבוקר/צהריים, במשרד או אולם או מסעדה גם אם מדובר בשעות הערב, עאשר אין אפשרות להחשיך את המקום לחלוטין,  ולכן חשוב מאד לשכור מקרן שיתאים לכך עם עוצמת מנורה 4000/6000 אנסי לומנס ומעלה.
 
היכן ניתן לשכור מקרן
ניתן לשכור מקרנים במגוון רשתות מהתחום כמו ענק הסאונד, קריוקי סנטר, מרכז הסאונד, סאונד סנטר, שנמצאים ברוב חלקי הארץ,  כמו כן חשוב מאד לשכור ממקומות מסודרים כאלה שיתנו לכם מענה גם בשעת האירוע במקרה של אי הבנה בתפעול ותמיכה טכנית, ולא מכל מיני אנשים שמשכירים בבתים ציוד לא מתוחזק נכון. ולא יהיה להם לתת לכם מענה בשעת הצורך.
הוראות הפעלת המקרן
חשוב מאד ששוכרים מקרן ליפני שלוקחים אותו לבקש הסבר על תפעולו בכדי שתגיעו לרגע האמת בהקרנה תהיו מוכנים ומנוסים בהפעלה ובכך תחסכו זמן לעצמכם ואי נעימות מהצופים.
השכרת מקרן נייד
יש כיום כמו שהזכרנו לעיל מקרנים זעירים ניידים אשר מתאימים לצרכים מסוימים ונותנים פתרון ומענה לצרכים ספציפיים עם זה בשטח או להציג לחברה בעבודה משהו מסוים  
כמו כן הוא מאד קטן שניתן לשים אותו בכיס כמו כל מכשיר פלאפון.
השכרת מקרן לאייפון, סמארטפון
יש מקרנים ניידים וזעירים אשר מתחברים לכל סוגי הסמראטפונים ואייפונים בין עם כבל או דרך חיבור של WIFI
כמו כן ניתן גם להשתמש במקרנים הרגילים לסמארטפונים ע"י רכישת כבל מיוחד שמחבר ביניהם ברשת I DIGITAL או  בכל מיני רשתות סלולר.
 
השכרת מקרן – מחירים
יש הרבה סוגים של מקרנים לכן גם המחיר משתנה בהתאם לסוג ואיכות המקרן לכן כדאי לשים לב לנתונים שיתאימו לצרכים שלנו  יותר מאשר למחיר. מחירי השכרת מקרן, מתחילים החל מ-150 ₪ למקרן בסיסי, ויכולים להגיע גם למחירים של 400-600 ₪ אם מדובר במקרנים בעלי עוצמת אור חזקה ורזולוצייה גבוהה. מחירי השכרת מסך למקרן נעים בין 100 ₪ ל-250 ₪, כאשר מדובר במסך למקרן עם חצובה.
האם כדאי לשכור מקרן או לקנות?
תמיד כמו כל דבר בחיים עדיף לקנות ולא לשכור אבל  עם השימוש שלכם במקרן לא באופן תדיר ורק לשימוש של פעם ב.. כמובן שעדיף לשכור ולא לקנות. אבל עם יש לכם כמה אירועים בשנה שאתם צריכים לשכור את המקרן והמסך כמובן שכדאי לרכוש מקרן שזה גם הרבה יותר משתלם וכדאיי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה