בי אס פי הגישה לאיחוד האירופי בקשה למימון מלא של פרויקט לאבחון מחלות לב

פרויקט ה-HyperQTotal של חברת הביומד מת"א הנו חלק מתכנית "הורייזן 2020" ונאמד בכ-3.8 מיליון אירו
 | 
התקדמות
חברת {בי.אס.פי}, המפתחת ומשווקת מוצרים מתקדמים לאבחון מחלות לב איסכמיות, הגישה לאיחוד האירופי בקשה למימון מלא של פרויקט ה-HyperQTotal בכ-3.8 מיליון אירו כחלק מתכנית "הורייזן" 2020. מחלת לב איסכמית היא מצב בו שריר לא מקבל אספקת דם וחמצן מספקת.
בקשה זו הנה תוצאה של ההסכם עליו חתמה בי.אס.פי עם האיחוד האירופי וביצוע שלב א' בפרויקט לאבחון מחלות לב על-ידי ניתוח אות האלקטרוקרדיוגרם בתדר גבוה, המבוסס על טכנולוגיית ה-HyperQ של בי.אס.פי.
האיחוד האירופי אישר עד היום לבי.אס.פי מענק ראשוני לביצוע שלב א' בפרויקט שכלל הכנת  התכנית העסקית ותכנית העבודה המלאה. בקשת המענק האמור, ככל שתאושר, תבטיח מימון של כל העלויות בפרויקט על-ידי תכנית "הורייזן 2020", בצורת מענק ללא התחייבות לתשלום עתידי בגין תמלוגים וללא השתתפות במימון מצד החברה.
מטרת הפרויקט היא ביצוע ניסוי קליני רחב היקף של בדיקות אק"ג במאמץ באירופה ב- 1,200 נבדקים וייערך בהובלת חוקרים בעלי שם בתחום הקרדיולוגיה. הצלחת הניסוי הקליני עשויה להבליט את יתרונה של טכנולוגיית ה-HyperQ לעומת בדיקת אק"ג רגילה בקרב הקהילה הקרדיולוגית והמדעית.
תכנית המחקר והפיתוח האירופית "הורייזן 2020" מיועדת למימון פרויקטים בתחום של מחקר קליני לאימות אבחון של ביומרקרים ומכשור רפואי. תכנית הורייזן 2020 הינה תוכנית מו"פ מהיוקרתיות בעולם והגדולה ביותר למימון מחקר וחדשנות באירופה, המקדמת שיתופי פעולה בין גופים אקדמיים וגופים מסחריים תעשייתיים במדינות אירופה, תוך שימוש בידע ממקורות שונים על מנת לעודד חדשנות. תכנית זו פועלת בין השנים 2014-2020, בסכום כולל של כ-77 מיליארד אירו, ומממנת פרויקטים בסכום כולל של למעלה מ- 10 מיליארד אירו בממוצע לשנה.
טכנולוגיית ה-HyperQשל החברה המוטמעת בבדיקות אק"ג מאפשרת אבחון מדויק יותר וקבלת ערך דיאגנוסטי גבוה בשלבים מוקדמים של מחלות לב. לחברה הסכם שת"פ אסטרטגי עם יצרנית וספקית מכשירי האק"ג Schiller, שהנה אחת החברות בעלות נתח השוק העולמי הגדול ביותר בתחום.
חברת BSP מתמחה בפיתוח ושיווק טכנולוגיה לאבחון וניטור מחלות לב. טכנולוגיית ה- HyperQ פיתחה החברה מאפשרת אבחון מתקדם ובעל ערך דיאגנוסטי גבוה של מחלות לב, בשלבים מוקדמים של המחלה, תוך חסכון בבדיקות פולשניות ורדיואקטיביות על ידי שלילת קיומן של מחלות לב בשלב בדיקת הסינון הראשונה תוך שימוש במוצרי החברה. המערכות שפיתחה החברה מציעות אבחון לא פולשני, בדיוק גבוה ועלויות נמוכות, המאפשר רפואת לב יעילה וטובה לאוכלוסיות רחבות. מוצרי החברה פועלים בבתי חולים ומוסדות רפואיים מרכזיים בכל העולם, כולל ארה"ב, אירופה ומזרח אסיה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה