דוד צור ל-Bizportal: "למרות תגובת השוק - לדעתי הסימנים מאוד מעודדים"

מנכ"ל קמהדע שגם יהיה על הבמה בוועידת Bizportal בשבוע הבא, מדבר על תוצאות הניסוי ותגובת המניה. למה הוא לא מוטרד?
 |  (17)
דוד צור, צילום: יח"צ
מניית קמהדע -0.68% קמהדע 1,904 -0.68% קמהדע בסיס:1,917 פתיחה:1,916 גבוה:1,917 נמוך:1,899 תמורה:170,876 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נסחרה היום תחת לחץ מכירות אדיר ובמחזור מסחר שגדול פי 12.5 מהממוצע היומי בחודש האחרון. נראה שבינתיים, השוק אמר את דברו לגבי תוצאות ניסוי שלב 2/3 לטיפול במחלה הנדירה נפחת תושרתית. Bizportal ערך ראיון מיוחד עם הנהלת החברה, בניסיון להבין קצת יותר את מהות התוצאות, הפרשנות של השוק ובעיקר לשפוך אור על מהות התוצאות שהן חלקיות מאוד ומקשות מאוד על האנליסטים להיות נחרצים. דוד צור בוועידת Bizportal - צפו בלו"ז

כששאלנו את המנכ"ל, דוד צור , אם עבר עליו סוף שבוע עצוב הוא השיב בביטחון "זה לא היה סופ"ש עצוב בשום פנים ואופן. יש פה הרבה סימני עידוד, למרות התגובה בשוק ההון - אולי למי שרצה לממש אחרי התוצאות היה עצוב, חבל לי על זה, אבל מבחינתי, כמי שקיבל תוצאות מאוד חלקיות הסימנים מאוד מעודדים. התגובה של הרופאים מעודדת, התגובה שלנו לקריאת הנתונים מעודדת. האם השוק חשב שבמידה ולא נעמוד ביעד המרכזי הכל אבוד - זה לא נכון לחלוטין."

העובדה שהיעד המרכזי לא הושג לא מורידה מהפרק את הסיכוי לקבלת אישור בארה"ב?

"לא. אי אפשר להסתכל רק על העיקרי או המשני, כל הפרמטרים חשובים כמעט באותה מידה. ברמה הרגולטורית, הרגולטור האירופי אמר לנו ויש לנו את זה בכתב - שאם נעמוד באחד היעדים - המשניים או העיקריים ולא חשוב מי מבניהם, זה ייחשב כהצלחה, בעיקר בהתחשב בעובדה שמדובר בתרופת יתום. אנחנו כמובן צריכים להציג להם את הנתונים, אבל אי אפשר להציג אותם היום כי הדו"ח הוא לא סופי. פשוט חשבנו שיש לנו מידע מספיק מהותי שבמסגרת השקיפות, אנחנו מעדיפים לשים אותו על השולחן ולהגיד, תראו, יש פה עוד לפחות חודשיים של עבודה בניתוח הנתונים."

"הרגולטור האמריקאי אמר לנו, תראו לנו את הנתונים מהדוח הסופי באירופה, תבצעו ניסוי משלים (ואת זה כבר התחלנו) בארה"ב וזה ניסוי שיסתיים בסוף השנה הזו - ואז נסתכל על החבילה כולה."

האם על בסיס תוצאות מובהקות ביעדים המשניים בלבד אתם יכולים לקבל אישור לשיווק התרופה באירופה?

"כן, חד משמעית. זה מה שאמר לנו הרגולטור האירופאי. הכל תלוי באיכות התוצאות. אם נצליח להוכיח מובהקות שעוד אין לנו, הנתונים האלה עוברים עוד עיבודים והתאמה לניתוחים סטטיסיים סופיים. אבני הדרך הם: דו"ח סופי ברבעון השלישי, ז"א לא לפני חודש יולי, הגשה לרגולטור באירופה לא לפני הרבעון הרביעי. פגישה עם ה-FDA לא לפני הרבעון הרביעי."

השוק מפרש את התוצאות ככישלון ולא מאמין שבסוף השנה יהיה אישור לשיווק תרופה, מנגד אתם משדרים אופטימיות, איך אתם מסבירים את הפער הזה ?

"אנחנו לא מומחים בשוק, אנחנו פועלים בעולם של פיתוח תרופות וכבר הבאנו הרבה תרופות לשוק. אנחנו מאמינים ובטוחים שהתרופה עובדת ומקווים שנצליח להוכיח את זה."

יכול להיות שהשוק ממהר לפרש את התוצאות ככישלון?

