מדיגוס עולה 2.2%: חושפת תוכנית אסטרטגית על רקע ביטול הסכם

מרבית ההסכם שנפרש על פני 6 שנים בתמורה ל-6.5 מיליון דולר נותר על הנייר, אם כי לא מדובר בתחום הפעילות העיקרי של החברה
 | 
כריסטופר רולנד, צילום: יח"צ
מניית מדיגוס -3.74% מדיגוס 46.3 -3.74% מדיגוס בסיס:48.1 פתיחה:48 גבוה:52 נמוך:46 תמורה:1,775,588 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נסחרת היום בתנודתיות. בבוקר הודיעה החברה על ביטול ההסכם עם חברת וויאג' מדיקל האמריקנית - שנתיים לפני סיומו והמניה נסחרה בירידות. המגמה התהפכה לאחר שהחברה פרסמה את תוכניתה האסטרטגית החדשה מאז כניסתו של המנכ"ל החדש, כריס רולנד אותו גייסה קרן אורבימד המחזיקה 30% ממניות החברה.

החברה שעד כה לא הצליחה להראות הישגים משמעותיים בכל הנוגע למכירת מוצר הדגל שלה לטיפול בצרבת כרונית, מקווה להציג שינוי משמעותי עוד ב-2014. אסטרטגיית המסחור החדשה של מדיגוס מציבה מטרה להניב הכנסות ראשוניות בשנת 2014 ממכירות ומפרוצדורות של מערכת ה- MUSE (שמה החדש של מערכת ה-SRS) בשוקי היעד העיקריים בהם מתמקדת החברה - ארה"ב, גרמניה ואיטליה.

במדיגוס מתכוונים לפתח מודל מסחרי בעל יכולת שדרוג להיקפי המכירות, שכולל התקשרות עם 10 "מרכזי מצוינות רפואיים" בארה"ב ו- 10 נוספים באירופה עד סוף שנת 2014, אשר יתנסו ויבצעו פרוצדורות פונדופליקציה באמצעות מערכת ה- MUSE. זאת, בנוסף לפרסומי מאמרים והצגת המערכת בכנסים רפואיים.

בוטל ההסכם וויאג'

ההסכם שנחתם בינואר 2010 כלל אספקה של המצלמה הזעירה של החברה (שנחשבת למצלמת הוידיאו הקטנה בעולם) בתמורה ל-6.5 מיליון דולר שנפרשו על פני חוזה לשש שנים. בשורה התחתונה מרביתו של ההסכם לא יצא אל הפועל ומדיגוס ספקה לוויאג' רק מספר מועט של מצלמות בתמורה לכמה מאות אלפי דולרים.

בדיווח לבורסה ציינו במדיגוס כי החברה דרשה לאחרונה מהלקוח ערובות להמשך קיום התחייבויותיו על פי הסכם האספקה, זאת לאחר שהתעורר חשש בדבר כוונתו ו/או יכולתו של הלקוח לעשות כן. משלא נתקבלו ערובות מספקות מאת הלקוח, החברה ביטלה את הסכם האספקה היום, וזאת באמצעות הודעה בכתב אשר נשלחה ללקוח. החברה בוחנת את הזכויות העומדות לרשותה כלפי הלקוח עקב ביטול ההסכם כאמור.

וויאג' היא שמפתחת מוצרים לתחום האנדוסקופיה של הלב. גם מוצר הדגל של מדיגוס - מערכת ה-SRS, הוא בתחום האנדוסקופיה, אם כי הוא נחשב לפחות פולשני ומשמש לטיפול בצרבת חריפה ע"י פרוצדורות בקיבה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה