נוירודרם החלה בניסוי הקליני במוצר חדש לטיפול בפרקינסון

 | 
בשוק הביומד
נוירודרם (סימול:NDRM) המפתחת תרופות לטיפול במערכת העצבים המרכזית, הודיעה היום כי החלה בניסויים קליניים במוצר חדש, המבוסס על פרומולה חדשנית לאפומורפין נוזלי ומרוכז, אשר תשוחרר בצורה מושהית לדם – ה-ND0701. הניסוי יכלול מתנדבים בריאים ויבוצע באירופה. ה-ND0701, יצטרף לסל מוצרי החברה הקיים לטיפול מתקדם במחלת הפרקינסון.
כיום, תרופת האפומורפין ניתנת בהזלפה תחת העור על ידי משאבת חגורה אך היא מלווה בתגובה מקומית קשה העשויה לגרום לכאבים וחוסר נוחות. ה-ND0701 מבוססת על פורמולציה חדשנית, מוגנת פטנט מרוכזת יותר שניתנת להזלפה תת עורית על ידי משאבת מדבקה קטנה, המודבקת לעור, שתשפר את נוחות השימוש לחולה ובעלת פרופיל בטיחות שעשוי להפחית את התגובה המקומית והכאבים המיוחסים לטיפול זה כיום.
מסלול הפיתוח של החברה באירופה מבוסס על הוכחת ביואקוויוולנטיות, השוואה פרמקוקינטית של רמת המרכיב הפעיל התרופה בדם, בין המוצר הנבדק למוצר מסחרי הקיים בשוק, במקרה זה, אפומורפין מסחרי. מטרת ניסוי 'ראש בראש' זה הוא להוכיח כי תרופת ה-ND0701 משיגה רמות דומות של המרכיב הפעיל בדם כשל  תרופות  מסחריות אחרות של אפומופרין הניתן בהזלפה. החומר הפעיל ND0701 הוא אפומורפין השייך לקבוצת התרופות מסוג דופמין אגוניסט. אפומורפין היא התרופה בעלת העוצמה הגדולה ביותר לטיפול סימפוטמטי של מחלת הפרקינסון בקבוצת תרופות זו ונחשבת לתרופה  אפקטיבית ביותר לפרקינסון.
ניסוי זה, מוצלב, רנדומלי, שיעשה בשני רצפים של היממה שישווה בטיחות, רמות בדם וסבילות מקומית ויעשה על 18 מתנדבים בריאים. הניסוי צפוי להסתיים ברבעון הרביעי של השנה.
ד"ר עודד ליברמן, מנכ"ל נוירודרם: "בהמשך למספר ניסויים פרה קליניים שהוכיחו את פרופיל הבטיחות של ה-ND0701,  זהו הניסוי הקליני הראשון שאנו עורכים במוצר זה, עד כה, למרות האפקטיביות הרבה של מוצר זה, שימושו בחולי פרקינסון מתקדמים הינו מוגבל, בן היתר, בשל התגובות המקומיות (תת עוריות) להן הוא גורם. ה-ND0701 הינו פורמולה מרוכזת של אפומופרין המועבר דרך העור ע"י משאבת מדבקה ותאפשר לנו להציע לחולים, לצד המוצרים מבוססי לבודופה שלנו, אלטרנטיבות טיפוליות נוספות אשר יתאימו לחולים בשלביה השונים של המחלה. אנו מאמינים, כי אם ה-ND0701  יאושר לשימוש הוא ימקם מחדש את האפומורפין כטיפול אפקטיבי בחולים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה