מניית היום: מזנקת עד 10% על רקע אישור לרישום פטנט לחיסון עולמי

החברה הישראלית המפתחת חיסון אוניברסאלי נגד שפעת קבלה אישור בהונג קונג - בארה"ב נרשמה התקדמות בהליך הרישום
 |  (1)
טיל בליסטי, צילום: Getty images Israel
מניית הביומד {ביונדווקס} מזנקת היום עד 8% על רקע קבלת אישור רשות הפטנטים בהונג קונג לרישום פטנט ממשפחת Multimeric Multiepitope Influenza Vaccines, חיסונים מולטימריים, עבור החיסון האוניברסאלי לשפעת, אשר בפיתוחה של ביונדווקס. בנוסף, קבלה החברה אישור מרשות הפטנטים בארה''ב כי הסתיים הליך הבחינה בנוגע לרישום הפטנט בארה''ב.

במסגרת הבחינה לרישום בארה"ב, הפטנט נמצא כראוי לרישום והשלמת תהליך הרישום כפופה לתשלום אגרות. הפטנט מתייחס למבנה החיסון והרכבו, וכן לשיטות הייצור והשימוש בחיסון האוניברסאלי לשפעת תוך הענקת ההגנה לשינויים האפשריים בהרכב החלבון שבבסיס החיסון האוניברסאלי. הפטנט מרחיב ומבסס את ההגנה שמקנים הפטנטים הקיימים המגנים על הקניין הרוחני של החברה.

אישורים כאמור בהונג קונג ובארה''ב מצטרפים לאישורים לרישום הפטנט שהתקבלו באוסטרליה, סין, רוסיה ומקסיקו. כמו כן, החברה נמצאת בתהליכים לאישור רישום הפטנט גם במקומות נוספים בעולם, כגון אירופה וישראל.

על-פי המודל העסקי של ביונדווקס, החברה פועלת כדי לחתום על הסכמי הצטיידות רב שנתיים עם ארגוני בריאות וממשלות ברחבי העולם להצטיידות בחיסון האוניברסאלי כחיסון מקדים (Primer), כאשר הסכמים אלה יכללו השלמות ניסויים קליניים ואישורים רגולטוריים בכל מדינה, ככל שיידרשו. בנוסף, באסיה שכיחה הופעת זני ומגפות שפעת חדשים בבני אדם ומכאן החשיבות שבאישור הפטנט בהונג קונג.

ביונדווקס מזהה עניין וצורך בקרב ממשלות שונות ברחבי העולם להיערך מבעוד מועד למקרה של מגפת שפעת, ומעריכה כי המידע הקליני שנאסף ונותח על ידי החברה עד היום מצביע על כך ששימוש בחיסון האוניברסאלי שמפתחת ביונדווקס כחיסון מקדים, אשר יינתן לאזרחים עם פרוץ מגפת שפעת, ישפר את יכולת ההגנה של יותר אנשים כנגד יותר זנים של הוירוס.

החברה מעריכה כי בדרך זו יתאפשר למדינות להיות מוכנות באופן מיידי, לפני פרוץ כל מגיפת שפעת, כך שכאשר המגיפה מוכרזת, הממשלות מעניקות הגנה לאזרחיהן ושומרות על היציבות במדינה – הן בריאותית והן כלכלית.

המנכ"ל, ד"ר רון בבקוב אמר: "פטנט חשוב זה מחזק את הקניין הרוחני של ביונדווקס, ויסייע בתהליכים אותם מתכוונת החברה לקדם במטרת חתימת הסכמים עם גופים ממשלתיים. ביונדווקס מאמינה שקיים צורך של ממש להשגת מוכנות למגיפת שפעת קטלנית טרם פריצתה וכי החיסון האוניברסאלי יכול כבר היום לאפשר לממשלות להגן על האוכלוסיות שלהן כאשר המגיפה פורצת".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תשקיף מדף מוכן זהירות
  רקורד חיתום 10/02/2014 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 4
  הם ינסו לגייס בכל מחיר היגע הזמן לחסל את תשקיפי מדף אם התקדמו באמת יש מי שישקיע בסין בחברה בינתיים זה מס גיוס
  סגור