האמריקאים הגדילו את החוזה של מדיוונד בפיתוח NexoBrid

 |  (1)
אבן דרך
מדיוונד, הנסחרת בארה"ב (סימול: MDWD), הודיעה אמש כי הרשות האמריקנית למחקר ופיתוח ביו-רפואי מתקדם (BARDA) הגדילה את החוזה עם החברה בהמשך להודעה על מימוש האופציה למימון פעילויות מחקר ופיתוח נוספות ב-NexoBrid לטיפול בכוויות.
על פי החוזה המעודכן, BARDA הגדילה את ההתחייבות למימון פעילויות מחקר ופיתוח של ה-NexoBrid ב-32 מיליון דולר נוספים לכ-56 מיליון דולר. במסגרת החוזה, שומרת הרשות האמריקנית על אופציה בהיקף של עד 10 מיליון דולר נוספים למימון פיתוח התוויות נוספות של ה-NexoBrid. כמו כן, שומרת BARDA על ההתחייבות שלה לרכישת NexoBrid בהיקף של 16 מיליון דולר, בכפוף לקבלת אישור FDA לשימוש בחירום ו/או אישור לשיווק, וכן על האופציה להצטיידות נוספת ב NexoBrid בהיקף של עד 50 מיליון דולר. סך המימון ללא דילול תחת החוזה המעודכן עם BARDA מסתכם בעד 132 מיליון דולר.
החוזה עם BARDA מיועד לפיתוח, לייצור ולרכישה של ה-NexoBrid, תרופה להסרת רקמות עור פגועות בחולים עם כוויות מדרגה בינונית וקשה, כחלק מההיערכות של הממשל האמריקאי לאירועים רבי נפגעים.
על פי החוזה המעודכן, מממנת BARDA את כל פעילויות הפיתוח הדרושות לצורך הגשת בקשה לקבלת אישור לשיווק ה- NexoBrid לטיפול בכוויות בארה"ב, ובנוסף תממן כעת גם את ניסוי שלב 3 בילדים שמבוצע ברחבי אירופה ובישראל ואת הרחבתו למרכזי כוויות בארה"ב המטפלים בילדים.
ליאור רוזנברג, מייסד החברה: "הטיפול המקובל בכוויות ילדים כיום הוא תהליך כירורגי מורכב ומסובך ועלול להוות צוואר בקבוק באירוע רב נפגעים. בהתאם למגמה המתחוללת בעולם הרפואה, מדיוונד פועלת להחלפת הטיפולים המסורתיים הטראומטיים בכוויות. ה-NexoBrid מאפשר טיפול באמצעות הסרת הרקמות הפגועות בתוך שעות בודדות במיטת החולה, מבלי לפגוע בעור הבריא, ובכך חוסך ניתוחים רבים וצלקות. בהיבט זה, לתרופה עשוי להיות תפקיד חשוב באירועים רבי נפגעים, בהם קיבולת הניתוחים מוגבלת, והצורך באבחון הפגיעה ובהתערבות רפואית מהירה הוא קריטי".
גל כהן, מנכ"ל מדיוונד: "אנו שמחים על הבעת האמון המתמשכת של BARDA ב-NexoBrid ובמדיוונד. העובדה ש- BARDA בחרה להגדיל את המימון ב-32 מיליון דולר נוספים, ללא דילול ולממן גם את הניסוי בילדים, משקפת את הפוטנציאל של ה- NexoBrid בטיפול בכוויות קשות ובהיערכות לאירועים רבי נפגעים בהם מעורבים גם ילדים. בדיון האחרון שלנו עם ה-FDA, ציין ה-FDA את הצורך לפתח טיפולים בטוחים ויעילים לטיפול בכוויות בילדים והכיר בחשיבות של הכללת מטופלים מארה"ב בתכנית המחקר של ה-NexoBrid בילדים. לאור המימון של BARDA, הגשנו ל-FDA בקשה לכלול גם ילדים נפגעי כוויות מארה"ב בניסוי שלב 3 בילדים אשר אנו מנהלים כיום ברחבי אירופה ובישראל".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המניה תקועה ולא זזה כבר שנתיים למרות החוזים
  איתן 20/07/2017 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התנהגותה במסחר מוזרה שכן אחרי הודעה כזו סביר היה שתעלה.
  סגור