שכונת ניות – המועדפת על תושבי ירושלים

 | 
wewewewew, צילום: wewewewew
בלב ירושלים, בשכונת ניות המוקפת מבני תרבות, ציבור ואומנות, שוכן פרוייקט "מוזיאון רזידנס", המזמין בימים אלה את תושבי העיר לשוב ולהתאהב בבירת ישראל, ונותן להם את כל הסיבות לעבור דירה ולהישאר בבירה
מאזן ההגירה השלילי שמאפיין את ירושלים בשנים האחרונות מטריד לא רק את קברניטי העיר, שמביטים בדאגה על האוכלוסייה האיכותית שמעדיפה לעזוב. הוא כואב גם לירושלמים הוותיקים והשורשיים, כאלה שנולדו וגדלו בה והיו מעדיפים להישאר ולגור בעיר גם כשהם עוברים דירה.
אחד הפתרונות לבעיה הזו, כמו שקורה בערים גדולות בעולם המנסות לצמצם הגירה שלילית, הוא מתן אפשרות לתושבים להעתיק את מגוריהם בתוך העיר משכונה לשכונה, לשפר בכך את איכות החיים ועדיין להישאר בעיר האהובה עליהם.

הזדמנות נדירה לירושלמים לעבור דירה ולהישאר בעיר
כזו היא שכונת ניות בירושלים, שהפכה ליעד מבוקש עבור ירושלמים רבים המבקשים להעביר את מגוריהם ועדיין להישאר בעיר, בסביבה שקטה, תרבותית, ירוקה ואטרקטיבית. שכונת ניות מציעה את עתודות הקרקע האחרונות באזור, ומהווה את אחד המקומות הבודדים בעיר המציע הזדמנות אחרונה ויוצאת דופן כזו - לעבור דירה ועדיין להמשיך ולנשום אוויר הרים צלול כיין ולראות ממרפסת הבית את נוף ההרים המקיף את בירת ישראל.
ניות היא מהוותיקות שבשכונות בעיר. היא הוקמה ב-1960, כפרוייקט הראשון שנועד לאוכלוסייה אנגלו-סקסית שהגיעה מארצות הברית ומקנדה. את שמה - "ניות" היא קיבלה מפרופסור משה מורג, שהתגורר בשכונה ורחובותיה נקראו על שם סופרים, משוררים ואנשי רוח.
היא שוכנת למרגלות הרים, בסמיכות לכנסת ישראל ולקריית הממשלה, כאשר היא מוקפת אטרקציות תרבותיות ותיירותיות כמו מוזיאון ישראל, הגן הבוטאני ומרכז עפרון למחול. שכונת ניות, כמו נווה גרנות הסמוכה, נחשבת לשכונה יוקרתית, שקטה וירוקה והיא סמוכה לפארקים בעמק המצלבה, שמורת עמק הצבאים, פארק הכנסת ופארק נוסף השייך לשכונה עצמה.

לגור בתוך יצירת אומנות, בסביבה מוקפת מבני תרבות
אל המסורת והמוניטין התרבותיים של השכונה מצטרף כעת פרוייקט "מוזיאון רזידנס" של "האחים ישראל". הפרוייקט מעוצב כיצירת אומנות, כיאה לסביבה המוקפת במבני תרבות ואומנות והוא משקף את רוח השכונה ואת אופיים של תושביה. הפרוייקט בנוי ממבנים בני עשר דירות כל אחד, באופן שיוצר שכנות אינטימית ולא מזכיר את המגדלים רבי הקומות ומרובי השכנים, המאפיינים פרוייקטים גדולים וראוותניים. יחד עם זאת, הוא מציע דירות בנות שלושה, חמישה ושישה חדרים, שחלקן גם דירות גן וכולן בנות מפלס אחד.
הסביבה האנושית בה שוכן הפרוייקט היא פלורליסטית, תרבותית, מתקדמת ומשכילה. למעשה, ניות היא אחד המקומות האחרונים בירושלים המאפשר סביבה ותנאים כאלה במרכז העיר. תושבי השכונה הוותיקים הם אנשי רוח ואקדמיה, בעלי מקצועות חופשיים, תלמידים ומורים במכון שכטר ליהדות ואנשי הפקולטות למדעי הסביבה והחברה באוניברסיטה העברית. זוהי שכונה המספרת את סיפורה של ההיסטורי של עיר ומדגימה את השילוב עם ירושלים המודרנית והקוסמופוליטית.

הרוכשים הם ירושלמים ותיקים, מבוססים ומשכילים
עד כה קהל רוכשי הדירות בפרוייקט היוקרתי של "מוזיאון רזידנס" מורכב בעיקר מירושלמים המגיעים משכונות מבוססות בעיר. אנשים שגרו בדירות ובבתים גדולים, שילדיהם עזבו את הבית והם מחפשים לעצמם דירה קטנה יותר, איכותית, בסביבה נעימה ושקטה ועדיין במרכז העיר. ישנם גם בעלי משפחות ואלה העדיפו את הדירות הגדולות וצמודות הגינה וישנם גם רוכשים צעירים, שמבקשים לבנות את עתידם בשכונה.
חלק מהרוכשים הם חובשי כיפה המגדירים עצמם כדתיים מודרניים, עם מוטו של חייה ותן לחיות והם חיים בשלום, בהרמוניה וביחסי שכנות טובים עם תושבי השכונה החילוניים. בין הרוכשים יש רופאים, טייסים ואנשי אקדמיה.

מחירי הדירות זולים יותר מרחביה, טלביה וקטמון
חלק גדול מהדירות בשלב הראשון של "פרוייקט רזידנס", כ-25 במספר, כבר נמכר וירושלמים רבים מתעניינים בדירות שנותרו, ומהוות הזדמנות מצויינת לתושבי העיר לשפר את איכות החיים ואת מקום המגורים מבלי לעזוב את העיר. כעת יוצא לשיווק חלק ב' של הפרוייקט, ובו ארבעה מבנים נוספים, בני תשע דירות כל אחד.
גם המחירים האטרקטיביים עושים את שלהם. פרוייקט "מוזיאון רזידנס" מציע בשלב זה דירות במחירים של כ-30 אלף שקל למטר, בשעה שבשכונות יוקרה אחרות בעיר, כמו טלביה, רחביה וקטמון, נעים המחירים סביב 40 עד 70 אלף שקל למטר.
שכונת ניות ממוקמת בלב ירושלים וקל להגיע ממנה אל מרכז העיר, אל קניון ירושלים ואל מרכזי הבילוי העירוניים. למרות היותה שכונה מרכזית, אין כביש ראשי וסואן שחוצה אותה או שעובר בצמידות אליה. היא נחשבת לשכונה שקטה ופסטורלית, עד כדי כך שלעיתים מגיעים אל אזני התושבים צלילים מהאקדמיה למוזיקה, השוכנת בסמוך.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה