הבעת אמון בנוירודרם: גייסה 5.4 מיליון דולר בהלוואה המירה למניות

נוירודרם, שמפתחת תרופה למחלת הפרקינסון, הצליחה לגייס כספים שנועדו להאצת הניסויים הקליניים
מחקר, צילום: Getty images Israel
הבעת אמון בחברת נוירודרם (NeuroDerm) שמוחזקת בין היתר ע"י קפיטל פוינט 0% קפיטל פוינט 61.6 0% קפיטל פוינט בסיס:61.6 פתיחה:61.6 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . חברת הביומד, המפתחת תרופות להחדרה עורית במחלות של מערכת העצבים המרכזית, גייסה סך של 5.4 מיליון דולר בהלוואה המירה מבעלי מניות קיימים וממשקיעים חיצוניים, בינהם רוברט טאוב, פרופ' שמואל כבילי, אווה וושר, ד"ר יורגן המברכט ומשקיעים חדשים מחו"ל. קפיטל פוינט תשתתף בהלוואה ההמירה בהיקף כספי של מיליון דולר.

על פי הוראות ההסכם, ההלוואה ההמירה תועבר לנוירודרם בארבעה חלקים שווים בתוך 18 חודשים ממועד השלמת ההסכם: החלק הראשון בהשלמת ההסכם, החלק השני על פי החלטת נציג המשקיעים והחלקים השלישי והרביעי על פי החלטת נציג המשקיעים ובמקרה בו, על פי החלטת האחרון, תהיה אינדיקציה חיובית לביצוע הנפקה לציבור (IPO) של מניות נוירודרם בבורסת ה-NASDAQ או ה-Euronext באירופה.

ההלוואה תומר למניות בכורה של נוירודרם בתנאים שונים, ביניהם במקרה של הנפקה לציבור או גיוס כספים נוסף, אז ההלוואה תומר במחיר של עד 1/3 ממחיר ההנפקה או גיוס הכספים. בנוסף, במקרה בו ניירות הערך של נוירודרם טרם הוצעו לציבור ולא הושלמה השקעה בנוירודרם בששת החודשים שקדמו להמרה לפי שווי של 50 מיליון דולר, בדילול מלא, לפני הכסף לנוירודרם. ההלוואה ההמירה תוחזר למלווים לאחר כ-54 חודשים ממועד השלמת ההסכם, והיא תובטח בשעבוד צף ראשון בדרגה על הקניין הרוחני של נוירודרם.

מנכ"ל נוירודרם: "זריקת עידוד נוספת לחברה"

הכסף צפוי לשמש להאצת הניסויים הקליניים. בהסתמך על התוצאות החיוביות אשר הושגו בניסויים הקליניים ושיחות עם ה- FDA, נוירודרם מתכננת להמשיך את הפיתוח הקליני של ה- ND0612 ולהתחיל בניסוי קליני מתקדם בחודשים הקרובים. לפי הדוחות הכספיים של קפיטל בחודש יוני, עמד שווי נוירודרם על כ-68 מיליון דולר ושווי אחזקות קפיטל עמד על סך של כ-10 מיליון דולר.

המוצר המתקדם של החברה לפרקינסון אשר סיים ניסויים שלב 2 הוא ה- ND0612, תרופה חדשנית המבוססת על פורמולציה נוזלית של לבודופה וקרבידופה למתן תת-עורי רציף המיועדת לשמור על רמה קבועה ויציבה של לבודופה 24 שעות ביממה. השגת רמות קבועות ויציבות של לבודופה בדם הינה האתגר העיקרי בפיתוח תרופות למחלת הפרקינסון מזה כמה עשורים), לשפר את זמינותה ובכך להפחית הפרעות תנועתיות. מהניסוי עולה כי, שה- ND0612 בטוחה והשיגה רמות גבוהות ויציבות של לבודופה הן במתנדבים בריאים והן בחולים מתקדמים. ND0612 מצויה בפיתוח כתרופה למתן תת-עורי נוח שתציב רף חדש ומשמעותית גבוה יותר ביכולת לטפל במחלת הפרקינסון.

דר' עודד ליברמן, יו"ר ומנכ"ל נוירודרם, מסר בתגובה כי "זוהי זריקת עידוד נוספת שכל המשקיעים הקיימים שלנו מאמינים ביכולת של נוירודרם להביא לשוק תרופות חדשניות אשר ישנו את צורת הטיפול במחלות מערכת העצבים המרכזית, ויותר חשוב – יביאו להקלה משמעותית באורח חייהם של החולים, בשלבים השונים של המחלה. אני מאמין ומקווה שנביא ערך גם למשקיעים החדשים".

שוק התרופות למחלת הפרקינסון מוערך כיום בכשלושה מיליארד דולר לשנה. מספר גדול של חברות תרופות מובילות מוכרות מוצרים בתחום הטיפול התרופתי בפרקינסון, בכללן נוברטיס, אבוט, טבע ו- UCB. מספר חולי הפרקינסון בעולם מוערך בכ- 6 מיליון חולים, מהם, עפ"י האגודה האמריקאית לפרקינסון, כ- 1.5 מיליון בארה"ב.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נו... אז למה היא לא עולה?? (ל"ת)
  שוקי44 22/10/2013 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור