בדוחות כת"ב: האם קיורטק תחתום על הסכם מיסחור ברבעון הרביעי של השנה?

קיורטק מפתחת טיפול למספר סוגי סרטן. בדוחות כת"ב הופחת השווי ב-10 מיליון דולר - אך מעריך השווי מספק רמז עבה לגבי העתיד
 |  (3)
ביומד, צילום: Getty images Israel
הדוחות הכספיים שפורסמו אתמול אחה"צ של כלל ביוטכנו -3.11% כלל ביוטכנו 299 -3.11% כלל ביוטכנו בסיס:308.6 פתיחה:308.6 גבוה:307.7 נמוך:296.4 תמורה:132,538 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לא סיפקו הפתעה מיוחדת. החברה עדכנה בעבר כי היא צפויה לרשום רווח של 400-600 מיליון שקל בעקבות השלמת עסקת אנדרומדה ואכן בשורה התחתונה רשמה החברה רווח של 440 מיליון שקל.

הרווח שרשמה החברה הוא חשבונאי ונובע מהעסקה שמכרה כת"ב את מלוא הפעילות של אנדרומדה לחברת הייפריון. הרווח העצום נובע מהערכת שווי שבוצעה ליתרת התמורה שלה זכאית החברה כחלק מן ההסכם ולהסתברויות השונות להתממשות התזרים האמור.

עם זאת, הדוחות של כת"ב מגלים סיפור מעניין ביחס לחברת פורטפוליו מהותית אחרת - חברת קיורטק המוחזקת על ידי החברה בשיעור של 53%. קיורטק מתמחה בפיתוח תרופות לטיפול בסרטן כאשר המוצר המתקדם של החברה נקרא CT-011. מדובר בנוגדן אשר מיועד לטיפול במחלות סרטן שונות. עד כה הושקעו בחברה כ-56 מיליון דולר.

מאחר ובכת"ב לא מעוניינים להמשיך ולהשקיע משאבים כספיים משמעותיים בחברה - היא פועלת לחתימה על הסכם מיסחור מול חברת תרופות אשר תוביל את הפיתוח של המוצר באינדיקציות השונות. נכון להיום מבצעת החברה שלושה ניסויים קליניים שלב 2 (במיאלומה נפוצה, סרטן הכליות ולוקמיה מיאלואידית חריפה). בנוסף, מבצעת החברה ארבעה ניסויים קליניים שלב 1/2 בסוגי סרטנים נוספים.

בצד השלילי, הערכת השווי שבוצעה לחברת קיורטק גוזרת לחברה שווי של 132.2 מיליון דולר - לעומת שווי של 142.3 מיליון דולר ברבעון הקודם. עם זאת, בעבודת המחקר ישנו רמז לכך שהחברה מתקרבת לחתימה על הסכם מיסחור והחברה אשר הכינה את הערכת השווי רומזת לכך בצורה מאוד בולטת.

הערכת השווי אמנם נכתבה על ידי מעריך חיצוני, אך היא מקבלת נתונים אודות ההתפתחויות העסקיות בחברה. בהערכת השווי הנוכחית, ההסתברות להסכם מיסחור עודכנה כלפי מעלה מרמה של 33% לרמה של 50%. בחברה מעריכים כי חתימה על הסכם מיסחור תתרחש ברבעון הרביעי של השנה.

אם כן - מדוע שווי החברה ירד כלפי מטה? הסיבה לכך נעוצה בשיעור התמלוגים אותו צפויה קיורטק לשלם כחלק מהסכם המיסחור. ברבעון שעבר הניח מעריך השווי כי שיעור התמלוגים יעמוד על 20% וכעת שיעור התמלוגים עומד על 11% בלבד.

מבדיקת Bizportal מול מספר גורמים בשוק ההון עולה כי הערכת השווי הנוכחית רומזת למשקיעים כי קיורטק נמצאת במו"מ מתקדם לחתימה על הסכם מיסחור שההסתברות לכך הינה גבוהה. האם אכן כך יהיה ומעריך השווי יהיה צודק? את התשובה לכך ניתן יהיה לקבל רק בהערכת השווי הבאה אשר תתפרסם בחודש נובמבר במסגרת פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השלישי - או כאשר ייחתם הסכם מיסחור.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  התרסקה בגדול. יש סיבה או אין סיבה העדר מכר בהמוניו
  מניה מרוסקת 20/08/2014 08:07
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רק כי בארהב מכרו מניות ביוטכנולוגיה . תופעת העדר בולטת.
  סגור
 • 1.
  כלל ביו שווה יותר מכפול מהשער הנוכחי-אבל זה שוק ישראלי. (ל"ת)
  אייל 20/08/2014 08:01
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • צודק, צריכה להיחתך בחצי-שווי מנופח ביותר והנהלה מושחתת!
  ליסן 20/08/2014 10:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תומר קופנפלד, לא נמאס לך להריץ מניות? את מי זה מעניין הפרט השולי שעשית ממנו כתבת שער של יום שישי? מה קרה? אתה עמוס בכמות של מניות כלל ביו והמניה יורדת? כמו באלרון שהרצת אותה כמו משוגע עם כתבות גדולות ללא שום הודעה אז אתה ממשיך לבלבל את המוח. כת"ב תגיע לשער 500 אג' ותרד הכי הרבה בשוק שיחלו הירידות בשוק ההון בקרוב.
  סגור