גיל עפרון, סמנכ"ל הכספים "אנחנו לא יכולים לשפוט את השוק. השוק פועל לפי אינפורמציה שיש לו. השוק עובד לפי ציפיות. התפקיד שלנו בסופו של דבר הוא לעשות את העבודה ולהביא את התוצאות הסופיות של הניסוי בעוד כמה חודשים. בסוף השוק ידע להעריך את הדברים הנכונים. אנחנו רואים במה שפרסמנו ביום שישי נתונים חיוביים. מאמינים שהנתונים האלה מכוונים אותנו למקום של הגשת תיק באירופה ומאמינים שהרגולטור יתסכל עליהם בצורה חיובית - אם לא היינו חושבים ככה לא היינו אומרים את זה."

פנינה שטראוס, סמנכ"ל תחום ניסויים קליניים וקניין רוחני התייחסה לכישלון ביעד המרכזי ואמרה "מה שראינו מהניתוח המאוד ראשוני זה ששתי הקבוצות לא הראו הבדלים, כשמה שנבחן הוא משך הזמן של ההחמרה הראשונה בדרגה קשה או בינונית."

האם מועד הפרסום לא היה בעייתי נוכח העובדה שזה קרה ביום שישי והשוק המקומי, שבו עיקרי המסחר במניה, לא יכול היה להגיב?

צור "לא היה פה שום דבר מכוון. זה המועד בוה היה לנו את המידע ושבו יכולנו לפרסם. יש כללים למתי צריך ואפשר לפרסם, הרי ביום ראשון האמריקאים לא יכולים לסחור. הדבר המשמעותי שהיינו צריכים להזהר ממנו הוא שלא יהיה לנו מידע שידלוף בדרך הלא נכונה וזה לא שאנחנו לא סומכים על עצמנו, אבל היו כבר יותר מדי רופאים ואנשים שידעו את הנתונים, והיינו
חייבים לשים את הנתונים על השולחן. עשינו כל מאמץ לשחרר את זה כשיש מסחר בשוק הישראלי, אבל לא יכולנו לעכב את זה יותר."

לגבי המשך הדרך אמר צור "יש לקמהדע יותר מ-10 מוצרים בשוק. יש לנו עוד ניסויים בשלבים מאוד מתקדמים, כמו מוצר הרבי שמסיים השנה פייז 3, ניסוי בסוכרת שנמצא בשלב מאוד מתקדם, ניסוי בדחיית שתל שהוא מאוד משמעותי בעירוי ועוד לא התחלנו למצות את התוצאות של הניסוי באינהלציה ואני מאמין שנמצא אותן בהמשך. לאף אחד בעולם אין את המידע הזה, סימני היעילות שיש לנו זה משהו שאף אחד אחר לא הצליח להוכיח. יש לנו ביד תוצאות מעודדות."

אתה אופטימי לתרופה על המדף, אולי אפילו בשנת 2015?

"קשה לי להגיד מתי תהיה תרופה על המדף, אולי זה יקרה ב-2016, לא יודע, אני אופטימי שאם הדוח הסופי יראה מובהקות באותן מגמגות שדיברנו עליהן, הרגולטור ישקול בחיוב את האישור ותפתח לנו דרך למצוי הפוטנציאל העסקי של המוצר הזה. יש לנו עוד הרבה עבודה עד שנוכל להסיק מסקנות חד משמעיות כמו אילו שכבר הסיקו אותן ביום שישי.

