אקסלנז מזנקת 7%: הסכם מימון של כ-10 מיליון שקל עם בנק ישראלי

מדובר בהסכם דיי נדיר בתחום הביומד שמתבסס על הערכות החברה לצמיחה מואצת במכירותיה ובכניסה לתחומים נוספים
 |  (1)
מחקר, צילום: Getty images Israel
חברת המכשור הרפואי אקסלנז -2.28% אקסלנז 792.3 -2.28% אקסלנז בסיס:810.8 פתיחה:810.8 גבוה:810.8 נמוך:780 תמורה:7,938 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת היום כי נחתם הסכם מימון ראשוני בהיקף של יותר מ-10 מיליון שקל עם בנק גדול בארץ - שמו של הבנק לא נחשף, אבל נודע כי מדובר באחד משלושת הבנקים הגדולים בישראל. המניה אינה סחירה במיוחד עם מחזור יומי ממוצע של 44 אלף שקל בחודש האחרון, אך היום המניה נסחרת במחזור גדול פי 3 מהממוצע.

ההסכם הדיי נדיר הזה מתבסס, בין היתר, על צמיחה חזויה של 50% לפחות בשנים 2014 ו-2015 במכירות מכשיר ה-Hp-BreathID וערכות הבדיקה לאבחון וזיהוי חיידק ה- H.pylori.

הסכם המימון ישמש גם להרחבת והאצת פעילות החברה בתחום הכבד, בהתאם לתוכנית הפעולה האסטרטגית עליה דיווחה אקסלנז לאחרונה.
כמחצית הסכום (כ-5.25 מיליון שקל) יתקבלו באופן מיידי וללא התניות כלשהן ויתרת הסכום תועבר בראשית ינואר 2015, בכפוף לעמידת החברה ביעד צמיחה מעל 50% והתקדמות בתכנית התרחבות החברה לשוק המעבדות.

הסכם המימון אינו מותנה בהשקעה מקבילה או בערבות של בעל השליטה , ארקין משה (61%) בחברה. נציין עוד כי חברת הביטוח מגדל מחזיקה בכ-8% ממניות החברה ע"י מגדל משתתפות. שאר המניות מוחזקות בידי הציבור. שוויה החברה עומד היום על כ-100 מיליון שקל.

כמו כן תרחיב אקסלנז את פעילותה כבר ברבעונים הקרובים לתחום המעבדות בארה"ב באמצעות מכשיר חדש וייעודי לאבחון וזיהוי חיידק ה-H. pylori שפיתוחו הסתיים ונמצא כעת בניסויים קליניים בארה"ב במטרה לקבל את אישורו לשיווק על ידי ה-FDA בתחילת 2015. אקסלנז רואה בשוק יעד זה, בו מתבצעות מעל 80% מבדיקות הנשיפה בארה"ב, כפלח שוק מהותי.

המימון ישמש את אקסלנז גם לתחילת מימוש תכנית הכבד עליה הודיעה לפני מספר שבועות. אקסלנז צפויה להתחיל בניסוי קליני Phase III פיבוטאלי (ניסוי אחרון לפני הגשת בקשה לאישור בארה"ב) בהתוויה CSPH לאבחון יתר לחץ דם בווריד הכבדי כבר ברבעון השלישי של 2014.

במקביל, החליטה החברה לאחרונה לפעול לקידום פעילותה בשלוש התוויות רפואיות נוספות בתחום הכבד לאבחון ומעקב במחלות: ה-NASH (דלקת של הכבד שאינה נובעת כתוצאה מאלכוהול), ה-HCC (סרטן הכבד) ו-ALF (חולי כבד אקוטיים), חלקן באמצעות חבירה לשותפים בינלאומיים.

לארי כהן, מנכ"ל אקסלנז, אמר היום כי "הסכם המימון יתמוך בחברה ובאסטרטגיה העסקית שלה. אקסלנז צופה שתגדיל באופן ניכר את הכנסותיה בכל אחת מהשנים הקרובות בתחום אבחון חיידק ה- H.pylori".

זאת ועוד, הוסיף מר כהן, ״הכניסה לתחום הכבד במספר התוויות רפואיות במקביל פותח בפנינו פוטנציאל שוק בסדרי גודל של מאות מיליוני דולרים בטווח הארוך".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ארקין משה
  עמרי 02/07/2014 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  10 מיליון ש"ח זו הריבית החודשית שהוא מקבל על מה שיש לו בבנק שנתן את ההלוואה. תותח
  סגור