דויטשה בנק: מתחילים לסקר את אבוג'ן בהמלצת 'קנייה' - מה האפסייד?

ענקית הבנקאות הגרמנית מאמינה בפוטנציאל של אבוג'ן על רקע הגידול הצפוי בתוצרת חקלאית - מעניקים למניה מחיר יעד של 22 דולר
 |  (1)
אבוג'ן, צילום: Bizportal
ענקית הבנקאות הגרמנית, דויטשה בנק, החלה לסקר את מניית אבוג'ן -0.97% אבוג'ן 819.4 -0.97% אבוג'ן בסיס:827.4 פתיחה:827.4 גבוה:827.4 נמוך:815 תמורה:719,811 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הישראלית ומעניקה לה המלצת 'קנייה' עם של 22 דולר למנייה - גבוה ב-17% ממחירה בסגירה (18.75 דולר) אתמול בוול סטריט.

בדויטשה מציינים כי לאחר ההנפקה בניו יורק במהלכה גייסה 85 מיליון דולר, החברה מבססת את מעמדה כחברה גנומית מובילה. בבנק הגרמני מציינים כי למרות הסיכונים הגלומים בחברה, בעיקר על רקע חוסר הוודאות בהצלחה המסחרית של צנרת המו"פ וכן בכך שהיא לא צפויה לעבור לרווח לפני שנת 2019, הם מעריכים כי לחברה פוטנציאל מכירות ורווחיות גבוהים הנובע ממגמות בעולם החקלאות, תשתית טכנולוגית חזקה, שיתופי פעולה משמעותיים עם חברות חקלאות גדולות וצנרת מו"פ חזקה.

אבוג'ן היא חברת גנומיקה המתמקדת בשיפור הפרודוקטיביות של יבולים חקלאיים. בסיקור נכתב כי אבוג'ן משתמשת בתשתית טכנולוגית משולבת כדי לשפר את הביצועים ואת תפוקת היבול באמצעות ביוטכנולוגיה (החדרה גנטית של תכונות ספציפיות ) ורבייה מתקדמת (צמחי רבייה צולבים עם מאפיינים נוחים כדי לשפר תכונות רצויות).

החברה צפויה להשתמש בתמורה מההנפקה לצורך הרחבת התשתית הטכנולוגית שלה, למימון יוזמת הצמיחה ולהקמת מתקן מו"פ בארה"ב. בהתחשב באילוצים רגולטוריים עצם הקמת מתקן כזה בארה"ב אמורה לאפשר לאבוג'ן לחזק, להרחיב ולהעמיק את שיתופי הפעולה שלה עם הלקוחה הגדולה ביותר שלה ובעלת ההחזקה הגבוהה השנייה בחברה - מונסנטו.

בדויטשה מציינים כי הם מאמינים שאבוג'ן ממוצבת היטב כדי לייצר זרם הכנסות רווחי בעתיד בשל מגמות גלובליות רבות עוצמה בתחום החקלאות. המאפיינים הספציפיים של אבוג'ן מציבים אותה בחוד החנית של חדשנות בתכונות זרעים.
על פי ההערכות העולם יצטרך גידול של 70% בתפוקה החקלאית עד שנת 2050 ולכו הגדלת התפוקה החלקאית היא בעלת חשיבות עליונה לעמידה בצרכים אלה.

התשתית הטכנולוגיה של אבוג'ן מאפשרת לה לזהות ביעילות, לתעדף ולאמת מעל 1,000 גנים בשנה בלמעלה מ-200 מיני צמחים כשכל מטרתה היא לשפר את תכונות הצמח. אנו מאמינים כי איכויות אלה, יחד עם ההסכמים של אבוג'ן ושותפויות עם 5 מתוך 7 חברות הזרעים הגדולות בעולם תוך התקשרויות ב-10 שיתופי פעולה רב שנתיים, מעניקה לחברה אפשרות לצמיחה חזקה והצגת רווחיות חזקה החל משנת 2019.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אבוג'ן
  חקלאי 17/12/2013 10:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחזיק מתחילת השנה רווח 62 % - מה רע. העתיד ורוד מתמיד. הפוטנציאל אדיר.
  סגור