נכנסה לתוקפה רגולציה מקיפה ומחמירה

 | 
iTrader_Daniel, צילום: iTrader_Daniel
בחודשים האחרונים נכנסו לתוקפן תקנות רגולציה מקיפה ומחמירה שיזמה הכנסת בשיתוף הרשות לניירות ערך בתחום זירות המסחר האינטרנטיות. 
עם יישום הרגולציה, חברות שפועלות בתחום נדרשות לעמוד בסטנדרטים גבוהים בשלל היבטים של הפעילות, וזאת על מנת לקבל רישיון.
שתי מטרות עיקריות הובילו את הרשויות להליך ההסדרה הדרמטי שבוצע בתחום: הראשונה הייתה להבטיח את יציבותן של זירות המסחר באמצעות דרישות הון וצעדים נוספים כפי שדורשת הרגולציה בענף הבנקים וחברות הביטוח. השנייה הינה הגנה על הסוחר העצמאי מפני ניגודי עניינים, פרסום מטעה ובעיות שונות שצצו בשנים האחרונות בפעילות של חברות שונות בתחום.
אין ספק שהצעד בו נקטה הרשות לניירות ערך, תוציא בסופו של דבר את כלל הצדדים נשכרים מהמהלך. מבחינת הלקוחות, הרגולציה תסנן את השוק ותשאיר רק את החברות המבוססות והמקצועיות המסוגלות לספק מערך תמיכה ושירות ראוי, תוך הקפדה על כללי מסחר הוגן ואף תביא לכניסת משקיעים חדשים בענף. החברות מבחינתן, ייהנו מאמון הולך וגובר של הלקוחות שידעו שהם סוחרים בעזרתן של פלטפורמות מקוונות אמינות ועמידות, הנתונות תחת פיקוח מחמיר של הרשות.
לקראת מהלך ההסדרה, מספר חברות עיקריות ביצעו פעולות ושינויים ארגוניים: הרחבת המחלקה משפטית,  איוש תפקיד של ממונה אכיפה, מינוי פונקציית ממונה על פניות הציבור ואף הקמת מערך רחב של בקרה על מנת לוודא כי כל גורם בארגון עומד בתנאי הרגולציה החדשה. בנוסף, הוטמעו בחלק מהחברות תפקידים חדשים כמו מערך הדרכות לעובדי החברה, קיום מבדקים תקופתיים בהיבטי רגולציה ובדיקות שוטפות ומקצועיות של המערכת הטכנולוגית בארגון.
כאמור,  עם תחילת עידן הרגולציה, הלקוחות, ללא ספק, ירגישו מוגנים יותר. מעכשיו הם יהיו בטוחים שכל הפעולות בהן אנו, כחברת מסחר בשוק ההון, נוקטים הן תחת פיקוח ובהתאם להנחיות של הרשות לניירות ערך שהיא גוף משפטי ידוע בעל סמכויות אכיפה רחבות ונוקשות.
שוק ההון אינו נחלתו הבלעדית של גופים מוסדיים וברוקרים מקצועיים. אנו מודעים היטב לכך שעבור סוחרים לא מנוסים, שוק ההון עלול בהתחלה להיתפס כגורם זר ומאיים. על כן ישנה חובה של כל העוסקים בתחום להעמיד לרשות סוחריה מערך נרחב של הכשרה וכלים לניתוחים טכניים שונים. בסופו של דבר לכולנו יש מטרת על אחת :לתת כלים  לסוחרים החדשים ולסלול להם את הדרך לעבר עולם ההשקעות המרתק.
דניאל שוורץ, מנהל חדר ההשקעות בבית המסחר iTrader
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה