מניית היום: מזנקת 10% על רקע השלמת ניסוי להשתלת עצם בבן אדם

מניית בונוס מזנקת. השאלה הגדולה כעת היא לגבי קליטת השתל החדש בפניו של המטופל - "זוהי הוכחת ייתכנו ליכולת החברה"
 |  (4)
טיל בליסטי, צילום: Getty images Israel
חברת בונוס ביוגרופ +0.2% בונוס ביוגרופ 50.2 +0.2% בונוס ביוגרופ בסיס:50.1 פתיחה:51 גבוה:51 נמוך:49.1 תמורה:64,060 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום כי בוצעה השתלה ראשונה בבני אדם, בניסוי קליני שלה. הניסוי נועד להשלמה של חסר באחת מעצמות הפנים באמצעות שתל חי של עצם אנושית שנלקח מהמטופל ומיוצר במרכז הייצור של בונוס ביוגרופ. המניה מגיבה בזינוק של עד 10% במחזור הגדול פי 3 מהממוצע היומי.

במסגרת הניסוי הקליני במילוי חסר עצם בעצמות הפנים, ובכלל זה, חסר עצם בלסת העליונה או התחתונה, הסתיימו בהצלחה כל השלבים הראשונים הנדרשים לשם קליטת השתל החי של העצם האנושית, מתוצרת בונוס ביוגרופ, במטופל הראשון שגויס לניסוי. בשבועות הקרובים, צפויה השלמת דגימה של רקמת שומן מכ-20 המטופלים אשר ישתתפו בניסוי הקליני במילוי חסרי עצם שונים בעצמות הפנים.

התהליך כלל: הוצאת דגימה של רקמת שומן מהמטופל, העברתה אל מרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, הפקה של תאים מרקמת השומן, גידול התאים הנדרשים לייצור שתל חי של עצם אנושית, ייצור השתל החי של העצם האנושית, העברתו ממרכז הייצור אל אתר ההשתלה והשתלתו בגופו של המטופל.

להערכת החברה, השתל החי של העצם האנושית מתוצרת בונוס ביוגרופ, אשר גודל מתאים שהופקו מרקמת השומן של המטופל, צפוי להיקלט, ללא כל דחייה, בגופו של המטופל ממנו נדגמה רקמת השומן.

מערכת החיסון של המטופל צפויה להיחשף לשתל העצם ולהכיר בקיומה של זהות ביולוגית בין המטופל לבין שתל העצם אשר גודל על ידי בונוס ביוגרופ מהתאים שנלקחו ממנו, ועל כן, להערכת החברה, תימנע התגובה החיסונית ודחיית השתל, האופייניות לטיפולים בהם נעשה שימוש בתאים או ברקמות שאינם נלקחים מהמטופל לו הם מיועדים, אלא מתורם זר.

שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ מסר כי "שנים של מחקר ופיתוח בחקר תאי גזע הובילו את בונוס ביוגרופ לכך שלראשונה הושתלה בבן אדם עצם אנושית שגודלה מחוץ לגופו. משמעות ההשתלה, היא הוכחת ההיתכנות של יכולת החברה לייצר בהצלחה שתל אנושי חי במרכז הייצור ולהביאו לידי השתלה. כעת עיננו נשואות לעבר ארבעת החודשים הקרובים בהם ייבחן כושר האיחוי של השתל החי של העצם האנושית מתוצרת בונוס ביוגרופ, להשגת ריפוי מוחלט במטופל".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מה עם בונוס...? (ל"ת)
  צולניק 29/04/2014 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 3.
  איזה בונוס זה!!!!! (ל"ת)
  לולו 29/04/2014 12:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  וואהו - איזה יופי של טכנולוגיה.. מתי יוכלו להשתיל גם
  אנון 29/04/2014 11:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איברים אחרים - לב כליות וכו'.
  סגור
 • 1.
  ניסים, מה עם בונוס ??? (ל"ת)
  אנונימי 29/04/2014 11:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור