בריינסוויי מדווחת: תוצאות מעורבות בניסוי לטיפול בנפגעי שבץ מוחי

במסגרת הניסוי לא נמצא הבדל בין טיפול הדמה לטיפול האמיתי בפרמטרים NTHSS, FAC ו-FIM
 |  (4)
עוזי סופר, צילום: Getty images Israel
חברת בריינסוויי 0% בריינסוויי 2,160 0% בריינסוויי בסיס:2,160 פתיחה:2,133 גבוה:2,160 נמוך:2,125 תמורה:2,518,725 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בניהולו של עוזי סופר הודיעה היום (ב') כי התקבלו תוצאות ביניים מעורבות יחסית בניסוי לבחינת הבטיחות והיעילות של מערכת ה-DeepTMS של החברה בטיפול בחולים הסובלים מפגיעה מוטורית, בפרט בגפיים התחתונות, בעקבות שבץ מוחי שנערך במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. בכוונת החוקרים להציג את תוצאות הניסוי בכנס בינלאומי בנוירלוגיה.

במסגרת המחקר, גויסו כ-18 מטופלים עד כה, לאחר שבץ איסכמי במצב שיקומי מוקדם (עד חודש וחצי לאחר הופעת השבץ). בריינסוויי דיווחה כי כל המטופלים סיימו את תקופת הטיפול ללא כל דיווח על תופעות לוואי משמעותיות (למעט כאבי ראש), למעט שני מטופלים אשר פרשו מן המחקר במהלכו, ללא דיווח על תופעות לוואי משמעותיות.

המטופלים חולקו לשתי קבוצות - טיפול דמה (שמונה נבדקים עד כה) וטיפול פעיל (עשרה נבדקים עד כה). הניסוי נוהל כניסוי כפול סמיות (המטופל והמטפל אינם יודעים את קבוצת ההשתייכות). כל נבדק עבר 12 סדרות של טיפולים במשך 4 שבועות בצד המוטורי במוח בו התרחשה הפגיעה החל מ-30 יום לאחר הופעת השבץ.

בריינסוויי מציינת כי השפעת הטיפול על הנבדקים נבחנה באמצעות סולמות ומדדים מקובלים, כאשר שיפור ניתן היה לראות במדד Modified Rankin Score בתום תקופת המעקב (90 יום) בקבוצה שקיבלה את הטיפול הפעיל. בקבוצה זו נרשמה נטייה לכיוון שיפור תוצאות, שאינה מובהקת סטטיסטית, בפרמטרים הקשורים בתפקוד הגפיים התחתונות (Gait). לא נמצא הבדל בין טיפול הדמה לטיפול האמיתי בפרמטרים NTHSS, FAC ו-FIM.

חברת הביומד הוסיפה במסגרת הדיווח כי במידה ותוכח יעילות הטיפול במחקרים גדולים ומבוקרים, הרי שיש לה את הפוטנציאל להפוך לתוסף טיפולי חשוב בשיקום לחולים הסובלים מנכות קשה כתוצאה משבץ.

פרופ' אברהם צנגן ,היועץ המדעי של בריינסוויי, מסר כי "היעילות של ה-tms השטחי להאצת שיקום לאחר שבץ כבר הוכחה במספר מחקרים ברחבי העולם, באופן חלקי, לגבי גפיים עליונות. תוצאות הביניים של המחקר הנוכחי בסליל הייעודי של בריינסוויי לגירוי המסלולים העצביים של הגפיים התחתונות, מעידות על האפשרות להאיץ את תהליך השיקום גם כאשר השבץ פוגע בתפקודים של גפיים תחתונות (כגון הליכה)".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שורטים
  שוקן 14/10/2013 13:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש על המניה שורטים לא מצליחה לפרוץ 5500
  סגור
 • 2.
  לדעתי הכותרת מטעה, יש חלק חיובי בניסוי וחלק שלילי לא? (ל"ת)
  שי 14/10/2013 13:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  == בריינסאווי ==
  ממשקיע לעוזי סופר 14/10/2013 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 3
  לא הבנתי !!! האם התוצאות בניסוי האמור טובות - או רעות ?
  סגור
 • קסדת הפלא
  משה 14/10/2013 13:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה לא מובן !! בסך הכל קיבלו כאב ראש
  סגור