18:02 הנשיא דחה את בקשת החנינה של אלאור עזריה

16:12 אל על תפצה את הנוסעים שנתקעו בציריך ב-10 אלף שקל לכל אחד

15:00 זימבבואה: הנשיא רוברט מוגאבה ואשתו הודחו ממפלגת השלטון

15:00 חוזר לשוק: אריק שור בדרך להקמת חברה להפצת מזון >>

13:42 עבר בממשלה: מתקן 'חולות' ייסגר תוך 3 חודשים

12:52 אינפימר עולה 2.7% ומשלימה עלייה של 68% מתחילת החודש

12:49 לאומי יורדת 0.6% ומשלימה 3 ימי ירידות רצופים

12:55 בשורה להורים: הקלות בקבלת נקודות זיכוי על ילדים נטולי יכולת >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

כיטוב פארמה יוצאת לגיוס: האם ההנפקה תצליח להניב רווח למשקיעים?

חברת הביומד, אחת מהמניות החמות בבורסה בשנה האחרונה תצא בשבוע שעבר לגיוס כדי לממן את הניסוי הקליני שלב 3. Bizportal ניתח את הסיכויים והסיכונים
 |  11
בשוק הביומד
Share
חברת כיטוב פארמה (+2.81%) כיטוב פארמה 36.6 +2.81% 16:25 19/11/2017תל אביב הוסף לתיק האישי כיטוב פארמה בסיס:35.6 פתיחה:35.6 גבוה:36.8 נמוך:35.6 תמורה:66,530 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות , אחת החברות החביבות על סוחרי היום דיווחה אתמול בערב כי היא יוצאת להנפקת מניות. כיטוב, העוסקת בפיתוח תרופת קומבינציה פרסמה את
תשקיף
תשקיף
מסמך משפטי אשר מוציא הגוף אשר אחראי על הנפקת
הגיוס. המכרז למשקיעים צפוי להתרחש בתחילת השבוע הבא. אנו ננתח את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהנפקה.


1. אודות החברה - כיטוב פועלת בתחום של תרופות הקומבינציה - שילוב של שתי תרופות קיימות בטבליה אחת במטרה להפחית את תופעות הלוואי של אחת מהתרופות על ידי הוספת החומר הפעיל של התרופה השנייה.

2. מוצרים בפיתוח - המוצר המוביל של החברה נקרא KIT-302 אשר מורכב משתי תרופות קיימות המאושרות לשימוש על ידי ה-FDA. התרופה מיועדת להקלה בכאב בחולים הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית. לתרופות הקיימות היום יש תופעת לוואי של העלאת לחץ הדם ובכיטוב מתכננים לשלב בין שתי התרופות.

3. פיתוח קליני - החברה מתכננת לנצל את הכסף מהגיוס לטובת ניסוי קליני שלב 3 בתרופה. הניסוי צפוי לכלול ארבע קבוצות של 30-60 מטופלים שייבדקו לתקופה של שבועיים. החברה תידרש להוכיח את השינוי בלחץ דם עבור כל קבוצה ללא צורך להוכיח ירידה בכאב. עלות הניסוי נאמדת בשני מיליון דולר. בחברה מתכננים להגיש בקשה לשיווק התרופה בתוך כשנתיים.

4. מבנה ההנפקה - ההנפקה כוללת הנפקת 25 מיליון מניות (וללא כתבי
אופציה
אופציה
אופציה הינה מכשיר פיננסי הנותן לבעליו את הזכות לרכוש (Call) או למכור (Put) מספר יחידות נתון של נכס הבסיס במחיר שנקבע מראש (מחיר המימוש.
) במחיר של 20 אגורות למניה. סך הגיוס המינימלי עומד על כ-5 מיליון שקל. החברה בחרה להציע את המניות בהנחה משמעותית על מחיר השוק בכדי להקטין את הפגיעה בבעלי המניות הקיימים. בחברה מקווים כמובן שההנפקה תיסגר במחיר גבוה יותר מאשר 20 אגורות. כל עלייה של 10 אגורות במחיר הסגירה תוביל לעלייה של 2.5 מיליון שקל בהיקף הגיוס. כך למשל, סגירה במחיר של 60 אגורות יוביל לגיוס של 15 מיליון שקל, סגירה במחיר של 80 אגורות לגיוס של 20 מיליון שקל וסגירה במחיר של 100 אגורות תוביל לגיוס של 25 מיליון שקל. 5. השקעות של בעלי עניין - בעלי עניין ונושאי משרדה בחברה התחייבו להזמין במסגרת ההנפקה מניות בהיקף כספי של 4.7 מיליון שקל. ההזמנה של בעלי המניות תתבצע במחיר של 100 אגורות למניה, אולי מתוך רצון של החברה לאותת כי זהו המחיר ההוגן לחברה - המשקף לחברה שווי של כ-26 מיליון שקל (לפני הכסף).

6. סוכריה למשקיעים - לאחר ההנפקה מתכננת החברה לבצע
הנפקת זכויות
הנפקת זכויות
שיטה לגיוס כספים בדרך שלא תדלל את החזקות בעלי המניות הקיימים. על פי השיטה, מציעה החברה לבעלי מניותיה לרכוש מניות נוספות במחיר מופחת. הטבה זו הינה בעלת ערך כספי, כך שגם במידה ובעל המניות בוחר שלא לרכוש כמות נוספת של מניות, באפשרותו למכור הטבה זו.
לבעלי המניות הקיימים ובמסגרתה תציע להם כתבי אופציה ללא תמורה. באופן זה מקווה החברה כי המשקיעים בהנפקה לא ימכרו את המניות מיד לאחר ההנפקה וימתינו לקבל את כתבי האופציה. תנאי כתבי האופציה עדיין לא נקבעו. על פי הערכות, תנאי כתבי האופציה יקבעו בהתאם למחיר הסגירה של ההנפקה וצרכי המזומנים העתידיים של החברה.

7. תמורת ההנפקה וייעודה - מתוך הכסף שיגויס בהנפקה מתכננת כיטוב פארמה להחזיר הלוואות לבעלי שליטה ולבעלי עניין בהיקף כספי של 2.5 מיליון שקל. מדובר בהלוואות שקיבלה החברה בתקופה האחרונה שנועדו לממן את פעילותה השוטפת עד לביצוע הגיוס.

בנוסף, שיר רויכמן (הבעלים של השלד הבורסאי לפני הכנסת הפעילות של כיטוב) זכאי לקבל 10% מתמורת הגיוס (עד לסכום של 9 מיליון שקל) ו-25% מהתמורה הנוספת עד לסכום של 2.5 מיליון שקל. התשלום לרויכמן נובע בעקבות תרומתו להשלמת המיזוג בין השלד הבורסאי לבין כיטוב.

8. המפיצים בהנפקה - כלל פיננסים חיתום ואקסלנס חיתום ישמשו כמפיצים בהנפקה. עד לתחילת השבוע הבא יובילו המפיצים רוד שואו לחברה לשוק ההון שבמסגרתו תיפגש החברה מול גופים מוסדיים ומשקיעים בשוק ההון. הרכב המפיצים הסופי והעמלות שהחברה תשלם להם יפורסם במסגרת ההודעה המשלימה שתתפרסם בתחילת השבוע הבא.

9. בראייה קדימה - החברה מתכננת לבצע בשנה הקרובה את הניסוי הקליני שלב 3 בתקציב של 2 מיליון דולר. עתידה של החברה בטווח ארוך מותנה בהצלחה בניסוי הקליני אשר תוצאותיו יפורסמו רק בעוד שנה - ואלו עשויים לפתוח עבור חברת הביומד הקטנה שוק של מיליארדי דולרים.

לאחרונה, וכחלק מההיערכות לתשקיף עדכנה כיטוב כי היא נמצאת במו"מ מתקדם עם חברת פארמה אשר תשווק ותייצר את התרופה. במקביל, מנהלת כיטוב כי היא מנהלת מו"מ עם השותף לרכישת זכויות מסוימות בשיווק התרופה. מאחר ומדובר במו"מ מתקדם - קיים סיכוי סביר כי ההסכם ייחתם לאחר השלמת הגיוס.

10. בשורה התחתונה - כיטוב פארמה היא אחת מהמניות החביבות על סוחרי היום והמשקיעים הקטנים בבורסה. התנודתיות במניה מאוד גבוהה ועלולה לגרום למשקיעים הסולידיים לדפיקות לב. עם זאת, מבנה ההנפקה אשר מוצע למשקיעים אשר כולל
מניה
מניה
תעודה המציגה אחוזי בעלות והשתתפות בחברה.תעודה זו מעניקה למחזיק בה זכות לקבלת חלק בחלוקת הרווחים של החברה, להשתתף ולהצביע באסיפה הכללית של בעלי המניות בחברה.כמו כן במקרה של פירוק החברה זכאים בעלי המניות להשתתף בחלוקת הנכסים שיוותרו לאחר פרעון חובות החברה.
במחיר מינימלי הנמוך ב-80% ממחיר השוק - הופך את ההנפקה למעניינת הן עבור המשקיעים בטווח קצר והן עבור המשקעים בטווח ארוך.

