חשיבותה של חשיבה עסקית כבר מגיל צעיר

 |  (1)
יח"צ, צילום: יח"צ
מאת: ירון קנדלקר, הבעלים של REALLIFE חברת נדל"ן מניב בארה"ב
משנתו של איש הנדל"ן ירון קנדלקר (28) הינה מהפכנית בדורנו: אין כיום בהכרח צורך בתארים אקדמאיים, כדי להתקדם קדימה וגבוה. קנדלקר הינו יזם, יועץ עסקי ועוסק במציאת פתרונות יצירתיים לקראת יציאה לחופש כלכלי, וכל זאת כבר מגיל צעיר. אומר ירון: "לאחר שנחשפתי למציאות העגומה, בה נבצר מאנשים לרכוש לעצמם דירות למגורים בישראל, ובמקביל רבים נותרים ללא פנסיה עתידית, החלטתי להקים את חברת יזמות נדל"ן REALIFE, האחראית כיום על יצירת הכנסות שנתיים למשקיעים שלה בנכסים בארה"ב, ובכך לעזור לישראלים לעמוד על רגליהם מגיל צעיר, אבל גם בגיל מבוגר יותר, כי לעולם לא מאוחר מידי לדאוג לעתידך".

ירון קנדלקר עצמו ממחיש התיאוריה בה הוא מאמין: "לכבוש את הפחד ולהרויח מנדל"ן", שהוא גם שם ספרו, אותו כתב עם עמית אופיר, שהפך לספר חובה לכל מי שרוצה להתמקד במה שחשוב באמת, כדי להצליח בנדל"ן.

קנדלקר מאז ומתמיד מאמין בצורך לעסוק בצבירת נכסים מניבים, וזאת כדי שהכסף לו אנו זקוקים למחיה, לא יהפוך להיות לגורם המניע להחלטה בבחירת הקריירה שלנו. לכן בחר להשקיע את מרצו בהעברת הרצאות העשרה בבית ספר ובמסגרות חינוכיות אחרות, כשהוא אומר לדור הצעיר כאן: "תהיו מצליחנים במה שנועדתם להיות, ולא במה שהמערכת החליטה עבורכם", וזה כולל בעיקר הנגשת השיטה ליצירת הכנסות פסיביות גם ללא הון התחלתי, או עם הון התחלתי קטן.

קנדלקר כבר בגיל 14 התחיל לעבוד, ועד סיום התארים האקדמאים שלו (תואר ראשון במשפטים, ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בר אילן), עבד בשלש עבודות במקביל. מהר מאד הבין שעליו למנף את הזמן שלו, כדי להרויח גם מהכנסה פסיבית ולא רק משכר עבודה. לאחר עיסקת הנדל"ן הראשונה שלו עם הון התחלתי של 7,500 דולאר, עלה על הנוסחה כיצד לרכוש נכסים בעזרת שותפים, כמו בנקים וחברות ביטוח, ללא השקעה כספית אישית, והנה תוך שנה וחצי החזיק ירון בנכסים בשווי של מיליון דולאר !!

קנדלקר אינו חוסך את ביקורתו מהשיטה הנדל"ניסטית הישראלית: "בישראל קיימת כיום סביבה של חוסר ודאות בהשקעות בנדל"ן, כיון שהממשלה מתערבת באופן ברוטלי בכוחות השוק, ומקשה על המשקיעים בנדל"ן מניב. לכן, בימים אלה כשמחיר הנדל"ן בישראל בשמיים, נכס נדל"ני בארה"ב מניב תשואה גבוהה משמעותית הרבה יותר, מהאלטרנטיבה המקבילה לה בישראל. בקנייה נכונה ואחראית, הסיכונים נמוכים משמעותית מאלו בישראל, ואילו רף הכניסה נמוך, ואינו דורש התחייבות למשכנתא. מחירי הנדל"ן בישראל רק ממשיכים להרקיע לשחקים, ולא נראה שעומד לקרות כאן שינוי מהותי בנידון, ובמקביל הכסף בבנק כרגע אינו מייצר רווח. לכן רק טבעי הוא שהישראלים נמצאים בחיפוש תמידי אחרי מסלולי השקעה חדשים ואפקטיביים, עם מינימום סיכון אבל עם רווח מכובד בצידו. אין ספק שאפיק השקעה אטרקטיבי ביותר כיום לישראלים, הינו השקעה בנדל"ן בארה"ב".

במהלך שנות פעילותם בשוק האמריקאי, עשו ירון קנדלקר וקבוצת REALIFE מאות עסקאות בפלורידה, אוהיו וניו יורק, כשהצפי הוא להתרחב לעוד אזורים ומדינות בארה"ב. אבל החשוב ביותר לדעתו, זה לנהוג בזהירות בהשקעות הנדל"ן בארה"ב: "ישראלים לא מעטים ניכווים בעסקאות נדל"ן שהם עושים בארה"ב, וזאת כי אינם מקפידים על כללי ההתנהלות הנכונים ברכישת נכס, במדינה שזרה להם לחלוטין. הישראלים מתפתים לעסקאות של תשואה מובטחת, מבלי להבין שבסופו של התהליך, הם משלמים על כך כסף רב, הרבה מעבר לשוויו הריאלי של הנכס שרכשו".

כמו כן יש להקפיד על השקיפות בעיסקאות האלה, שכן רק כך מקבל הלקוח את הדיווח על מחירו האמיתי של הנכס בשוק, עלויות השיפוץ ועלויות הניהול. כמו כן מומלץ ביותר להתקשר עם חברת הנדל"ן שיש לה חבירה לאנשי נדל"ן מקומיים, החיים באזורים בהם נמצאים הנכסים המיועדים למכירה. הצוותים המקומיים של חברת ReaLife Investments חיים למעלה מ-20 שנה באזורים בהם מתבצעות העסקאות, כך שהם מכירים היטב את השטח, ויכולים להעביר לקונה הפוטנציאלי את כל הנתונים על האזור המבוקש, השכונה, מחירי עיסקאות דומות שנחתמו באזור, וכל נתון נוסף בו מתעניין הלקוח הפוטנציאלי הישראלי.

הצלחתו של ירון קנדלקר היא תוצאה ישירה מכך, שהוא מביא למשקיעים שלו עסקאות שהינן מתחת למחיר השוק, ולכן הלקוחות המרוצים החוזרים לבצע רכישות נוספות, מביאים גם חברים המחפשים אפיקי השקעה בטוחים מ"הפתעות", לצד רווח מכובד הרבה יותר ממה שכרגע יכולה המדינה כאן להבטיח לו.

ירון קנדלקר, הבעלים של חברת ReaLife Investments לנדל"ן מניב בארה"ב http://www.realife-group.com


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נו באמת, כתבת פרסומית
  אחד העם 30/06/2016 15:02
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני תוהה אם זה שהוא משלם כדי לפרסם כתבה של עצמו מגיע מהרצון להביא לקוחות? אם אתה כל כך מצליח למה לך לחלוק את סודות ההצלחה? ועוד לשלם? אם זה הולך כמו ברווז ושנמע כמו ברווז...
  סגור