כיטוב פארמה קופצת 5%: החברה תרשום את המניות בנאסד"ק באמצעות ADR

מניית חברת הביומד זינקה בשיעור חד יותר לפני פרסום ההודה לבורסה, המטרה: נגישות לשוק ההון האמריקני ולקרנות זרות
 |  (1)
תרופה, צילום: Getty images Israel
מסחר עצבני במניית כיטוב פארמה היום בת"א. המניה טיפסה במהלך היום עד 15%, אבל העלייה החדה התמתנה מיד לאחר פירסום הודעת החברה כי הדירקטוריון הנחה את ההנהלה לפעול לרישום מניות החברה בבורסת הנאסד"ק באמצעות תעודות ADR.

מטרת הפעילות לרישום למסחר ב-ADR Level II בארה"ב, שתבוצע לצד התוכנית הקלינית המתקדמת של החברה והניסוי הקליני שלב III במוצרKIT-302 המתוכנן במהלך שנת 2014, הינה, בין היתר, לאפשר נגישות של החברה לשוק ההון האמריקאי, משקיעים זרים וקרנות השקעה המתמחות בתחום העיסוק של החברה. וכמו כן לספק אפשרות נוחה למשקיעים מארה"ב להשקיע בעתיד בחברה.

יש לציין כי בקופת החברה אין נכון להיום את המזומנים לצורך מימון הניסוי שכאמור אמור להתחיל במהלך שנת 2014. רישום תעודות ADR הוא הליך הדורש כחצי שנה, לכן ייתכן שהחברה תנסה לגייס את הכספים למימון הניסוי רק לאחר שיחל המסחר בתעודות.

מטרת הניסוי הקליני שלב III של החברה במוצר KIT-302 להוכיח, כפי שסוכם בכתב בין החברה ובין ה-FDA, כי ההפחתה בלחץ הדם עבור קבוצת הנבדקים שטופלו ב KIT-302 מהווה לפחות 50% מההפחתה שנצפתה בקבוצה שנטלה תרופה להפחתת לחץ דם בלבד, וללא צורך להוכיח ירידה בכאב.

הניסוי יורכב מ-4 קבוצות של 30-60 מטופלים בקבוצה וכ-200 מטופלים בסך הכל, שיבדקו לתקופה של שבועיים (KIT-302, Celecoxib,Anti-HTN , פלסבו). העלות הכוללת של הניסוי מוערכת בכ-1.5 עד 2 מליון דולר.

החברה הוקמה על ידי יוצאי FDA ומומחים מתחום הפארמה ומפתחת תרופות המשלבות שתי תרופות קיימות ומאושרות בטבליה אחת במטרה להפחית את תופעות הלוואי של אחת מהתרופות על ידי הוספת החומר הפעיל של התרופה השנייה.

החברה מתמקדת בפיתוח של תרופות השילוב – KIT-302 ו-KIT 301, אשר מיועדות להקלה בכאב לחולים הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית (Osteoarthristis או OA) ללא סיכון בהעלאה של לחץ הדם, תופעת הלוואי בתרופות הקיימות כיום לטיפול בכאב מסוג זה, אשר עלולה להביא לסיבוכים כמו שבץ, התקפי לב ואף מוות.

המוצר המוביל של החברה- KIT-302, נמצא בשלב רגולטורי מתקדם עם אישור FDA בכתב לתחילת ניסוי שלב III במתווה יחודי. KIT-302 עשוי להפחית משמעותית סיכון של לחץ דם גבוה, שבץ ומוות, הקיים בתרופות המובילות בשוק; הגשת NDA (בקשה לאישור לשיווק של תרופה) ל-FDA במוצר המוביל של החברה צפויה במהלך שנת 2015.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טעות חמורה בכתבה -המניה עברה לזינוק בעקבות ההודעה
  אבי 08/10/2013 15:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לכתב המבריק נא לבדוק את העסקאות ולראות שהמניה הגיבה להודעה בזינוק ולא הפוך. אומנם העלייה התמתנה אחרי מספר דקות אבל זה בכל מקרה אחרי ההודעה ולא לפני. נא לדייק!
  סגור