עבור החברה, לא יהיה זה קושי גדול מדי להשלים את הגיוס במחיר המינימום (20 אגורות) ועל פי הערכות מחיר הסגירה הסופי יהיה גבוה יותר. מי שיקבע את גורלה של ההנפקה ואת מחיר הסגירה הסופי של הגיוס הן הוראות הקנייה של הגופים המוסדיים. אותם גופים עשויים להציב פקודות קנייה עם לימיטים נמוכים (60-70-80) אגורות וזה עלול להוביל לסגירה נמוכה. אם אכן זאת תהיה הסיטואציה, נראה כי למשקיעים בהנפקה עשוי להיווצר רווח מהעסקה.

למשקיעים ארוכי הטווח אשר מאמינים במודל העסקי של החברה ובתרופה אשר נמצאת בפיתוח - נראה כי גם הם עשויים להרוויח. חברת הביומד שבבעלותה מוצר קליני הנמצא בשלב 3 נסחרת בשווי של 30 מיליון שקל בלבד. הצלחה בניסוי הקליני בעוד כשנה עשויה להפוך את שווי השוק הנוכחי של החברה למגוחך.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לניוזלטר השבוע וקבל חדשות ועידכונים על התחום הכי רותח בשוק הביומד
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

11 תגובות ב-9 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
9 אש 24/02/2014 14:12 כיטוב הנפקה
לא ברור לי איך מציעים הנפקה בשער 20 אגורות מתוך ציפייה ל 60-80 אגורות כאשר השער נכון לעת הזו עומד בערך על 100 אגורות האם מי שקנה אתמול בשער 115 צפוי לרדת ל70 וזה עדיין נחשב להתחשב בלקוחות קיימים ,?לא מבין הסבר בבקשה
8 מומחה בשוק הביוטק 24/02/2014 11:21 מוריס לסטר חתך משקיעים בקרייקס וביוליין
הוא למד שפריירים רק מתחלפים זו חברה שאין בה כלום
7 קראתי 24/02/2014 11:13 איזה יופי,לצאת בהנפקה ממחיר 20 כשהמניה היתה בבוקר 1111
המניה תצלול עד ההנפקה, מי שהחזיק אכל אותה. דילול ועוד דילול במחיר נמוך. נפלה היום בינתיים ב 10%. משקיעים, טוחנים אתכם.
6 ירון 24/02/2014 10:56 ההנפקה הולכת להיות מעל שער של 110 שקל למניה
הכתב הולך לאכול את הכובע... בעלי עניין התחייבו להזמין בשער של 1000 - 4700 יחידות. החברה עשויה להודיע על עסקת מסחור ענקית. הנפקה חזקה ביותר
שרון ב 24/02/2014 13:01 ירון
קרא שוב את הנאמר בסעיף 5. התבלבלת במספרים
5 גל 24/02/2014 10:50 דמיונות וניתוח מגמתי
א. בעלי עניןמשקיע במיקרה הטוב רק 5 מיליון שקל ומקבלים בכל מקרה 2.5 חזרה אם יהיה הצלחה בהנפקה קופת החברה תתפח ויהיה דמי הצלחה בזמן שהנפקה יסגר בכל מקרה מתחת למחיר המחסר של את מול שלשום ואחרי כל כך עבודה קשה של הרצה וחסימת וולנטרית זה מה שנשאר שייוגס ב60 אגורות שלדעתי שמה זה יסגר אופציות לא שווה גרוש כי המניה בקושי יש מסחר אמתי והאופציות יעשה טוב לחברה ולא למסחר במניות
4 דני משקיע 24/02/2014 10:41 כיתוב הנפקה טובה למשקעים
במיוחד לאלה שמחפסים הזדמניות .שמצד אחד יש סיכון ומצד שני יש פוטנציל להרויח הרבה.
רפי 24/02/2014 11:09 הנפקה ולא לקנות בשוק
הנפקה יסגר משמעותית ממחירי הבורה של היום ותשכחו למחירי 250
3 TAM 24/02/2014 10:38 כל הכבוד להם אחלה עסקה
שווה ביותר להשתתף ולהשאר לקבלת האופציות זה מאוד ישתלם
2 יופיטר שוקי הון 24/02/2014 10:35 הבינלאומי לא מאשר לי שקל נוסף הוא רוצה שאני אביא לו כסף
מאיפה? אין הזרקה של של 3מיליון אין לי
1 משקיע מתחיל 24/02/2014 10:33 איך קונים מניות מהנפקה
רציתי לדעת האם בתור אדם פרטי אני יכול לקנות מניה מהנפקה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.