תגובות לכתבה(17):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  אופטימ י לגמרי
  מחייך 19/05/2014 00:41
  הגב לתגובה זו
  4 1
  גם אני לא מודאג..היתה תגובה מוגזמת של עדר שנבהל מכותרות קמהדע לא בינארית שבונה רק על דבר אחד...אני קונה ובגדול
  סגור
 • 11.
  הזדמנות קנייה,חטפה רק בגלל בהלה לזהב. (ל"ת)
  קמהדע 19/05/2014 00:24
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 10.
  למה לא סיפרת על המכתב לפני המפולת?
  בושה וחרפה לקמהדע 18/05/2014 23:09
  הגב לתגובה זו
  3 1
  עכשיו היום אתה מספר דוד על מכתב שיש לחברה מהרשות הארופאית שיאפשר מתן אישור גם בלי מובהקות למה שמרת זאת בסוד דוד צור? למה לא רשמת זאת באתר החברה? למה לא סיפרת זאת בכנס בחו"ל? גם משקיעים בחו"ל היו יותר נרגעים.. גם בארץ היו נרגעים...עכשיו אחרי שתי צניחות האחת בנאסדק טהשניה בארץ ...עכשיו אתה נזכר לספר? גועל נפש.. וטכי לא הבנת שאם בחו"ל יורד גם בארץ ירד ...על ארביטראג' שמעת? מה ההיתממות הזאת? למה לא הצגת את המכתב לקהל? המניה יורדת כבר 3 חודשים לו היית עושה הכנס ומשתף את הקהל בכל הפעילות ...היית חוסך את הירידות בייחוד אם היית מספר על המכתב...אתה יודע מה ..בוא תסרוק אותו ותצרף אותו לאתר החברה שגם אנחנו נקרא ...אתה מסוגל?
  סגור
 • אתה כנראה לא יודע לקרוא...
  חיחי 19/05/2014 09:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צור לא אמר בשום מקום שיתקבל אישור בלי מובהקות, אלא שהרשויות באירופה אמרו שאם התוצאות של היעדים המשניים יהיו מובהקות וטובות זה יספיק לקבלת אישור.
  סגור
 • 9.
  הזדמנות קניה,למה הכתבה יצאה בסוף המסחר,מעניין (ל"ת)
  יובי 18/05/2014 19:17
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 8.
  האמת על קמהדע...
  liorbalas10 18/05/2014 19:14
  הגב לתגובה זו
  0 4
  קמהדע היא אחת המניות אחריהן אני עוקב באדיקות מזה תקופה ארוכה... רוצה להיות קרוב למידע אירפורמטיבי לגביה ? הרשם עוד היום לפורום "ביומד" בפייסבוק ותוכל גם אתה להחשף לתיק המניות שלנו,לדיון אקטיבי ולמגוון דיעות וכתבות
  סגור
 • 7.
  אני לא חושב שאני אבוא לכנס ביזפורטאל אני מערד רחוק מדי
  יופיטר שוקי הון 18/05/2014 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אני גם חולה פיברו
  סגור
 • 6.
  שיהיה בהצלחה רבה לקמדע !! בינתיים אני בהפסד 40% (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 18/05/2014 17:55
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • ליפני כמה ימים קניתי ב4600 והיום קפצי על המציאה ב3025
  ציון 18/05/2014 19:10
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ואני אופטימי ואני בטוח שהמשקיעים יתעשתו וירימו את המניה וכל מי שמיהר למכור יקנה בחזרה כי לא שופכים את המים עים התינוק מה גם שהתוצאות לא הראו כישלון מוחלט המשקיעים החמירו עים המניה ללא הצדקה וללא בדיקה דקדקנית
  סגור
 • 5.
  חבל שהלכתם על יעדים שאפתניים כבר בשלב הזה בתכנון הניסוי
  תכנון נכון 18/05/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכל זה הגדרות ותכנון נכון יותר של היעדים, הגדרתם משהו שהוא בינארי בשלב הזה ולכן המשקיעים הפסידו כסף רב. גם הפירסום ביום שישי שכיידוע סטטיסטית הוא לא יום שמפרסמים בו תוצאות משמחות לא מקצועי . יצאתי בשן ועין היום ונראה מה יקרה אצלכם בעוד מספר חודשים.
  סגור
 • חבל שנסחפת בזרם של שוק ההון הטיפש שלא מבין כלום בתרופות
  משקיע 18/05/2014 19:08
  הגב לתגובה זו
  3 1
  שום דבר לא נגמר עדיין והתוצאות שהתרבלו מהניסוי הן מעודדות מאוד. לא סתם בחברה מאוד מרוצים ונרגשים מהתוצאות. גם AAT העירוי שאושר ע''י FDA לא עמד בדרישה הזו (זמן לאירוע ראשון) וזה לא מנע לקבל את אישור השיווק. כאשר שאר הדברים האינהלציה הראה תוצאות עדיפות יותר על פני העירוי לכן לדעתי אין סיבה שלא יאשרו את המוצר שהוא מוצר טוב יותר מהקיים בשוק וגם אמור להוריד עלויות לכיסוי ביטוחי לפוחת ב- 60%.
  סגור
 • אתה קצת מבולבל וחסר לך חומר - אל תבנה על אישור.
  ש 18/05/2014 22:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מומלץ לך גם לקרוא קצת עבודות של טיפשים מאופנהיימר ומורגן סטנלי מסוף השבוע האחרון.
  סגור
 • 4.
  יש עוד עשרה מוצרים בצנרת. הזדמנות כניסה מחר (ל"ת)
  יוס 18/05/2014 17:43
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 3.
  סוף סוף הוא מדבר.בהצלחה בהמשך הדרך! (ל"ת)
  אופטימיזם חשוב! 18/05/2014 16:50
  הגב לתגובה זו
  13 2
  סגור
 • 2.
  הוא לא מודאג כי יש לו משכורת קבועה. (ל"ת)
  מני 18/05/2014 16:41
  הגב לתגובה זו
  7 3
  סגור
 • וים של אופציות ומניות שמומשו כבר... (ל"ת)
  ESOP 18/05/2014 17:21
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 1.
  סוף סוף חברה הוגנת כלפי המשקיעים
  אנונימי 18/05/2014 16:37
  הגב לתגובה זו
  20 2
  ותראו איך בכל זאת סוקלים אותם מה דפוק אצלנו?
  סגור