עסקת מיסחור ראשונה לחברת רדהיל: תמכור את הזכויות לתרופה לריקון המעי, תקבל סכום ראשוני של 7 מיליון דולר

מדובר בהסכם המיסחור הראשון מאז ההנפקה. ההסכם נחתם מול חברת הגסטרו Salix אשר תרכוש את הזכויות בתרופת ה-RHB-106
 | 
תרופה, צילום: Getty images Israel
עסקת מסחור ראשונה לחברת רדהיל -0.76% רדהיל 260 -0.76% רדהיל בסיס:262 פתיחה:262 גבוה:260 נמוך:258 תמורה:89,842 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לראשונה מאז הונפקו מניות החברה בבורסה בתל אביב לפני שלוש שנים. חברת הביומד מדווחת היום כי התקשרה בהסכם רישיון בלעדי עם חברת Salix ׁ(סימול: SLXP) שבמסגרתו תרכוש החברה את הזכויות על תרופת ה-RHB-106 של רדהיל - קפסולה אוראלית לריקון המעי.

במסגרת העסקה תקבל רדהיל סכום ראשוני של שבעה מיליון דולר. בנוסף, עשויה רדהיל לקבל תשלומים נוספים המבוססים על אבני דרך בהיקף נוסף של חמישה מיליון דולר. בנוסף לאמור, רדהיל תקבל תמלוגים מדורגים בגין המכירות העתידיות של המוצר בהיקף הנע משיעור חד ספרתי עד לשיעור דו ספרתי נמוך.

החברה איתה משתפת רדהיל פעולה עוסקת בפיתוח תרופות מרשם המיועד למערכת העיכול. האסטרטגיה של החברה הוא לרכוש זכויות לתרופות המוגנות בפטנט אשר כבר משווקות או נמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים, להשלים את הפיתוח ולשווקן באמצעות צוות המכירות של החברה.

עבור רדהיל, מדובר בעסקה משמעותית עבור מוצר שבו הושקעו סכומים זניחים ביותר. המוצר של רדהיל סיים בהצלחה ניסוי קליני שלב 2a אשר נערך באוסטרליה. המוצר עצמו הוא קפסולה אוראלית חסרת טעם ובעלת פוטנציאל לאפשר הליך רפואי ללא הפרעות, עם תופעות לוואי מופחתות והיענות מוגברת, וללא חשיפה של המטופלים לטעמים של מוצרי ריקון המעי הקיימים, אשר לעיתים הינם בלתי נסבלים.

בתקופה האחרונה הגדילה רדהיל בצורה משמעותית את קופת המזומנים שלה על ידי גיוסים פרטיים. בתחילת ינואר השליה החברה פרטית משני גופים בינלאומיים בהיקף של 8.5 מיליון דולר שמצטרפים ל-13.7 מיליון דולר שהיו בקופה של החברה בסוף חודש ספטמבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה