מניית היום טסה 11% - דו"ח ביניים מוצלח בניסוי בסרטן שלפוחית השתן

הניסוי נערך ב-7 מרכזים רפואיים וצפוי להסתיים עד סוף שנת 2014
 |  (3)
טיל בליסטי, צילום: Getty images Israel
הצלחה לחברת מיקרומדיק -2.07% מיקרומדיק 47.2 -2.07% מיקרומדיק בסיס:48.2 פתיחה:48.2 גבוה:49.5 נמוך:47.2 תמורה:26,973 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: טכנולוגיות מקבוצת ביולייט 0% ביולייט 1,480 0% ביולייט בסיס:1,480 פתיחה:1,480 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - זטיק טכנולוגיות, חברה בת בבעלות מלאה, מדווחת על הצלחה וקבלת תוצאות חיוביות בדו"ח הביניים בניסוי קליני רב מרכזי סמוי לפיתוח ערכה לניטור חזרתיות של סרטן שלפוחית השתן בחולים עם היסטוריה של מחלה זו.

הצלחה זו מצטרפת להצלחה הקלינית שהוכחה בערכת איתור וזיהוי סרטן צוואר הרחם על בסיס אותה הטכנולוגיה ואשר החברה החלה השנה במכירתה. בהתאם לתוצאות הביניים, החברה החליטה להמשיך בניסוי הנערך בשבעה מרכזים רפואיים, אשר להערכת החברה, צפוי להסתיים עד לסוף שנת 2014.

תוצאות הביניים מבוססות על 65 דגימות שתן (מתוכן 25 דגימות של חולי סרטן שלפוחית השתן ו-40 דגימות של נבדקים בריאים בעלי היסטוריה של מחלת סרטן שלפוחית השתן).

הרגישות הגבוהה של הבדיקה חזרה על עצמה גם בקרב נבדקים אשר זוהו כחולי סרטן High Grade (סרטן בשלב מתקדם) וגם בקרב נבדקים אשר זוהו כחולי סרטן Low Grade (סרטן בשלב מוקדם), אשר למיטב ידיעת החברה, קיים קושי לזהותו באמצעות בדיקות לא פולשניות אחרות הקיימות כיום בשוק.

סרטן שלפוחית השתן הינו השביעי בשכיחותו בקרב גברים בעולם

סרטן שלפוחית השתן הינו הסרטן הרביעי בשכיחותו בקרב גברים בארה"ב והשביעי בשכיחותו בקרב גברים ברחבי העולם. קרוב ל-430,000 מקרים חדשים של המחלה אובחנו בעולם בשנת 2012, כאשר שיעור חזרתיות המחלה הינו הגבוה ביותר בקרב מחלות הסרטן ונע בין 50% לבין 80%.

עפ"י ההנחיות הקליניות האמריקאיות נדרשים חולים עם היסטוריה של מחלת סרטן שלפוחית השתן לבצע 3-4 בדיקות בשנה לניטור הישנות המחלה בשנתיים הראשונות לגילוי המחלה, 2 בדיקות שנתיות בשנתיים העוקבות, ובשנים שלאחר מכן בדיקה שנתית אחת. בשל שכיחות החזרתיות הגבוהה של המחלה, עלות האבחון והטיפול בחולי סרטן שלפוחית השתן הינה הגבוהה ביותר ביחס ליתר מחלות הסרטן.

סטיבן איתן, מנכ"ל מיקרומדיק:

"תוצאות אלו מעודדות מאוד ועשויות לקדם את החברה לקראת מסחור ערכה שנייה לאבחון מחלות סרטן, לאחר שטכנולוגיית ה-CellDetect שלנו החלה להיות משווקת בשוק הסיני, והוכחה כמוצר מוצלח לאיתור וזיהוי סרטן צוואר הרחם. הצלחת דו"ח הביניים עשויה לסמן פריצת דרך בשוק בו הבדיקות הקיימות כיום לניטור חזרתיות של סרטן שלפוחית השתן הינן פולשניות, מלוות בחוסר נוחות, בנטייה לסיבוכים ובעלות גבוהה, או בדיקות לא פולשניות המאופיינות ברגישות ו/או סגוליות נמוכות ובחלקן אף בעלויות גבוהות".

למוצר ה-CellDetect של זטיק אישור מנהל המזון והתרופות הסיני (CFDA) לאיתור וזיהוי סרטן צוואר הרחם לשיווק בסין ואישור CE אירופאי כבדיקה משלימה . זטיק החלה לשווק בחודשים האחרונים את הערכה בשוק הסיני ורואה בשוק זה את אחד משווקי היעד המרכזיים למכירת מוצריה.
סטיבן איתן, מנכ"ל מיקרומדיק
סטיבן איתן, מנכ"ל מיקרומדיק

אודות טכנולוגיית ה - CellDetect

טכנולוגיית ה-CellDetect מיועדת לאפשר אבחנה בין אוכלוסיות תאים ספציפיים באמצעות סימונם בצבע ייחודי וזאת בקרב אוכלוסייה גדולה מאוד של תאים אחרים. דבר זה יכול לאפשר ביצוע בדיקת סקר לאיתור סרטן על ידי אבחון של תאים סרטניים וכן מעקב אחר הישנות מחלה אצל חולי סרטן לאחר שטופלו.

אודות מיקרומדיק

מיקרומדיק פועלת להשקעה, ניהול וקידום של פתרונות ייחודיים אשר מטרתם לתת מענה לצורך ממשי הקיים בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית – זיהוי מוקדם של מחלות הסרטן והתאמת טיפול אישי לחולה. מיקרומדיק מיישמת מודל השקעות ייחודי אשר מכוון ליצירת סינרגיות בין החברות באשכול וזאת על מנת לאפשר הסתכלות מזוויות שונות על התחום, הרחבת החשיפה לרעיונות וגישות חדשים, ניצול היתרונות לגודל, קיצור הזמן לשוק והגדלת ערך למשקיעים. למיקרומדיק שיתופי פעולה נרחבים עם חברות מסחריות ומוסדות מחקר מובילים ברחבי העולם.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא טסה ולא המריאה
  רונן 30/06/2014 19:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למען האמת היום אני בדילמה לשמוח על ההודעה המרשימה שלעצמה או לקרוא שוב לבעלי העניין בחברה להלן מר מקוב והגב' סוזאנה להתעורר.30 שניות לאחר פרסום הידיעה במאיה ביקוש על המסך של 5000K בשער 100 ע"י חברת האם "ביולייט המשופעת במזומנים . אם ביולייט\מקוב\סוזאנה לא קונים המסקנה של שוק ההון היא אחת וראינו אותה על המסך . למעלה מ 3% מהחברה מחליפים ידיים במחיר המשקף פעילות של 15 מיליון ₪ למיקרומדיק. עבודה שהגיע לידי הוערכה חברת זטיק ב 50 מיליון $ אם אינני טועה. אתם הבנתם את זה?
  סגור
 • 2.
  חבורה של קנאים לא מאפשרים להרוויח ולא לגייס הון (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 30/06/2014 12:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  גיוס 100 מיליון שח הזרקה לתא 100
  יופיטר שוקי הון 30/06/2014 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברכה והצלחה למסייעים לי 972532855155
  סגור